Rakshasa Street En iyi Çin Animeleri

En İyi Çin Animeleri ve Çin Anime Önerileri

Mutlaka İzlenilmesi Gereken En İyi Çin Animeleri

Kesinlikle izlenilmesi gereken en iyi Çin animeleri listesine hoş geldiniz. 2018’den itibaren çevirisi ve izleyicisi artan Çin animelerinin en iyilerini toplayıp liste oluşturdum. İlk başta Çince biraz farklı gelebilir fakat yavaş yavaş alışılıyor ve Çin animelerindeki konular genellikle gerçekten çok iyi oluyor. Tabi Çin animelerinin eksik yönleri çok fazla fakat yeni yeni bu işlere girdiler ileride daha iyileri çıkacaktır.

Myanimelist puanına göre izlemek isteyenler için Myanimelist puanı da eklenmiştir.

Not: Yeni çıkan veya gözümüzden kaçan animeler olduğunda liste güncellenecektir.  

10. Huan Jie Wang (Eudemon Quest)

Huan Jie WangHuan Jie Wang Konusu: Hikayemiz çoğu kişinin Eudemon gücü ile doğduğu büyüleyici bir dünyada geçmektedir. Olaylar hayalleri olan fakat bunları gerçekleştirecek gücü olmayan bir çocuğun etrafında dönmektedir. Bir gün gizemli bir kız ile onu kovalayan adamları görür ve kıza yardım etmek ister. Fakat gizemli kızı korumak isterken bu kız ona da saldırır ve ana karakterimiz tam öleceği sırada, içindeki gizemli güç ile büyüyü etkisiz hale getirir. Bu çocuğun içindeki güç nedir? Gizemli kızın amacı nedir?
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Büyü
Bölüm Sayısı: 15+
Süre: 10 Dakika
Yorum: Bu animenin eksiklikleri listedeki diğerlerinden biraz daha fazla ve önemli eksiklikler. Bu animenin 2 büyük eksiği var birincisi duygu yok animede. Örneğin adamın kardeşi ölüyor ama sıkıntı yok kalan sağlar bizimdir davranışlarında. İkincisi ise karakter tanıtımları fazla zayıf. Yine de konusu ve komedisi iyi boş zamanı olanlar için tavsiye edilir. 

FD Blog Puanı: 6.7

Myanimelist Puanı: 6.7

9. Ze Tian Ji (Way of Choices)

Ze Tian JiZe Tian Ji Konusu: Zamanın başlangıcında bir meteor uzaydan düşerek tüm dünyaya yayılır. Meteorun bir parçası Doğu Kıtası’na düşer ve insanlar bu meteora oyulmuş gizemli totemler bulurlar. İnsanlar bu totemlerin nasıl kullanılacağını çözer ve yüzyıllar boyu devam eden bir gelenek haline gelir. Birkaç bin yıl sonra on dört yaşında bir yetim olan Chen Chang Shang hastalığını iyileştirmek ve kaderini değiştirmek için ustasından ayrılır ve macera başlar.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Tarihi
Bölüm Sayısı: 37+
Süre: 15 Dakika
Yorum: Bu animenin en büyük eksiği konular arası geçiş çok kötü daha kötü olamazdı. Çizimler, müzikler ve konu gayet iyi fakat geçişlerin kötü olması ve bilgilendirme eksikliği olması animeyi geri sıralara itiyor. 

FD Blog Puanı: 6.7

Myanimelist Puanı: 6.8

8. Wan Jie Xian Zong (Wonderland of Ten Thousands)

Wan Jie Xian ZongWan Jie Xian Zong Konusu: Yu Huan Xian gitmeden önce büyük bir mezhebi, öğrencisi Ye Xingyun’a bıraktı. Böylelikle Ye Xingyun mezhebin yeni lideri oldu ve tehlikeli bir yol onu beklemektedir fakat kendi stratejileri ve mezhebin ustalarının yardımı ile, Büyük Hanedanlığı yıkmaya çalışacaktır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Tarihi, Romantizm
Bölüm Sayısı: 40
Süre: 7 Dakika
Yorum: Gizliden güçlü olan ve sonradan bu gücü ortaya çıkaran animeleri seviyorsanız bu da onlardan birisi izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 7.0

7. Quan Zhi Fashi (Full-Time Magister)

Quanzhi FashiQuan Zhi Fashi Konusu: Mo Fan’ın hayatındaki her şey bir gün aniden değişmişti. Okuduğu okulu artık büyücülük dersleri vermeye başlamıştı ve arkadaşları sanki doğduklarından beri büyü yapıyorlarmış gibi sürekli büyücülükten bahsediyorlardı. Mo Fan bu değişime ayak uydurmak ve daha güçlü olmak zorundadır.
Kategori: Aksiyon, Okul, Fantastik, Büyü
Bölüm Sayısı: 36
Süre: 18 Dakika
Yorum: İlk izlediğim Çin animesidir ve beni Çin animeleri izlemeye teşvik eden animedir. Başlarda seslerden dolayı ısınamamıştım ilk Çin animem olduğu için ama konunun sürükleyiciliği ile bitirmiştim yani seslere rağmen kendini izlettirmişti.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 7.3

6. Mo Dao Zu Shi (Grandmaster of Demonic Cultivation)

Mo Dao Zu ShiMo Dao Zu Shi Konusu: Şeytan Tarikatı’nın kurucusu olan Wei Wuxian hayatını serkeşlik içinde geçirmiş, sebep olduğu kaotik olaylardan dolayı milyonlarca insanın ahını almıştır. En yakın dostu da ona ihanet edince, bir baskın sırasında canından olmuştur. Birçok klanın aylar süren reenkarnasyon ritüelleri sonuçsuz kalmıştır. 13 yıl sonra birinin ruh çağırma ayiniyle tekrar reenkarne olur.
Kategori: Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Tarihi, Gizem
Bölüm Sayısı: 15
Süre: 24 Dakika
Yorum: Diğer Çin animelerinden biraz daha anlaşılması güç bir animedir. Özellikle ilk bölümlerde kim kimdi veya bu isim hangisiydi? Gibi sorular sorabilirsiniz fakat ilerleyen bölümlerde anlıyorsunuz ayrıca bazı olaylarda çözüldükçe daha da güzel oluyor.

FD Blog Puanı: 7.2

Myanimelist Puanı: 8.6

5. Zhen Hun Jie (Rakshasa Street)

Rakshasa Street En iyi Çin AnimeleriZhen Hun Jie Konusu: Rakshasa Sokağı, herkesin girebileceği bir sokak değildir. Rakshasa Sokağı’nda insanları öldürmeyi amaçlayan kötü ruhlar vardır. Bu sokağa girebilmek için koruyucu ruha sahip olmanız gereklidir. Xia Ling ise tesadüf eseri bu sokağa gelir ve olaylar gelişir.
Kategori: Aksiyon, Fantastik
Bölüm Sayısı: 24
Süre: 14 Dakika
Yorum: Konusunu okuyunca pek beğenmemiştim ve bu yüzden uzun zamandır erteliyordum. En sonunda izledim ve gerçekten izlediğime fazlasıyla değen nadir animelerdendi. Özellikle sonlara doğru çok daha ilginçleşiyor ve güzelleşiyor.

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 7.9

4. Doupo Cangqiong (Battle Through the Heavens)

Doupo CangqiongDoupo Cangqiong Konusu: Sihirin bulunmadığı bir dünya ve bu dünyada kuralları güçlü olanlar koyar. Böyle bir dünyada yaşayan Xiao Yan üç yıl önce, uzun yıllardır görünmeyen çok üstün bir güce ulaştı ve aniden kendisinin de bilmediği bir nedenden dolayı tüm gücünü kaybetti. Bunun üstüne bir de dedelerinin vermiş olduğu söz ile nişanlandığı Na Lan Yan nişanı bozmak ister. Klanı ve klanın onurunu korumak isteyen Xiao Yan 3 yıl sonraya düello ayarlar. 3 Yıl içinde eskiden olduğundan çok daha güçlü olmak zorundadır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Komedi, Romantizm, Tarihi
Bölüm Sayısı: 26
Süre: 20 Dakika
Yorum: İzlediğim en iyi çizimlere sahip Çin animelerinden birisi ayrıca müzikleri de çizimi kadar iyi. Listenin kesinlikle izlenilmesi gereken animelerinden. Demek ki reenkarnasyon olmadan da güzel animeler çıkıyormuş.

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 7.6

3. Douluo Dalu (Soul Land)

Doulou Dalu En iyi Çin animeleriDouluo Dalu Konusu: Tang San gizli silahların yapımına, idaresine ve korumasına adanmış Tang Outer Mezhebi’nde hayatını geçirmekteydi. Bir gün mezhebin gizli sırrını çaldığında en zirve noktaya ulaşmıştı fakat tek çıkış yolu ölümdür. Kendini uçurumdan attıktan sonra farklı bir dünya olan Doulou Dalu isimli dünyada tekrar doğar. Tang San acaba bu gizemli dünyaya kendi mezhebinin şanını getirebilecek midir?
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Tarihi, Romantizm
Bölüm Sayısı: 40+
Süre: 20 Dakika
Yorum: Reenkarnasyon deyince aklıma gelen iki Çin animesinden biridir. Popüler bir Çin animesi olduğundan izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. İzlemediyseniz de şimdi tam sırası.

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 8.0

2. Quanzhi Gaoshou (The King’s Avatar)

En İyi Çin Animeleri Quanzhi GaoshouQuanzhi Gaoshou Konusu: Ye Xiu, online bir oyun olan Glory’de profesyonel bir oyuncudur. Fakat sürekli takımlardan çeşitli sebeplerden dolayı atılır. Profesyonel oyunculuğu bıraktıktan sonra bir internet kafede işe girer. Glory oyununda yeni bir sunucu açılır ve tekrar oyuna geri dönmeye karar verir. 10 yıllık tecrübesi ile tekrar zirveye çıkmayı amaçlamaktadır.
Kategori: Aksiyon, Oyun
Bölüm Sayısı: 12+
Süre: 24 Dakika
Yorum: Bir oyun animesi fakat bu kategoride Çin animeleri ile Japon animeleri arasında fark var. Çin animelerinde genellikle oyunun içine girmeyip gerçekçi bir konuyu ele alırken diğer taraftan Japon animelerinde ise genellikle oyunun içine girip orada tıkılı kaldıkları diğer bir değişle bir tür isekai animesi yapıyorlar. The King’s Avatar’da bu konuda yapılmış en iyi Çin animesidir. Çin animesi izlemeyi sevenlerin izlemesi gereken ilk animelerden biridir.

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.1

1. Yao Shen Ji (Tales of Demons and Gods)

Yao Shen Ji Nie LiYao Shen Ji Konusu: En güçlü İblis ruhu kullanıcısı olan Nie Li aynı zamanda dövüş dünyasının da lideridir. Fakat Bilge İmparator ve 6 Tanrısal Canavar ile savaşırken ölür. Kendisinin de nedenini anlamadığı bir şekilde 13 yaşındaki haline geri döner. Şimdi sınıfın en güçsüzü olmasına rağmen geçmiş yaşamındaki tecrübeleri ile tekrar en güçlü olmayı hedeflemektedir.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantizm, Tarihi
Bölüm Sayısı: 120+
Süre: 7 Dakika
Yorum: En iyi Çin animeleri listesinin 1 numarasında Yao Shen Ji var. En sürükleyici olan Çin animesidir. Baştan beri tecrübeli olan ve diğerlerinden daha hızlı güçlenen ana karakterimiz var. Mangasını(manhua) daha iyi aktarabilse, animasyonları normal animelerdeki gibi olsa ve en önemlisi duygu aktarımı daha başarılı olsa en iyi animelere bile taş çıkarabilecek kapasiteye ve konuya sahipti. Ayrıca bölüm süreleri gerçekten çok kısa ne zaman başladı ne zaman bitti insan anlamıyor bile.

FD Blog Puanı: 7.6

Myanimelist Puanı: 7.7

 

Umarız En İyi Çin Animeleri Listesini beğenmişsinizdir.

Sizinde bu listede olmasını istediğiniz bir Çin animesi var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Etiketler:

8 Yorum

 1. Emir Ekim 14, 2019
  • Admin Ekim 15, 2019
 2. Seiya ryuuguuin Şubat 16, 2020
  • Admin Şubat 17, 2020
 3. Seiya ryuuguuin Mart 20, 2020
  • Admin Mart 30, 2020
 4. saitbyrz Nisan 6, 2020
  • Admin Nisan 10, 2020

Yorum Yap