En İyi Dövüş Filmleri

En İyi Dövüş Filmleri ve Dövüş Filmi Önerileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Dövüş Filmleri

En iyi dövüş filmleri listesine hoş geldiniz. En iyi dövüş filmleri değerlendirilirken genel film değerlendirmesinin yanı sıra dövüş sahneleri de değerlendirilmiştir.

Dövüşün verdiği adrenalini ve epik duyguyu hissedebileceğiniz filmleri aşağıda listeledik umarım en iyi dövüş filmleri listesini beğenirsiniz.

25. Öfke

En iyi dövüş filmlerinden ÖfkeÖfke Konusu: Konusu çok iyi olmasa da aksiyonu ve dövüş sahneleri için izlenebilecek bir film. Otistik bir kadın olan Chocolate’ın dövüş sanatlarında çok yeteneklidir. Ailesine ait olan parayı ünlü bir gangster çetesi alır. Bunun üzerine Chocolate bu parayı geri almaya çalışır.
Kategori: Aksiyon, Dram
Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 7.0

Sinemalar Puanı: 8.0

24. Kaplan ve Ejderha

Kaplan ve Ejderha Dövüş FilmiKaplan ve Ejderha Konusu: Kaderlerine karşı mücadele veren iki kadının iç içe geçmiş yaşamları yoluyla aktarılan zamanın sisleri arasından çıkagelen cesaret, aldatma ve kader üzerine epik bir hikaye.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantik
Yapım Yılı: 2001

IMDB Puanı: 7.8

Sinemalar Puanı: 8.1

23. Kan ve Kemik

Kan ve Kemik filmdiziblogKan ve Kemik Konusu: Ölen arkadaşına verdiği sözü tutabilmek için bir adamın Los Angeles’daki dövüşlere katılmasını konu almaktadır.
Kategori: Aksiyon, Dram
Yapım Yılı: 2009

IMDB Puanı: 6.7

Sinemalar Puanı: 8.1

22. Ejderin Dönüşü

Ejderin Donusu en iyi dövüş filmleriEjderin Dönüşü Konusu: Filmde Roma’da lüks bir lokanta işleten arkadaşını mafyadan kurtarmak için İtalya’ya gelen bir gencin hikayesi anlatılmaktadır. Bruce Lee ve Chuck Norris rakip olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Gerilim, Dram, Suç
Yapım Yılı: 1972

IMDB Puanı: 7.3

Sinemalar Puanı: 8.2

21. Koruyucu (The Protector)

Koruyucu en iyi dövüş filmleriKoruyucu Konusu: Bir festival sırasında şeytani bir çete fil ile yavrusunu kaçırır. Avustralya’ya kaçırılan filleri geri getirebilmek için Kham elinden gelen her şeyi yapar.
Kategori: Aksiyon, Dram, Suç
Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 7.1

Sinemalar Puanı: 8.2

20. Korkusuz (Fearless)

Korkusuz Jet Li filmdiziblogKorkusuz Konusu: İyi ve güçlü bir dövüş ustası olmasına rağmen herkesin önünde yenilen babasından utanan Huo, kendisini yetiştirip çok iyi bir dövüşçü olmak ister. İntikam amacıyla ailesi öldürülür ve bunun üstüne tüm umudu kaybeden Huo, şehri terk eder. Tam bu sırada, büyükanne Sun ve kör torunu onu tekrar hayata bağlarlar.
Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram
Yapım Yılı: 2006

IMDB Puanı: 7.6

Sinemalar Puanı: 8.3

19. Banlieue 13

Banlieue 13 dövüş filmiBanlieue 13 Konusu: Fransız Hükümeti şehrin fakir ve suç oranı çok yüksek mahallelerine karşı çözüm olarak, bu mahallelerin etrafına kalın duvarlar örmek zorunda kalır. Eski mahkum Leito mahallenin uyuşturucu çetesine ve onun lideri Taha Bermamud’a karşı savaş vermektedir. Damien ise başarılı bir polistir. Taha’nın çetesi, yeni üretilmiş, patlama gücü son derece yüksek bir bombayı çalar. Bölge 13 içerisinde saklanmış bu bombanın patlamasına sadece 24 saat vardır. Bombayı bulmak Leito ve Damien’e kalmıştır.
Kategori: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 7.2

Sinemalar Puanı: 8.3

18. Kır Zincirlerini

Kır Zincirlerini en iyi dövüş filmleriKır Zincirlerini Konusu: Bart adındaki bir tefeci, Danny’i çok küçük yaşta iken annesinden almış ve onu köpek gibi yetiştirerek bir öldürme makinesine dönüştürmüştür. Köpek gibi muamele gören Danny, düşmanları tarafından Bart’a tuzak kurulunca serbest kalır. Danny, daha sonra sanatçı Sam ve üvey kızı Victoria’nın yanında sevginin ne olduğunu öğrenirken, Bart’ın öldüğüne inanmaktadır. Ancak Bart ölmemiştir ve “köpeğini” geri almak için her şeyi yapacaktır.
Kategori: Aksiyon, Dram, Suç
Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 7.0

Sinemalar Puanı: 8.3

17. Kan Sporu

Kan Sporu filmdiziblogKan Sporu Konusu: Gerçek bir hikayeden alıntılanan Kan Sporunda Amerikalı Dövüşçü Frank Dux, Hong Kong’ta katıldığı Kumite Turnuvası’nı kazanmak için ringe çıkmaktadır. Dux’un tek gayesi bu turnuvayı kazanan ilk batılı olmaktır.
Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram
Yapım Yılı: 1988

IMDB Puanı: 6.8

Sinemalar Puanı: 8.1

16. Ninja’nın İntikamı

Ninjanın İntikamı dövüş filmiNinja’nun İntikamı Konusu: Raizo, çok gizli örgüt Ozunu Klanı tarafından küçükken sokaklardan alınıp bir ölüm makinesi olmak üzere eğitilmiştir. Arkadaşı klan tarafından öldürülünce bunu sindiremez ve klandan kaçar. İntikamını almak için hazırlıklara başlar.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Suç
Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 6.3

Sinemalar Puanı: 8.0

15. Kill Bill Serisi

Kill Bill en iyi dövüş filmleriKill Bill Konusu: The Bride takma ismiyle bilinen kiralık katil, kendi düğününde saldırıya uğrar. Kilisedeki herkes öldürülür. O da karnındaki bebeğini düşürür fakat hayatta kalmayı başarır. 5 yıl boyunca komada kalır ve sonra mucizevi bir şekilde hayata geri döner. Hayatını mahvedenlerden intikamını alacaktır.
Kategori: Aksiyon, Suç, Gerilim
Yapım Yılı: 2003 – 2004

IMDB Puanı: 8.1

Sinemalar Puanı: 8.6

14. Drunken Master Serisi

Drunken Master filmdiziblogDrunken Master Konusu: Won Fei Hung büyük bir dövüş ustası olan amcasının yanına, onun öğrencisi olarak gönderilir. Büyük beklentiler ile giden Fei Hung onu görünce adeta yıkılır. Çünkü o efsanevi usta zil zurna sarhoştur ve eğittiği bir çok kişiyi sakat bırakmıştır. Fei Hung, Bu acımasız hocanın diktatörce uyguladığı eğitimden bir yolunu bulur ve kaçar. Ancak kiralık bir katil tarafından hastanelik edilince gururu kırılır ve güçlenmek ister.
Kategori: Aksiyon, Komedi
Yapım Yılı: 1978 – 1994

IMDB Puanı: 7.6

Sinemalar Puanı: 8.1

13. Dangal

Dangal en iyi dövüş filmleriDangal Konusu: Güreşte Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh, tecrübelerini aktarıp yetiştireceği, Hindistan için uluslararası alanda bir madalya kazanacak bir erkek çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir. Ancak 4 kızı olmasına rağmen bir tane bile erkek çocuğu olmamıştır. Bir gün Mahavir, kızları Babita ve Geeta’daki potansiyeli fark edince, onları bir erkek gibi güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Mahavir’in gerçekleştiremediği hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elindedir.
Kategori: Biyografi, Spor
Yapım Yılı: 2016

IMDB Puanı: 8.4

Sinemalar Puanı: 9.0

12. Asla Pes Etme

Asla Pes Etme dövüş filmi filmdiziblogAsla Pes Etme Konusu: Jake’in hayatı, okulun en güzel kızı Baja ile tanışmasıyla değişmeye başlar. Onun davetiyle bir partiye katılan Jake, orada Ryan adlı bir gençle istemeden kavga eder. Dövüşü kaybedince de çevresi tarafından küçümsenmeye başlar. Arkadaşı Max, Jake’e karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Jake, bu sporun başlı başına bir sanat olduğunu fark eder.
Kategori: Aksiyon, Dram, Spor
Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 6.6

Sinemalar Puanı: 7.8

11. Taşıyıcı

Taşıyıcı en iyi dövüş filmleri

Taşıyıcı Konusu: Frank yaptığı işin en iyisidir. Tehlikeli ve yasa dışı maddeleri hiçbir soru sormadan bir noktadan diğerine taşır. Ancak en son sevkiyatında, uluslararası esir tüccarlarının kaçırdığı güzel bir kadın, onun taşıma planlarında ölümcül problemler çıkmasına sebep olur. Artık Frank değerli kargosunu ve kendi hayatını kurtarmak için durmak bilmeyen, hareket dolu bir savaşa girmelidir.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Suç
Yapım Yılı: 2002

IMDB Puanı: 6.8

Sinemalar Puanı: 8.2

10. The Karate Kid

Karate Kid dövüş filmi filmdiziblog The Karate Kid Konusu: 12 yaşındaki Dre Parker, mutlu bir hayat sürmekteyken, annesinin işleri sebebiyle Çin’e taşınmak zorunda kalır. Çin’deki yaşama uyum sağlamaya çalışan Dre, sınıf arkadaşı Mei Ying’e aşık olur. Mei Ying de Dre’ye aşıktır fakat kültürel farklılıklar bu durumu zora sokmaktadır. Bir de bunun üstüne okulun karate yıldızı Chang, Dre’nin başına bela olur. Dre, bir Kung Fu ustası olan Mr. Han’la tanışır ve iyi bir dövüşçü olmak için onun yardımını ister.
Kategori: Aksiyon, Dram, Aile, Spor
Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 6.2

Sinemalar Puanı: 8.2

9. Rocky Serisi

Rocky dövüş film filmdiziblogRocky Konusu: Kimsesiz ve fakir bir boksör olan Rocky, Dünya Ağır Sıklet şampiyonu Apollo Creed ile unvan maçında karşılaşacaklardır. Apollo Creed için bir gösteri maçı olan bu maç, Rocky için hayatının en büyük şansı anlamını taşımaktadır.
Kategori: Dram, Spor
Yapım Yılı: 1976 – 2006

IMDB Puanı: 7.6

Sinemalar Puanı: 8.1

8. Dövüşçü

Dövüşçü en iyi dövüş filmleriDövüşçü Konusu: Kardeş ilişkileri, suç, uyuşturucu gibi konuların yanı sıra bir boksörün sıfırdan zirveye tırmanışını anlatmaktadır.
Kategori: Biyografi, Dram, Spor
Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 7.8

Sinemalar Puanı: 8.3

7. Warrior

Warrior dövüş filmdiziblogWarrior Konusu: Alkolik bir boksörün oğlu Tom Conlon evine döner ve çeşitli dövüş sporlarının bir arada bulunduğu bir turnuvada dövüşmesi için babası tarafından hazırlanır. Bu turnuva onu abisiyle karşı karşıya getirecektir.
Kategori: Dram, Spor
Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 8.2

Sinemalar Puanı: 8.7

6. Matrix Serisi

Matrix filmdiziblog dovusMatrix Konusu: Bilgisayar programcısı Thomas Anderson diğer ismi ile Neo çok usta bir hackerdır. Ancak gözlüklü, siyah takım elbiseleri olan adamlar peşindedir. Bunun sebebini ise karşılaşacağı Morpheus’dan öğrenecektir. Neo, daha sonra Morpheus’un anlattıklarına güvenmek zorunda kalacaktır.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Macera, Bilim-Kurgu
Yapım Yılı: 1999 – 2003

IMDB Puanı: 8.7

Sinemalar Puanı: 8.8

5. Ong Bak

Ong Bak filmdiziblogOng Bak Konusu: Kutsal buda heykeli (Ong Bak) bir gün bulunduğu köyden çalınır. Köyün inanışına göre bu heykel köye bereket getirmekte ve aynı zamanda köyü korumaktadır. Genç Ting’e, Bangkok’a giderek heykeli bulup geri götürme görevi verilir. Bu görevin verilmesinin nedeni Ting’in, tapınak keşişleri tarafından büyütülen bir dövüş ustası olmasıdır.
Kategori: Aksiyon, Suç, Gerilim
Yapım Yılı: 2003

IMDB Puanı: 7.2

Sinemalar Puanı: 8.1

4. Milyonluk Bebek

Milyonluk Bebek dövüş filmiMilyonluk Bebek Konusu: Frankie Dunn çok iyi bir antrenördür. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendini korumaları gerektiğidir. Onu kızından soğutan ve uzak tutan acı deneyimi yüzünden uzun zamandır herkesten uzak durmaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmakta ve kaba dış görünüşünün altında 23 yıldır yakasını bırakmayan bir affedilme beklentisi vardır. Bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir ve olaylar başlar.
Kategori: Dram, Spor
Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 8.1

Sinemalar Puanı: 8.7

3. Baskın Serisi

Baskın en iyi dövüş filmleriBaskın Konusu: Özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallenin birinde aranan bir uyuşturucu tüccarının gizlendiği istihbaratını alır ve adamı yakalamak için oturduğu binaya baskın düzenlerler. Ancak atladıkları nokta bu apartmanın her katında hüküm giymiş onlarca suçlu ile doludur.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Suç
Yapım Yılı: 2011 – 2014

IMDB Puanı: 7.8

Sinemalar Puanı: 8.1

2. Yenilmez Serisi

Yenilmez Yuri Boyka filmdiziblogYenilmez Konusu: Eski dünya şampiyonu Buz adam Chambers, üstüne atılan iftira sebebiyle Rus hapishanesinde gönderilmiştir. Tekrar özgürlüğünü kazanabilmek için hapishanedeki kafes dövüşlerine katılacaktır.
Kategori: R
Yapım Yılı: 2006 – 2016 (Serinin ilk filmi hariç)

IMDB Puanı: 7.3

Sinemalar Puanı: 8.1

1. Ip Man Serisi

En İyi dövüş Filmi Ip ManIp Man Konusu: Bruce Lee’nin ustası Ip Man’ın biyografisinin anlatıldığı film serisi.
Kategori: Biyografi, Aksiyon, Dram
Yapım Yılı: 2008 – 2015

IMDB Puanı: 7.5

Sinemalar Puanı: 8.3

 

En iyi dövüş filmleri listesinin sonuna geldik. Umarım listemizi beğenmişsinizdir.
En iyi dövüş filmleri listesinde bu filmin de olması gerekiyor dediğiniz filmleri yorum kısmından belirtebilirsiniz.

 

One Response

  1. Murat Mayıs 13, 2020

Yorum Yap