BnHA: Futari no Hero Anime Filmi İnceleme

Anime Filmi İnceleme – BnHA: Futari no Hero

Boku no Hero Academia: Futari no Hero Filmi İncelemesi

Çıkar çıkmaz izlemiş olduğum ve çok beğendim Boku no Hero Academia: Futari no Hero anime filminin incelemesini yaptığım yazıma hoş geldiniz. Her inceleme yazımda olduğu gibi önce anime filminin tanıtımını daha sonra spoiler içermeyen inceleme ile “Bu filmi öneriyor muyum? Veya izlemeli misiniz?” gibi soruların cevabını verip en son olarak da anime filminin daha da içine girerek spoiler içeren inceleme adlı başlıkla incelememi bitirmiş olacağım.

My Hero Academia the Movie: Two Heroes Midoriya

  • BnHA: Futari no Hero Konusu: Okulun ilk dönemi biter ve Midoriya ile All Might, denizaşırı, hareket edebilen, dev yapay bir ada olan I Adası’na davet edilirler. Dünyanınher tarafından gelen bilim insanlarının bilgilerini toplayan, bilimin merkezi olan bu ada, özgünlük ve kahraman araştırmasının sonuçlarını sergilemesi için I-Expo denilen bir sergi düzenler. Bu sırada Midoriya, kendisine özgünlüksüz geçmişini hatırlatan, özgünlüğe sahip olmayan bir kız olan Melissa ile tanışır. Sergi sırasında adanın güvenliği kötü adamlar tarafından ele geçirilerek herkes rehin alınır.
  • Kategori: Aksiyon, Komedi, Okul, Shounen, Doğaüstü Güçler
  • Süre: 1 saat 36 dakika
  • Yapım: 2018 – Japonya

Spoiler İçermeyen İnceleme – Bu Filmi İzlemeli Miyim?

Öncelikle bu anime filmini Boku no Hero Academia animesinin ilk 2 sezonunu hatta ilk 3 sezonunu bitirmeden izlemeyin çünkü bu film, anime hakkında spoiler içermektedir. Bu anime filmi BnHA animesine herhangi bir etki yapmıyor. Yani burada gördüğümüz Melissa gibi karakterler büyük ihtimalle animede olmayacaktır. İleride tabi olabilir çünkü mangası hala devam ediyor.

Klasik bir konuya sahip olmasına rağmen savaşlardaki üst düzey görsellik ve animesinden de alışık olduğumuz muhteşem müzikleri ile izleyicileri gaza getiren harika sahnelere sahip, animesi kadar kaliteli olan bir anime filmiydi. Bir anime filmi arıyorsanız ve BnHA izleyip beğendiyseniz bunu da kesinlikle izlemenizi öneririm.

Dikkat: Spoiler içeren incelemeyi bu anime filmini izlemeden önce okumamanızı öneririm.

Spoiler İçeren İnceleme

All Might’ın gençliğini ve gözlerinin olduğunu görmek bu filmin en iyi yönlerinden biriydi.

BnHA Futari no Hero Genç All Might

Başlarda klasik bir konu ile fazla iyi başlamadı fakat BnHA evreni ile ilgili yeni şeyler görebileceğimiz umuduyla kendisini izlettirdi. Daha sonralar heyecan artarak ilerledi ve sonunda All Might ve Deku’nun beraber dövüştüğü harika sahneler ile noktayı koydu.

Melissa’yı animesinde de görmeyi çok isterim. Çizimi olsun, karakteri olsun, mimikleri olsun, sesi olsun her şeyiyle çok iyi bir yan karakterdi. Ayrıca aramızda kalsın Deku’yla da yan yana çok iyi görünüyorlar tabi Deku’nun biraz boy atması gerekiyor.

Boku no Hero Academia Futari no Hero Melissa

İzlemeden önce Deku ve All Might yeni karakterlerle güzel bir macera yaşar diye düşünmüştüm fakat yine birçok eski yüzle karşılaştım hatta birçok değil neredeyse bütün sınıf olayın içinde bulunuverdiler bir anda.

Filminde dahi olsa benim gibi birçok kişinin görmek istediği bir sahne vardı. Bu sahne All Might ile Deku’nun ilk ve son kez beraber dövüştükleri sahneydi. Tüylerimi diken diken eden bu sahneyi izlemek benim için oldukça güzel bir duyguydu. Özellikle “Double Detroit Smash” ve “Double Plus Ultra” zirve noktasıydı.

Futari no Hero Double Detroit Smash

Boku no Hero Academia Futari no Hero Double Plus Ultra

Son olarakta bu anime filminin bana göre en iyi sahneleri Melissa ve Dave’in, Deku’nun varis olduğunu anladığı zamanlardı. All Might ile Deku’nun beraber koştuğunu gören Melissa’nın yüzünde oluşan ifadesi ile Dave’in Deku’nun düşmanı yendikten sonraki güleç bir ifadeyle havada süzülürken All Might’ın yansımasını gördükten sonra gözlerinin açılarak varis olduğunu anladığı ve şaşırdığı ifadesi gerçekten en iyi ve en duygulu sahnelerdi.

Futari no Hero Dave Deku'nun Varis Olduğunu Anlar

Melissa'nın Deku ve All Might'ı Gördükten Sonraki Yüz İfadesi

En iyi shounen animelerden olan BnHA’nın ilk filmi olmasına rağmen etkileyici finali ve savaş sahneleri ile izlediğime fazlası ile değmiştir. Böylelikle izlediğim en iyi anime filmlerinden biri olmuştur.

Boku no Hero Academia Futari no Hero Midoriya Izuku

Çizim: 9.0/10
Konu: 6.0/10
Sürükleyicilik: 7.5/10
Karakterler: 8.0/10
Müzikler: 8.5/10
Final: 8.5/10

                                            0 – 4.5 Puan          5 – 8 Puan          8.5 – 10 Puan 

Futari no Hero anime filmi inceleme yazımı umarım beğenmişsinizdir. Siz de izlediyseniz Futari no Hero’yu, yorumlarda beğenip beğenmediğinizi belirtebilirsiniz.

Etiketler:

3 Yorum

  1. Furkan Mart 4, 2019
    • Admin Mart 4, 2019
  2. Ece Mart 19, 2020

Yorum Yap