Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon En iyi Hint Dizileri

En İyi Hint Dizileri ve Hint Dizisi Önerileri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Hint Dizileri

En iyi Hint dizileri listemize hoş geldiniz. Kanal 7 sayesinde ülkemizde oldukça popüler olmaya başlayan Hint dizileri uzun olmasına rağmen detaylı işlendiği için etkileyici olabiliyor. Zaten yerli dizilerden alışkınız uzun dizilere bu yüzden pek yabancı gelmiyor. Fakat önemli bir olay açıklandığında herkesin yüzüne bir yakınlaştırma ya da aşık olduklarında 1 bölüm boyunca bakışmaları gibi uzatmalar olmasa çok daha iyi olabilirdi.

Eğer Hint dizilerine benzer fakat Hint dizilerinden daha kısa alternatif diziler arıyorsanız Pakistan dizilerini önerebilirim.

Not: Yeni çıkan veya gözden kaçan listeye girebilecek diziler olduğunda liste güncellenecektir.

20. Kitani Mohabbat Hai

Kitani Mohabbat Hai Film Dizi BlogDizinin Konusu: Arjun kibirli fakat çok başarılı bir iş adamıdır. Annesi küçükken onu terk edip gittiği için kadınlardan nefret etmektedir. Fakat bir gün Arjun, şarkıcı olmak isteyen Arohi ile tanışır ve kadınlardan nefret etmesine rağmen ona aşık olur.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 170
Yapım: 
Imagine TV (2009)

FD Blog Puanı: 5.4

19. Uttaran (Kördüğüm)

En İyi Hint Dizileri UttaranDizinin Konusu: Zengin bir ailenin tek kızı olan kötü karaktere sahip Tapasya ile babasız büyümüş olan ve annesinden başka kimsesi olmayan iyi karaktere sahip Ichcha arasındaki hikaye anlatılmaktadır.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 1549
Yapım:
Colors TV (2008-2015)

FD Blog Puanı: 5.4

18. Sacred Games

En İyi Hint Dizileri Sacred GamesDizinin Konusu: Mumbai’nin karanlık sokaklarında geçen dizide suç, yolsuzluk ve casusluk gibi konularda yozlaşmış yer altı dünyası konu ediliyor.
Kategori:
Suç, Gerilim, Dram
Bölüm Sayısı: 8
Yapım:
Netflix (2018-)

FD Blog Puanı: 5.5

17. Pyaar Kii Ye Ek Kahaani

Pyaar Kii Ye Ek KahaaniDizinin Konusu: Kötü geçmişine rağmen hayata pozitif bakan yetim kız Piya ile hayatından memnun olmayan 200 yaşında bir vampir olan Abhay arasındaki aşk hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori:
Romantik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 331
Yapım:
Star One (2010-2011)

FD Blog Puanı: 5.5

16. Shakti – Astitva Ke Ehsaas Ki

Shakti Astitva Ke Ehsaas KiDizinin Konusu: Hikaye, ailenin sevilmeyen kızı Soumya ile ailenin sevilen ve babasının biricik kızı olan Surbhi arasında dönmektedir.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 740+
Yapım:
Colors TV (2016-)

FD Blog Puanı: 5.5

15. Thapki Pyar Ki

Thapki Pyaar KiDizinin Konusu: Thapki kekeme olan bir kızdır. Fakat kekemeliğinin normal yaşantısını etkilemesine izin vermez. Kekeme olmasının yanı sıra zeki ve neşeli bir kızdır. Tek sorun kekeme olduğu için onunla kimse evlenmek istemez. Thapki, Dhruv Pandey’e ait olan 365 adlı haber kanalında işe girer. Bir süre sonra Thapki ve Dhruv arasında yakınlaşmalar başlayacaktır. 
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 704
Yapım:
Colors TV (2015-2017)

FD Blog Puanı: 5.6

14. Yeh Un Dinon Ki Baat Hai

Yeh Un Dinon Ki Baat HaiDizinin Konusu: 1990 Yılında Ahmedabad’daki bir lisenin en iyi öğrencilerinden biri olan Naina, lisenin havalı ve asi çocuğu Sameer ile karşılaşır. Görür görmez ona aşık olur ve bu karşılaşmadan sonra birbirlerinin hayatlarını değiştirmeye başlayacaklardır.
Kategori:
Romantik, Dram, Gençlik
Bölüm Sayısı: 392+
Yapım:
Sony TV (2017-)

FD Blog Puanı: 5.6

13. Punar Vivah

En İyi Hint Dizileri Punar VivahDizinin Konusu: Bu dizide, iki kişinin hala ilk eşlerini sevmelerine rağmen yapmış oldukları ikinci evlilik konu edilmiştir. Çocukları için fedakarlık yaparak istemeden evlenen Yash ve Aarti‘nin romantik ve bir o kadar da dramatik hayat hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 325
Yapım:
Zee TV (2012-2013)

FD Blog Puanı: 5.6

12. Kumkum Bhagya (Ah Kalbim)

En İyi Hint Dizileri Kumkum BhagyaDizinin Konusu: İki kız kardeşten en büyüğü olan Pragya zeki ve sorumluluk sahibidir. Aynı zamanda annesinin ne kadar zor şartlarda onları yetiştirdiğinin farkındadır. Kardeşine ve annesine baktığı için evlilik fikrine de karşıdır. Küçük olan Bülbül ise kardeşine yardım etmek yerine ona köstek olan birisidir ve tek yaptığı şey güzel kıyafetler satın alıp gezmektir. Bülbül aynı zamanda Rock yıldızı olan Abhi’nin hayranıdır. Bir gün onun konserine giderler ve tanışma fırsatı yakalarlar. Pragya, Abhi’nin kendini beğenmiş tavırlarından hiç hoşlanmaz ve kardeşine zarar verebileceğini düşünür. Ancak Pragya ve Abhi’nin bu küçük ve sürekli gerçekleşen tartışmaları, aralarında yaşanacak büyük aşkın işareti olacaktır.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 1321+
Yapım:
Zee TV (2014-)

FD Blog Puanı: 5.6

11. Qubool Hai (Zor Sevda)

Qubool Hai En İyi Hint DizileriDizinin Konusu: Bu dizimizde, kan bağı olan fakat birbirine çok uzak iki ailenin hikayeleri anlatılmaktadır. Zoya bu iki ailenin bağlarını tekrar bir araya getirecek kişidir. Ayaan, Zoya’ya aşık olur ve ona yardımcı olabilecek tek kişinin kardeşi Asad olduğunu düşünür fakat Asad aşktan nefret etmektedir. Aşktan nefret eden Asad bir süre sonra gönlünü Zoya’ya kaptıracaktır.
Kategori:
Romantik, Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 856
Yapım:
Zee TV (2012-2016)

FD Blog Puanı: 5.7

10. Saraswatichandra (İki Yabancı)

En İyi Hint Dizileri SaraswatichandraDizinin Konusu: Genç aristokrat Saras (Saraswatichandra), orta sınıf bir aileden olan Kumud ile görücü usulüyle nişanlanır. Daha sonra Saras evlenmekten vazgeçer ve bunu Kumud’a söyler. Bunun üzerine Kumud hayatına devam eder. Bir süre sonra Saras nişanı bozduğuna pişman olur ama artık çok geçtir.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 444
Yapım:
Star Plus (2013-2014)

FD Blog Puanı: 5.7

9. Rangrasiya (Sensiz Olmaz)

En İyi Hint Dizileri RangrasiyaDizinin Konusu: Dünya genelinde de çokça izlenen bu Hint dizisinde genç bir köylü kızı olan Parvati ile Sınır Güvenlik Kuvvetleri Subayı olan Rudra arasındaki büyük aşkın hikayesi anlatılmakta.
Kategori:
Romantik, Dram, Gerilim, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 189
Yapım:
Colors TV (2013-2014)

FD Blog Puanı: 5.7

8. Ye Hai Mohabbatein (Sev Yeter)

Yeh Hai Mohabbatein En iyi Hint DizileriDizinin Konusu: Ishita Iyer bir diş hekimidir ve aynı zamanda kısırdır. Boşanmış olan babası ile birlikte yaşamaktadır. Raman Kumar ise Pencaplı bir iş adamıdır. Raman, ilk eşi olan Shagun‘dan boşanmıştır ve ailesinden uzakta yaşamaktadır. Raman’ın ilk eşinden Ruhi isminde bir kızı ve Aditya isminde bir oğlu vardır. Aditya annesiyle birlikte, Ruhi ise babasıyla birlikte kalmaktadır. Raman’ın eski eşi Shagun, Raman’ın eski patronu Ashok ile birlikte yaşamaktadır. Bazı olaylardan sonra, Ishita ile Raman, Ruhi’nin velayeti için fedakarlık yaparak evlenirler. Bir süre sonra ise bu çift birbirleriyle yakınlaşmaya başlarlar.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi, Aile
Bölüm Sayısı: 1705+
Yapım:
Star Plus (2013-)

FD Blog Puanı: 5.8

7. Naamkarann

En iyi Hint dizileri NaamkarannDizinin Konusu: Dizimiz, çeşitli sebeplerden dolayı evlenmeden birlikte yaşayan bir çiftin gayrimeşru çocuğu Avni’nin hayatını konu almaktadır. Annesi Müslüman olduğu için eşinin ailesi tarafından istenmemektedir. Babaannesi Dayawanti Avni ve annesine büyük nefret duymaktadır. Avni’nin annesini öldürüp suçu da Avni’nin üstüne atacak kadar nefreti büyüktür. Hala da Avni’nin hayatta olmasını kendisi için bir tehlike olarak gören Dayawanti, onu da öldürmeyi planlar ve bunu uygulamaya koyar. Avni’ye ne olduğunu öğrenemeden 15 yıl geçer. 15 yıl geçtikten sonra Avni intikam almak için geri döner.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 463
Yapım:
Star Plus (2016-2018)

FD Blog Puanı: 5.8

6. Naagin

Naagin En iyi Hint DizileriDizinin Konusu: Şekil değiştirebilen yılan olan Shivanya ve kuzeni Shesha birlikte Shivanya’nın ailesini öldürenlerden intikam almak istemektedirler. Shivanya’nın ailesini öldürenler 5 kişilerdi fakat Shivanya sadece 3 tanesini biliyordu. Bunlar Ankush, Viren ve Shailesh’dir. İntikamını almak için Shivanya, Ankush’un evine bakire olarak girer. Neşeli ve iyi kalpli olan Ankush’un oğlu Ritik, bir süre sonra Shivanya’ya aşık olur. Bunu farkeden Shivanya intikamını gerçekleştirebilmek için onunla evlenir. 
Kategori:
Fantastik, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 222+
Yapım:
Colors TV (2015-)

FD Blog Puanı: 5.8

5. Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar)

Madhubala Ek Ishq Ek JunoonDizinin Konusu: Madhubala’ya hamile olan Padmini, kocasının erkek çocuk baskısına daha fazla dayanamaz ve küçük kızı Trishna’yı da alarak evi terk eder. Padmini, bir film setinde dublörlük yaparak hayatını sürdürür. Madhubala artık büyümüştür ve güzellik salonunda çalışmaktadır. Bir gün ülkenin en büyük film yıldızı olan Rishabh, Madhubala’nın nişanlısı Mukund’a çarpıp kaçar. Her şeyi yapabilecek paraya ve güce sahip olan ünlü yıldız 3 gün sonra serbest bırakılır. Adalet isteyen Madhubala, Rishabh’dan intikam almaya karar verir.
Kategori:
Romantik, Dram
Bölüm Sayısı:
648
Yapım:
Colors TV (2012-2014)

FD Blog Puanı: 5.8

4. Geet Hui Sabse Parayi

Geet Hui Sabse ParayiDizinin Konusu: Geet, 18 yaşında güzel ve saf bir kızdır. Ailesi, onu kız çocuğu olması gerekçesiyle zorla evlendirmek isterler. Geet, bu evliliğe karşıdır fakat yapabileceği hiçbir şey yoktur. Evlendirmek istedikleri kişi Dev adındaki bir adamdır. Fakat işin aslında Dev evlidir ve onları dolandırmak için evlenmektedir. Geet ve ailesinin ise bundan haberi yoktur. Geet’in evleneceği kişi olan Dev’in Maan isminde bir erkek kardeşi vardır. Maan, abisi Dev’den farklıdır. Maan başarılı ve hırslı bir iş adamıdır. Maan geçmişte yaşadığı olaylardan sonra artık kadınlara güvenmemektedir. Ancak Geet ile karşılaşan Maan için işler istediği gibi gitmeyecektir.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 470
Yapım:
Star One (2010-2011)

FD Blog Puanı: 5.9

3. Beintehaa (Benimsin)

Beintehaa En iyi Hint DizileriDizinin Konusu: Zain ve Aliya istemedikleri halde tesadüfler sonucu evlenmek zorunda kalan iki kuzendir. Zain bu durum için Aliya’yı suçlamaktadır. Bundan dolayı da ona hayatı zindan etmek istemektedir fakat Aliya buna göz yummayacaktır.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 235
Yapım:
Colors TV (2013-2014)

FD Blog Puanı: 6.3

2. Ishqbaaz

En iyi Hint Dizileri IshqbaazDizinin Konusu: Dizimiz zengin ve üst düzey bir aileden gelen birbirlerine çok yakın 3 kardeşin ilginç, komik ve dramatik hikayelerini anlatmaktadır.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 764
Yapım:
Star Plus (2016-2019)

FD Blog Puanı: 6.3

1. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk)

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon En iyi Hint DizisiDizinin Konusu: En iyi Hint dizileri listesinin 1 numarasında Bir Garip Aşk var. Bazen katlanabileceğimiz en son kişi, onsuz yaşayamayacağımız tek kişidir. Birbirleriyle olamayan fakat ayrı da kalamayan iki kişinin hikayesi.
Kategori:
Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 398
Yapım:
Star Plus (2011-2012)

FD Blog Puanı: 6.4


En iyi Hint dizileri listesini umarım beğenmişsinizdir.

Peki sizin en sevdiğiniz Hint dizileri neler? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorum Yap