En İyi Çin Dizileri

En İyi Çin Dizileri ve Çin Dizi Önerileri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Çin Dizileri

En iyi Çin dizileri listemize hoş geldiniz. İzlemekten keyif alacağınız en kaliteli ve en iyi Çin dizilerini sizler için listeledik. Çin dizileri de diğer Asya dizileri gibi romantik dizilerde ve tarihi dizilerde gerçekten iyiler. Özellikle tarihi dizilerini izlemenizi öneririz.

Not: Yeni Çin dizileri çıktıkça en iyi Çin dizileri listesi de güncellenecektir.

25. The Big Boss

En İyi Çin Dizileri The Big BossThe Big Boss Konusu: Yeni liseye başlayan Ye Mu Xi çok heyecanlıdır çünkü zeki ve yakışıklı olduğu kadar sinir bozucu da olan çocukluk arkadaşı Lia Dan Yi’den kurtulduğunu sanmaktadır. Fakat işler öyle değildir çünkü yeni okulda Dan Yi ile yine aynı sınıftadır. Birbiri ile geçinemeyen bu ikili zaman geçtikçe birbirinin kalbine girebilecekler midir?
Kategori: Komedi, Okul, Gençlik
Bölüm Sayısı: 36 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.0

24. My Amazing Boyfriend

My Amazing Boyfriend Cin DizisiMy Amazing Boyfriend Konusu: Xue Ling Qiao 500 yaşındadır ve doğaüstü güçlere sahiptir fakat 100 yıldır uyumaktadır. Oyuncu olan Tian Jing Zhi araba kazası geçirir ve Ling Qiao’yi 100 yıllık uykusundan uyandırır. Ling Qiao doğaüstü güçlerini kullanarak Jing Zhi’nin hayatını kurtarır. Yüzyıllar öncesinden kesişmiş hayatları bu araba kazasıyla tekrar kesişerek bağlanmıştır.
Kategori: Romantik, Komedi, Gizem, Fantastik
Bölüm Sayısı: 66 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2016 – 2019

FD Blog Puanı: 7.1

23. My Mr. Mermaid

My Mr Mermaid En iyi Cin DizileriMy Mr. Mermaid Konusu: Tang Yi Bai 4 sene önce haksızlığa uğradığı için kariyeri sekteye uğrayan iyi bir yüzücüdür. 4 yıl aradan sonra en yakın arkadaşı Qi Rui Feng ile en büyük rakipleri olan Heng Ou Yang’a karşı yarışmak için geri döner. Bu yarışta Yi Bai, eskiden yaşadığı bir olaydan dolayı sudan korkan fakat yarışı takip etmekle görevlendirilen acemi gazeteci Yun Duo ile karşılaşır. Yun Duo tesadüf eseri Yi Bai’nin ailesinin evinde oda tutunca ikili iyi bir arkadaş olmaya başlar. Yun Duo, Yi Bai’nin masum olduğunu kanıtlamasına yardım edebilecek midir?
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik, Spor
Bölüm Sayısı: 36
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.1

22. Meteor Garden

En iyi Cin Dizileri Meteor GardenMeteor Garden Konusu: Shan Cai sıradan bir ailenin kızıdır. Ülkenin en iyi üniversitesinden birine seçilir. Fakat buraya ayak uydurmakta zorlanır çünkü burada okuyan herkes zengindir. Okulu yöneten F4 adlı 4 kişilik grup vardır. Hepsi büyük şirketlerin varisleri olduğu için bütün okulu yönetebiliyorlardır. F4’ün lideri Dao Ming Si ile Shan Cai arasında sorunlar baş gösterir fakat daha sonra bu sorunlar yerini başka duygulara bırakacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Gençlik, Okul, Dram
Bölüm Sayısı: 49
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.1

21. The Journey of Flower

Cin Dizileri The Journey of FlowerThe Journey of Flower Konusu: Hua Qian Gu, olağanüstü ve trajik bir kaderi olan, yetim bir kızdır. İnsan kılığındaki bir ölümsüz olan Bai Zi Hua onu kurtarır ve bunun üstüne Qian Gu onu aramaya başlar. Zi Hua, Qian Gu’nun kaderindeki bela olduğunu öğrendiği için Qian Gu’dan kaçınmaya çalışmaktadır. Ancak kader sürekli yollarını kesiştirir ve bu durum Zi Hua için işleri içinden çıkılmaz bir hale getirir çünkü Qian Gu’ya bağlanmaya başlamıştır.
Kategori: Romantik, Tarihi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 50
Yapım Yılı: 2015

FD Blog Puanı: 7.2

20. Prince of Lan Ling

Prince of Lan Ling Cin DizisiPrince of Lan Ling Konusu: Kabilesinin son rahibesi olan Yang Xue Wu, bir anda kedisini Kuzey Qi ile Kuzey Zhou savaşı içinde bulur. Kuzey Qi generali Lan Ling Wang’ın trajik kaderini görmüş olmasına rağmen Xue Wu yine de ona aşık olur ve Lan Ling Wang’a yardımcı olmak ister fakat bu onun kaderini değiştirmeye yetecek midir?
Kategori: Romantik, Tarihi, Dram
Bölüm Sayısı: 46
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 7.3

19. Accidentally in Love

Accidentally in Love Cin DiziAccidentally in Love Konusu: Dizi, evlilikten kaçmak için dış görünüşünü değiştirip üniversiteye giden bir kız ile popülerlikten sıkılıp üniversiteye sığınan bir pop starın kesişen yolunu anlatmaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul
Bölüm Sayısı: 30
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.3

18. Good Bye My Princess

Good Bye My Princess En iyi Cin DizileriGood Bye My Princess Konusu: Xiao Feng, Batı Liang’ın herkes tarafından sevilen prensesidir. Tang Hanedanlığı’nın Veliaht Prensi Li Cheng Yin ile politik bir evlilik gerçekleştirecektir. Li Cheng Yin’in evlenmesindeki amacı yerini sağlamlaştırmaktır. Ayrıca Li Cheng Yin bir gizli görevdedir ve bu gizli görevi yerine getirebilmek için Xiao Feng’i kullanmıştır. Xiao Feng gerçeği öğrenince ne yapacaktır?
Kategori: Romantik, Tarihi, Dram
Bölüm Sayısı: 52
Yapım Yılı: 2019

FD Blog Puanı: 7.4

17. When We Were Young

Cin Dizi When We Were YoungWhen We Were Young Konusu: Yang Xi ve Hua Biao’nun ilk karşılaşması çok kötü başlamıştır. Yang Xi onun yüzünden önemli bir spor müsabakasına katılamaz. Hua Biao, Yang Xi’nin sınıfına transfer olunca tekrar karşılaşırlar. Ancak zaman geçtikçe Yang Xi, Hua Biao’nun güvenilir ve sorumluluk sahibi biri olduğunu anlar.
Kategori: Romantik, Okul, Gençlik, Aile
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.4

16. Boss and Me

En iyi Cin Dizileri Boss and MeBoss and Me Konusu: Shan Shan, küçük bir şehirden büyük bir holdingde çalışmak için Şangay’a gelir. Tesadüfen holdingin Başkanının kız kardeşine kan verir. Shan Shan bu sayede Başkan Feng Teng ile tanışır ve hayatında büyük değişiklikler olur. Shan Shan’den etkilenen Feng Teng, teşekkür maksadıyla her öğlen Shan Shan ile beraber ofisinde öğle yemeği yiyerek onu etkilemeye çalışır.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 33
Yapım Yılı: 2014

FD Blog Puanı: 7.5

15. Put Your Head on My Shoulder

Put Your Head on My Shoulder Cin DiziPut Your Head on My Shoulder Konusu: Si Tu Mo mezun olmak üzeredir fakat gelecek planlarına daha karar verememiştir. Dahi Fizik öğrencisi Gu Wei Yi ile Si Tu Mo yanlışlıkla birlikte yaşamaya başlayınca kaosta başlar.
Kategori: Romantik, Komedi, Gençlik
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2019

FD Blog Puanı: 7.5

14. The Story of Ming Lan

En iyi Cin Dizileri The Story of Ming LanThe Story of Ming Lan Konusu: Sheng Ming Lan, çok zeki ve güzeldir fakat ailesi onu hiç sevmez. Yıllar boyunca zekasını gizleyerek acı çeker ve genç yaşta ölen annesinin öcünü almayı bekler. Bu süreçte tek arkadaşı Gu Ting Ye olmuştur. Gu Ting Ye ve Sheng Ming Lan evlenirler ve krallığı beraber yönetmek için ellerinden geleni yaparlar.
Kategori: Romantik, Komedi, Tarihi, Dram
Bölüm Sayısı: 73
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.5

13. The Princess Wei Young

The Princess Wei Young Cin DiziThe Princess Wei Young Konusu: Kuzey Wei Hanedanlığı, bir gün yok edilir ve Prenses Feng Xin Er bu yıkımdan kaçar. Ölümden kurtulmasına kurtulur fakat yanlışlıkla düşman topraklarına girer. Bu zor durumda Xin Er ne yapacaktır?
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 54
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.5

12. Story of Yanxi Palace

En iyi Cin Dizileri Story of Yanxi PalaceStory of Yanxi Palace Konusu: Dizide 18. yüzyılda Qianlong döneminde çok zeki bir kadının imparatorun haremine alınmasıyla gelişen olaylar konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Tarihi, Psikolojik
Bölüm Sayısı: 70
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.6

11. When a Snail Falls in Love

When a Snail Falls in Love Çin DiziWhen a Snail Falls in Love Konusu: Suçluları yakalamak mı yoksa aşk ile başa çıkmak mı daha kolaydır? Ji Bai çok başarılı bir polistir. Stajyer suçlu profil uzmanı Xu Xu ile tuhaf olduğu kadar da etkili bir ekip olurlar. O kadar iyi olurlar ki rekor kırarlar. Birbirlerine bir şeyler hissetmeye başlarlar fakat bunları göstermekte yavaş kalırlar. Melek Katili adlı kişi ortaya çıktığında bu onları nasıl etkileyecektir?
Kategori: Romantik, Gerilim, Gizem, Polisiye
Bölüm Sayısı: 21
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.6

10. Battle of Changsha

En İyi Çin Dizileri Battle of ChangshaBattle of Changsha Konusu: Dizi, Changsha Savaşı’nı Xiao Man’ın 16 yaşındaki kızının (Xiang Xiang) gözünden anlatmaktadır. Gu Qing Ming, milliyetçi ve politik aileden gelen katı bir istihbarat subayıdır. Eğlenceli bir kişiliğe sahip Xiang Xiang ile katı ve kibirli Gu Qing Ming’in araları ilk başlarda kötü olmasına rağmen daha sonraları birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlayacaklardır.
Kategori: Romantik, Tarihi, Askeri, Aile, Savaş
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2014

FD Blog Puanı: 7.6

9. Love O2O

Cin Dizisi Love O2OLove O2O Konusu: Bir erkeği bir kadına aşık eden dış görünüşü, parası veya aurası olabilir fakat Xiao Nai’nin Bei Wei Wei’ye aşık olmasının sebebi klavyenin üzerinde hızlıca hareket eden uzun ince parmaklarıydı. Normal biri için garip olabilir fakat oyun ustası Xiao Nai için hiçte garip değil. İki oyun ustası olan Bei Wei Wei ile Xiao Nai hem oyun hayatında hem de gerçek hayatta birbirleriyle karşılaşmaya devam edeceklerdir.
Kategori: Romantik, Komedi, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 30
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.6

8. Princess Agents

En iyi Cin Dizileri Princess AgentsPrincess Agents Konusu: Wei Krallığı’nda masum halk sürekli kaçırılıp köleleştirilmektedir. Hikayenin kahramanı Chi Qiao da bu köleleştirilen insanlardan biridir. Kardeşleri de aynı şekilde Yuwen Malikânesinde köledir. Chi Qiao akıllı ve yetenekli olduğu için kısa surede Genç Efendi Yuwen Yue’nun gözüne girecektir.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Dram, Savaş
Bölüm Sayısı: 58
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.7

7. A Love So Beautiful

Çin Dizi A Love So BeautifulA Love So Beautiful Konusu: Dizide hem komşu hem de okul arkadaşı olan Chen Xiao Xi ve Jiang Chen’in hikâyesi anlatılmaktadır. Xiao Xi, derslerde pek iyi olmayan ama resme yeteneği olan bir kızdır. Derslerde iyi olan, yakışıklı ve okulda çok popüler olan çocukluk arkadaşı Jiang Chen’e de hayrandır. Bu ikili ve arkadaşları yetişkinliğe adım atarken hayatları ve aşkları nasıl olacaktır?
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik
Bölüm Sayısı: 23
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.7

6. Love Me If You Dare

En İyi Cin Dizileri Love Me If You DareLove Me If You Dare Konusu: Azılı bir suçlunun nasıl düşündüğünü anlayabilen ve onları bulabilen suçlu psikoloğu Bo Jin Yan, Maryland Üniversitesi’nde Profesördür. En zor vakaları, asistanı Jenny Jian Yao ile birlikte çözerler. Soğukkanlı Jin Yan vakaları çözerken aynı zamanda Jenny’e olan duygularını da çözebilecekler midir?
Kategori: Romantik, Gerilim, Gizem, Psikolojik, Polisiye, Suç
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2015

FD Blog Puanı: 7.8

5. Legend of Fu Yao

Çin Dizileri Legend of Fu YaoLegend of Fu Yao Konusu: 16 yaşında çok güçlü bir dövüş tekniği kullanan Meng Fu Yao, ilahi lotus yaprağı ile doğmuş bir kızdır. Firmament adındaki kutsal bir ülkeye girebilmek için yolculuğa çıkarak beş Krallıktan gizli tılsımları toplaması gerekmektedir. Bu yolculuk sırasında Veliaht Prens Zhang Sun Wu Ji ile karşılaşır ve ona aşık olur. Barışı getirebilmek için çıktıkları bu yolculukta onları ne beklemektedir?
Kategori: Aksiyon, Macera, Tarihi, Romantik, Fantastik
Bölüm Sayısı: 66
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.9

4. Scarlet Heart

Scarlet Heart En iyi Cin DizileriScarlet Heart Konusu: 25 yaşındaki Zhang Xiao, araba kazası geçirir ve kendisini 18. yüzyılda geçmiş bir hayatında bulur. Geleceğe geri dönemeyince İmparator Kang Xi’nin sarayındaki bu hayata uyum sağlamaya çalışır. Bu sırada kendini prenslerin taht mücadelesinin içinde bulur. Bu yeni hayatında Zhang Xiao’yu romantik ve dram dolu maceralar beklemektedir.
Kategori: Romantik, Tarihi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 35
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.9

3. Ashes of Love

Çin Dizisi Ashes of LoveAshes of Love Konusu: Eski çağlarda bir tanrıça, kız çocuğu doğurduktan sonra ölür. Ölmeden kısa bir süre önce kızına hissetmeme hapı içirir ve emrindeki kişilere kızının doğumunu sır olarak saklamalarını ve kızını 10.000 yıl boyunca Shui Jing içinde saklamalarını ister. Bu tanrıçanın kızının ismi Jin Mi’dir. 4000 yıl sonra Cennet İmparatoru’nun ikinci oğlu Xu Feng kaçırılırken yanlışlıkla o da Shui Jing’in içine girer. Xu Feng, hiçbir şeyden haberi olmayan saf kız Jin Mi tarafından kurtarılır ve yıllarca birlikte yaşadıktan sonra Xu Feng, Jin Mi’yi sevmeye başlar. Fakat peşindekiler onları bırakma niyetinde değillerdir.
Kategori: Romantik, Komedi, Tarihi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 63
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 8.0

2. Nirvana in Fire

En iyi Cin Dizileri Nirvana in FireNirvana in Fire Konusu: Güney Liang Hanedanlığına Kuzey Wei saldırır. Bunun üstüne General Lin Xie tek çocuğu olan Lin Shu’yu yanına alıp ordusunu savaş alanına sürer. Ancak Lin Xie tuzağa düşerek 70,000 kişilik Chi Yan ordusuyla birlikte kıyıma uğrar. Sadık bir askeri sayesinde hayatta kalmayı başaran Lin Shu, Lang Ya Salonu’nun da yardımıyla Jiang Zuo Kardeşliği’ni kurar ve örgütün lideri olur. Yıllar sonra başkente geri döner. Öldü sanılan bu hainin tek amacı, ailesi ile Chi Yan ordusuna yapılan haksızlığı ortaya çıkarmaktır.
Kategori: Tarihi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 104 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2015 – 2017

FD Blog Puanı: 8.1

1. Eternal Love (Ten Miles of Peach Blossoms)

En iyi Çin Dizisi Eternal LoveEternal Love Konusu: Tanrıça Bai Qian, ilk yaşamında Mo Yuan’ın öğrencisidir. Trajik bir olay sonucunda, Mo Yuan’ın ruhu parçalanır. 70 bin yıl sonra Bai Qian, Hayalet Lordu’nu mühürlemek üzereyken, etkilendiği bir büyü sonucunda her şeyi unutur ve Ölümlülerin Diyarı’na sürüklenir. Güçsüz düşerek ikinci hayatını Ölümlüler Diyarı’nda Su Su olarak geçirmeye başlar. Ye Hua’ya aşık olur. Fakat aşkları trajik bir biçimde biter. Yıllar geçtikten sonra, bu iki şanssız aşık tanrı olarak karşılaşırlar ancak Bai Qian bu hayatına başlamadan önce Ye Hua ile birlikte geçirdiği anılarını unutmak ister. Bai Qian ile Ye Hua tekrar birbirlerine kavuşabilecekler midir?
Kategori: Romantik, Tarihi, Macera, Dram, Fantastik, Savaş
Bölüm Sayısı: 58
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 8.1

 

En İyi Çin Dizileri listemizin sonuna geldik. Umarım listemizi beğenmişsinizdir.
En İyi Çin Dizileri listesinde olmasını istediğiniz dizileri yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Etiketler:

10 Yorum

 1. Selcan Temmuz 27, 2019
  • Admin Temmuz 30, 2019
 2. irem Ağustos 21, 2019
  • Admin Eylül 8, 2019
 3. cansu Mart 21, 2020
  • Admin Mart 30, 2020
 4. Aytac Nisan 12, 2020
 5. esma Nisan 25, 2020
  • Admin Mayıs 2, 2020
 6. Tunzale Orucova Mayıs 19, 2020

Yorum Yap