Ana Karakteri Zeki Olan Animeler

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler | Anime Önerileri

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler

Ana karakteri zeki olan animeler pek çok kişi tarafından sevilen fakat az sayıda bulunan altın değerinde animelerdir. Özellikle çok fazla anime izlediyseniz artık animelerde zeki ana karakterler aramaya başlayabiliyorsunuz.

Ana karakterler arasında zeka sıralaması ya da animeler arasında bir sıralama yapılmamıştır. Ayrıca FD Blog puanları ve Myanimelist puanları listeye eklenmiştir.

Not: Ana karakteri zeki olan yeni animeler çıktıkça liste güncellenecektir.

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e

Kiyotaka AyanokoujiSon zamanlarda çıkan zeki, havalı, acımasız ve soğuk ana karaktere sahip nadir animelerden biridir. Kiyotaka Ayanokouji gibi ana karakter pek yok maalesef.

FD Blog Puanı: 8.7

Myanimelist Puanı: 7.9

No Game No Life

Shiro and Sora No Game No LifeDeath Note gibi 2 tane zeki ana karakterimiz var fakat bu sefer düşman değil kardeşler. Oyun oynamaktan başka hiçbir işe yaramayan Sora ve Shiro’un her şeye oyunla karar verilen bir dünyaya çağrılmalarını ve bu dünyadaki yükselişlerini izliyoruz.

FD Blog Puanı: 7.8

Myanimelist Puanı: 8.3

Boku no Hero Academia

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler BnHAIzuku Midoriya’nın sıfırdan kahramana giden yolculuğuna şahit olduğumuz bu animede, Midoriya gücünün yanında zekasını da kullanarak kötü adamları (villain) alt eder.
Not: Ayrıca bu tip animeleri seviyorsanız sıfırdan kahramana konulu animeler yazımıza bakabilirsiniz.

FD Blog Puanı: 9.3

Myanimelist Puanı: 8.6

Death Note

Death Note FilmdiziblogEn zeki anime karakterlerinden ikisi olan L ve Yagami Light’ın amansız zeka savaşı. Ana karakteri zeki olan animeler listesinin olmazsa olmazıdır.

FD Blog Puanı: 8.4

Myanimelist Puanı: 8.6

Mahouka Koukou no Rettousei

Shiba Tatsuya filmdiziblogZeki, güçlü ve havalı ana karakterimiz Shiba Tatsuya’nın duyguları da olsa 10 numara bir karakter olabilirmiş. Tabii kişiden kişiye göre değişir duygusuz sevenlerde vardır.

FD Blog Puanı: 8.3

Myanimelist Puanı: 7.7

Durarara

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler DurararaDiğer animelerden daha fazla ana karaktere sahiptir. Bu yüzden ana karakter sayısı fazla olan animeleri sevmiyorsanız izlemenizi önermem. Fakat sırf havalı ve zeki ana karakterimiz Izaya Orihara için izlenebilecek bir animedir. 

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.2

Kuroshitsuji

Kuroshitsuji Ana Karakteri Zeki Olan AnimelerYaoi gibi göründüğü için pek çok kişi tarafından ön yargı ile bakılan bir anime fakat yaoi yoktur. Bu yüzden gönül rahatlığıyla zeki ve tarz Ciel’i izleyebilirsiniz.

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 7.9

Detective Conan

Detective Conan Filmdiziblog.comEn uzun ve en eski animelerden birisidir. Detective Conan’ın davaları Sherlock Holmes edasıyla çözüşünü izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 8.2

Monster

Monster Ana Karakteri Zeki Olan AnimelerAna karakter deyince pek çok kişinin aklına Tenma gelmiş olabilir fakat burada biz kötü, acımasız, psikopat, gizemli ve de dahi olan Johan Liebert’ten bahsediyoruz.

FD Blog Puanı: 8.5

Myanimelist Puanı: 8.7

Log Horizon

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler Log HorizonSAO’ya benzeyen bu animede ana karakterimiz Shiroe, zekasıyla ön plana çıktığı için savaş ve dövüş sahneleri biraz az. Daha çok strateji ve akıl oyunları teması işlenmektedir. Strateji ve oyun temalı anime sevenlerin izlemesini kesinlikle öneririm.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 7.8

Steins;Gate

Steins Gate Okabe RintarouÇılgın bilim adamı Rintarou Okabe en sevilen ve en iyi kurgulanmış ana karakterlerden biridir. Ayrıca yan karakterler de oldukça özgün ve sağlamdır.

FD Blog Puanı: 8.8

Myanimelist Puanı: 8.9

Gosick

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler GosickYine bir Sherlock Holmes fakat bu sefer olayları çözen Victorique de Blois adındaki küçük bir kız. Küçük bir kız deyip geçmeyin âdeta zeka fışkırıyor kendilerinden.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 8.1

Code Geass

Lelouch Lamperouge Code GeassEn kötü fakat en iyi ana karakter Lelouch Lamperouge amaçları uğruna her şeyi göze alan ve vazgeçmeyen kişiliğiyle dünya çapında en popüler ve en sevilen anime karakterlerinden biri olmuştur.
Not: Ayrıca Code Geass En iyi animeler listesinde üst sıralardadır.

FD Blog Puanı: 9.4

Myanimelist Puanı: 8.8

Zankyou no Terror

Nine karakteri Zankyou no TerrorKısa olmasına rağmen bir sürü mesajı layıkıyla veren eşi benzeri olmayan bir animedir. Ana karakterlerden Nine ve Twelve, ikisi de çok zeki fakat sonralar Nine’ın daha zeki olduğunu anlıyoruz yani burada bahsettiğimiz zeki ana karakter Nine’dır.

FD Blog Puanı: 8.0

Myanimelist Puanı: 8.2

One Outs

Ana Karakteri Zeki Olan Animeler One OutsBirisi zeki ana karakter mi dedi? O halde doğru animeye bakıyorsunuz. Tokuchi Toua için, ne kadar güçlü olduğunuz önemli değil çünkü zekası ile her durumun üstesinden gelebilir.

FD Blog Puanı: 8.9

Myanimelist Puanı: 8.4

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

Zeki ve Gercekci Ana Karakter Hikigaya HachimanHikigaya Hachiman zekasının yanında kendine has farklı felsefesi ve geniş bakış açısıyla en sağlam anime karakterlerinden biridir.

FD Blog Puanı: 9.3

Myanimelist Puanı: 8.2

Hyouka

Hyouka Ana Karakteri Zeki Olan AnimelerAna karakter Oreki Houtarou kulüp üyeleri ile bir takım gizemli olayları çözer. İzleyecek animeniz kalmadıysa ve gizem türünde animeleri seviyorsanız izlemenizi öneririz.

FD Blog Puanı: 6.8

Myanimelist Puanı: 8.1

Great Teacher Onizuka

Onizuka Eikichi Zeki OgretmenOnizuka Sensei, Gintoki’den sonra sizi en çok güldürecek ana karakterdir. Sadece güldürmeyle kalmıyor hayatın içinden çok anlamlı ve güzel dersler de veriyor.

FD Blog Puanı: 9.2

Myanimelist Puanı: 8.7

 

Sizin de bu listede olması gerekiyor dediğiniz anime varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

8 Yorum

 1. Hakim99 Eylül 5, 2019
  • Admin Eylül 8, 2019
  • emr Kasım 29, 2019
  • Gerek Yok Temmuz 26, 2020
  • Hakim99 Temmuz 31, 2020
 2. Hakim99 Eylül 9, 2019
  • Admin Eylül 24, 2019
 3. Burak Mert Nisan 17, 2020

Yorum Yap