En İyi Isekai Animeler

En İyi Isekai Animeler ve Isekai Anime Önerileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Isekai Animeler

En iyi isekai animeler listemize hoş geldiniz. Son zamanlarda başka bir evrene ya da dünyaya ışınlanma içerikli animeler arttığı için “isekai animeler” kalıbı çok kullanılır oldu. Bu artışın içinde iyisi de oldu kötüsü de. Biz bu bütün isekai animeler arasından sizler için mutlaka izlemeniz gereken en iyi isekai animelerini seçtik. Ayrıca en iyi isekai animeler listesinin yanında alternatif olarak isekai anime önerileri de yaptık.

Listemizde herhangi bir sıralama bulunmamaktadır hepsi birbirinden güzel animelerdir ve öneri niteliğinde oluşturulmuştur. Umarım beğenirsiniz.

En İyi Isekai Animeler

Isekai animeleri sevenlerin bu listedeki animeleri kesinlikle izlemesini öneririz. Diğer isekai animelerine göre daha sağlam, daha kaliteli ve daha sürükleyici animeleri bu listemizde paylaştık.

1. Tensei shitara Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken IsekaiTensei shitara Slime Datta Ken Konusu: 37 yaşında bir insan olan Satou Mikami yoldan geçen bir soyguncu tarafından öldürüldükten sonra başka bir dünyada Rimuru Tempest adında bir balçığa dönüşür. Sıradan ve sıkıcı geçmiş yaşamını geride bırakıp, benzersiz yeteneklere sahip bir balçık olarak yeni hayata başlar.
Kategori: Shounen, Fantastik
Bölüm Sayısı: 24

Myanimelist Puanı: 8.2

2. Sword Art Online

SAO En İyi Isekai AnimelerSword Art Online Konusu: Yakın gelecekte çıkan Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları oyunun içine götürerek gerçek bir rol yapma oyunu sunmaktadır. Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da Sword Art Online dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa bir süre sonra tüm oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes büyük bir alana ışınlanır. Oyunun yapımcısının burada yaptığı konuşmaya göre oyundan çıkabilmenin tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir patron yaratık bulunmaktadır ve 100. kattaki patronu öldürebilen oyundan çıkabilecektir. Fakat oyunda ölen kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse yine oyuncuları alet öldürecektir.
Kategori: Macera, Fantastik, Aksiyon, Romantik
Bölüm Sayısı: 25

Myanimelist Puanı: 7.5

3. Tate no Yuusha no Nariagari

Kalkanli Kahraman filmdiziblogTate no Yuusha no Nariagari Konusu: Naofumi, kahraman olmak için farklı tipte 3 kahraman ile beraber başka bir dünyaya çağrılır. Çağrılan bu 4 kahraman efsanevi ekipmanlarla donatılmışlardır. Kalkan Kahramanı olan Naofumi, kalkanın saldırı gücü olmamasından dolayı en zayıf kahraman olarak görülür ve ihanete uğrar. Kendine ihanet edenlerden intikamını almak için harekete geçecektir.
Kategori: Macera, Dram, Seinen, Komedi, Fantastik, Romantik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 25

Myanimelist Puanı: 8.1

4. Youjo Senki

Youjo Senki En iyi isekai animelerYoujo Senki Konusu: Savaşta en ön saflarda yer alan küçük bir kız. Mavi gözleri, sarı saçları, bembeyaz teni ve peltek diliyle bütün orduyu komuta ediyor. Fakat işin aslı o, kendisine Tanrı diyen gizemli bir varlığı sinirlendirdiği için yeniden küçük bir kız olarak doğan, eskiden Japonya’da yaşayan ünlü bir iş adamı. Kendi kariyerini her şeyden daha çok düşünen bu küçük kız, imparatorluk ordusunun büyücüleri arasındaki en tehlikeli kişi haline gelecektir.
Kategori: Askeri, Tarihi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 8.1

5. Overlord

Overlord filmdiziblogOverlord Konusu: Online bir oyun olan Yggdrasil bir gün kapatılır ama baş kahraman Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar verir. Oyundan çıkış yapmayan Momonga daha sonra bu dünyada sıkışır. Fakat bu dünyada sıkışması pek de kötü bir şey değil çünkü o artık sıkıştığı dünyanın en güçlüsü olmuştur.
Kategori: Macera, Fantastik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 39 (3 Sezon)

Myanimelist Puanı: 8.0

6. Drifters

Drifters En iyi isekai animelerDrifters Konusu: Shimazu Toyohisa Sekighata Savaşı’nda savaşırken Ii Naomasa’yı öldürmeyi başarır ancak kendisi de bu esnada kritik şekilde yaralanır. Yaralı ve bitap bir halde yürürken kendini çok farklı bir mekanda bulur. Burada onu masada oturan gözlüklü biri beklemektedir. Murasaki isimli bu adam Toyohisa’yı odada bulunan bir kapıdan gönderir. Toyohisa kapıdan geçince gözlerini başka bir dünyada açar. Bu dünyada kendisi gibi oraya transfer edilmiş güçlü savaşçılar bulunmaktadır. Bu savaşçılardan oluşan grubun ismi ise Drifters’dır.
Kategori: Seinen, Fantastik, Tarihi, Komedi, Aksiyon, Macera
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 8.0

7. No Game No Life

No Game No Life filmdiziblog

No Game No Life Konusu: Oyun oynamaktan başka hiçbir işe yaramayan Sora ve Shiro’un her şeye oyunla karar verilen bir dünyaya çağrılmalarını ve bu dünyadaki yükselişlerini izliyoruz.
Kategori: Fantastik, Macera, Komedi, Ecchi
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 8.3

8. Log Horizon

Log Horizon En iyi isekai animelerLog Horizon Konusu: Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir oyundur. Fakat yeni bir genişletme paketi çıktığında Japonya’daki otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır. Aralarında sosyal ilişkilde kötü olan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Shiroe, canavarlarla baş edebilmek için Log Horizon adlı bir birlik kurar.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 50 (2 Sezon)

Myanimelist Puanı: 7.8

9. Hataraku Maou-sama!

Hataraku Maou-sama filmdiziblogHataraku Maou-sama Konusu: Şeytan Kral Sadao, Kahraman Emilia tarafından hezimete uğrar ve diğer dünyaya yani modern Tokyo’ya gitmeye zorlanır. Şeytan kral sadece dünyayı fethetmek için gerekli yeteneklere sahiptir. İşe yaramayan yeteneklere sahip olduğu için yarı zamanlı olarak çalışıp kendi hayatını sürdürmek zorundadır.
Kategori: Fantastik, Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 13

Myanimelist Puanı: 7.9

10. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

GATE en iyi isekai animelerGate Konusu: Günümüzde Tokyo’nun bir kentinde bir geçit belirir. Bu geçitten canavarlar, Orta Çağ şövalyeleri ve diğer fantastik canlılar Tokyo’ya akın eder ve vatandaşların çoğunu katlederler. Devlet bu durumu çözmek için liderliğini otaku bir asker olan Yoji’nin yaptığı küçük bir askeri grubu bu geçide yollar.
Kategori: Aksiyon, Fantastik, Macera, Askeri
Bölüm Sayısı: 24 (2 Sezon)

Myanimelist Puanı: 7.9

11. Inuyasha

Inuyasha filmdiziblogInuyasha Konusu: Higurashi Kagome, yıllardır ailesinin koruduğu bir tapınakta yaşamaktadır. Bir gün tapınakta bir kuyu bulur. Kuyuya yaklaştığında bir iblis Kagome’yi aşağı çeker ve Kagome kendisini eski Japonya’da bulur. Nerede olduğunu bilmeyen Kagome, bir ağaca oklarla tutturulmuş olan Inuyasha’yı bulur.
Kategori: Shounen, Aksiyon, Tarihi, Macera, Romantik, Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 193 (2 Sezon )

Myanimelist Puanı: 7.9

12. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo filmdiziblogKonosuba Konusu: İçine kapanık bir genç olan Satou Kazuma’nın hayatı bir trafik kazası sonucunda sona ermesi gerekmektedir. Öyle olması gerekirken, gözünü açtığında karşısında kendisine tanrıça diyen bir kız görür. Tanrıça, Kazuma’ya başka bir dünyaya gitmek ister misin? Ancak yanında sadece tek bir şey götürebilirsin, der. Kazuma ise yanımda seni götüreceğim der ve bu noktadan sonra işler çok karışık hal almaya başlar.
Kategori: Komedi, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20 (2 Sezon)

Myanimelist Puanı: 8.2

13. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

En iyi isekai animeler Re ZeroRe:Zero Konusu: Lise öğrencisi olan Subaru Natsuki, yolda giderken aniden başka bir dünyaya çağrılır. Kimin tarafından çağrıldığı ya da ışınlandığı yerin neresi olduğu hakkında hiçbir fikre sahip değildir. Yapayalnız kaldığı bir dünyada bir de saldırıya uğrayınca işler daha da kötü bir hal olur. Tam bu sırada Emilia ismindeki gizemli bir kız Subaru’yu kurtarır. Bunun üzerine Subaru ona iyilik borcunu ödeyebilmek için beraber çalışmaya başlarlar. İpuçlarını tam bulduklarında Subaru ve Emilia saldırıya uğrarlar ve öldürülürler. Daha sonra Subaru ölümden dönüş isminde zamanı geri alabilen bir yetenek kazanır ve tekrar hayata döner.
Kategori: Gerilim, Psikolojik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 25
Bu animeyi beğendiyseniz en iyi animeler listemize de bakmanızı öneririm.

Myanimelist Puanı: 8.3

14. Isekai no Seikishi Monogatari

Isekai no Seikishi Monogatari En iyi isekai animelerIsekai no Seikishi Monogatari Konusu: Japonya’da yaşayan Kenshi Masaki, bir gün Geminar adlı bir dünyaya çağırılır. Kenshi bu dünyada Seikishin adında biyolojik mechaları kullanan Seikishi adlı savaşçıların bitmek bilmeyen savaşlarına tanık olur. Kenshi kendi dünyasına geri dönebilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Bu durumundan faydalanmak isteyenler Kenshi’ye görev verir. Eğer Kenshi bu görevi tamamlarsa onu dünyasına geri döndüreceklerini söylerler. Görevi ise Lashara adlı Kraliçeyi öldürmektir.
Kategori: Fantastik, Aksiyon, Okul, Komedi, Ecchi, Harem
Bölüm Sayısı: 13

Myanimelist Puanı: 8.0

15. Hai to Gensou no Grimgar

Hai to Gensou no Grimgar en iyi isekai animelerHai to Gensou no Grimgar Konusu: Haruhiro ne olduğunu bile anlamadan kendisini başka bir dünyada bulur. Etrafındaki diğer insanlarda kendi gibi, isimlerinden başka bir şey hatırlamamaktadırlar. Video oyunundan çıkmış gibi görünen bu dünyada onları neyin beklediğini bilmeden hayatta kalabilmek için birlik olmak zorundadırlar.
Kategori: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 7.8

 

Isekai Anime Önerileri

En iyi isekai animeler listesindeki bütün animeleri izlediyseniz isekai anime önerisi arıyorsanız bu listeye de bakmanızı öneririm. En iyi olmasalar da en iyi isekai animelere alternatif olabilecek güzel animeleri sizler için derledik.

1. Knight’s & Magic

Knights and Magic isekai anime önerileriKnight’s & Magic Konusu: Mecha meraklısı bir Otaku başka bir dünyada ismi Eru olarak tekrar doğar. Bu dünyada Gölge Şövalye olarak bilinen insansı mechalar vardır. Eru ve arkadaşları bu robotları kullanabilmek için ellerinden geleni yaparlar.
Kategori: Aksiyon, Fantastik, Okul
Bölüm Sayısı: 13

Myanimelist Puanı: 7.2

2. Isekai Shokudou

Isekai Shokudou filmdiziblogIsekai Shokudou Konusu: Youshoku no Nekoya isimli kafe yaklaşık elli yıldır açıktır ve yakınlarda çalışanlar genelde burada takılırlar. Bu kafenin “Nekoya” adında bir sırrı vardır.  Bu sırra göre kafe, her cumartesi gecesi özel müşterilerini ağırlamak için halka kapatılır. Özel müşteriler farklı ırklarda ve farklı dünyalarda doğmuş kişilerdir. Kafe en iyi hizmeti vermeyi amaçladığı için “Isekai Shokudou” diyerek de anılır.
Kategori: Komedi, Fantastik, Gizem
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 7.4

3. Isekai wa Smartphone to Tomo ni

Isekai wa Smartphone to Tomo ni Isekai Anime ÖnerileriIsekai wa Smartphone to Tomo ni Konusu: Touya Mochizuki bir hata sonucu öldürülür. Tanrı ondan özür dilemek amacıyla istediği bir avantajla bir fantezi dünyasında yeniden doğmasına izin verir.  Touya avantaj olarak telefonunu bu dünyada tutmaya karar verir. Bu dünyada Touya birçok arkadaş edinir ve dünyanın büyük sırlarını keşfeder.
Kategori: Fantastik, Romantik, Macera, Komedi, Harem
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.6

4. Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei filmdiziblogIsekai Maou Konusu: Bir gün Sakamoto Takuma MMORPG oyunu oynarken, oyundaki görünüşüyle öbür dünyaya çağrılır. Oyunun içinde kızlar, Takuma’ya köle dönüşüm büyüsü yapar fakat Takuma’nın üzerindeki büyü yansıması adlı yetenekten dolayı köleye dönüşenler kızlar olur.
Kategori: Komedi, Fantastik, Ecchi, Harem
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 7.2

5. Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou

Arifureta Isekai Anime ÖnerileriArifureta Shokugyou de Sekai Saikyou Konusu: 17 yaşındaki Hajime Nagumo ortalama bir otakudur. Bir gün Hajime ve sınıf arkadaşları bir fantezi dünyasına çağrılırlar. Gittikleri bu dünyada arkadaşlarıyla birlikte kahraman gibi muamele görür ve görevleri ise insan ırkını korumaktır. Fakat bu güzel rüya gün geçtikçe kabusa dönüşecektir. Kutsal güçlere sahip arkadaşlarına nazaran zayıf bir beceri olan dönüşüm becerisine sahiptir. Bu nedenle de sınıf arkadaşları tarafından zorbalığa uğrar. Bir zindan arayışında ihanete uğrar ve onu orada bırakmak zorunda kalırlar. Artık Hajime tek başınadır ve her şeyden çok intikamını düşünmektedir.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Harem
Bölüm Sayısı: 13

Myanimelist Puanı: 6.5

6. Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku filmdiziblogDeath March kara Hajimeru Isekai Kyousoukyoku Konusu: 29 yaşında Programcı Suzuki Ichirou, bir anda kendisini bir oyunun içinde bulur. Oyunda 15 yaşındaki Satou karakterini canlandırmaktadır. İlk başta bunun bir rüya olduğunu düşünür, ancak daha sonra gerçek olduğunu anlar. Güçlü bir yeteneği kullanarak bir grup canavarı yok eder ve yüksek seviye maceraperest olur. Satou daha sonra seviyesini saklayarak yeni insanlarla tanışmayı planlar. Şeytan kralın dönüşü ise Satou’nun bu planlarını zora sokacaktır.
Kategori: Aksiyon, Harem, Macera
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.8

7. Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo Isekai Anime ÖnerileriMondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo Konusu: Esrarengiz güçlere sahip 3 sorunlu çocuk bir gün Küçük bahçe isimli bir dünyadan davetiye alırlar. Davetiyeyi okuduktan hemen sonra bu dünyanın içine çekilirler. Burada onları Kara Tavşan isimli bir kız karşılar. Kara Tavşan’ın rehberliğinde neden bu dünyaya çağrıldıklarını öğrenirler. Fakat Kara Tavşan bir şeyler saklamaktadır.
Kategori: Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 10

Myanimelist Puanı: 7.7

8. Zero no Tsukaima

Zero no Tsukaima filmdiziblogZero no Tsukaima Konusu: Halkeginia ismindeki bir dünyada yaşayan, RaValli ailesinin kibirli, şirin fakat büyü becerisi pek olmayan kızı Louise’e herkes Louise the Zero der. Bunu demelerinin nedeni Louise’in büyü yapmada beceriksiz olmasıdır. 2. sınıfların çağırma töreni vardır. Bu törende kendilerine familiar adında hizmetçi çağırırlar. 17 yaşında sıradan bir öğrenci olan Hiraga Saito, Louise’in yeni familiarı olur. Fakat işler Louise’in istediği gibi gitmeyecektir.
Kategori: Fantastik, Okul, Aksiyon, Romantik, Harem, Komedi, Macera, Ecchi
Bölüm Sayısı: 49 (4 Sezon)

Myanimelist Puanı: 7.6

9. Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria

Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria filmdiziblogValkyria Konusu: Bazı şehir efsaneleri hâlâ test edilmemiştir. Yuuto Suou ile çocukluk arkadaşı Mitsuki Shimoya birlikte şehir efsanelerini çözmeye çalışırlarken birden diğer dünyaya ışınlanırlar. Okulda kazandığı bilgiler ve güneş enerjili telefonu sayesinde büyük avantajlar elde etmiştir.
Kategori: Fantastik, Harem
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.0

10. Caligula

Isekai Anime Önerileri CaligulaCaligula Konusu: Mobius, insanlığa yarar sağlaması amacıyla oluşturulan sanal bir programdır. Yalnızca gerçek dünyada ızdırap çeken ve Mu şarkılarıyla bir bağı olan insanlar bu programın içine çekilirler. Mobius’un içine girenler, gerçek dünyanın varlığını unuturlar ve bu dünyada yaşarken öğrenci hayatına geri dönerek okul hayatını tekrar tekrar yaşamaya zorlanırlar. Çünkü Mobius için bir insanın en parlak dönemi okul dönemidir.
Kategori: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.1

11. Digimon Adventure

Digimon Adventure Isekai Anime ÖnerileriDigimon Adventure Konusu: Yedi çocuk yaz kampında tatillerinin keyfini çıkartırlarken ansızın bir fırtına çıkar ve ardına kar yağmaya başlar. Fırtına dinince, sığındıkları yerden dışarı çıktıklarında gökyüzünden 7 nesne bu 7 çocuğun yanına düşer. Bunlara dokunan çocuklar başka bir dünyaya çekilirler. Bu digital dünya geldikleri dünyadan çok farklıdır. Burada kendilerinden başka insan yoktur. Sadece digimonlar vardır. Kendi dünyalarına geri dönmenin yollarını ararken, digimonları da keşfedeceklerdir.
Kategori: Fantastik, Aksiyon, Komedi, Macera
Bölüm Sayısı: 104 (2 Sezon, filmleri hariç)

Myanimelist Puanı: 7.8

12. Kenja no Mago

Kenja no Mago filmdiziblog 2019 animeKenja no Mago Konusu: Bir gün genç adam kaza sonucu ölür ve başka bir dünyada bir bebek olarak yeniden doğar.Bir kahraman olarak anılan Bilge Merlin onu yanına alır ve ona Shin adını verir. Merlin’in torunu olarak yetişen Shin, onun öğretileriyle çok büyük güçler kazanır. Artık okul çağına gelen Shin, okula gider ve burada zekasıyla ve büyü gücüyle herkese yol gösterecektir.
Kategori: Fantastik, Aksiyon, Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.7

13. Maou-sama, Retry!

Maou Sama Retry Isekai AnimelerMaou-sama, Retry Konusu: Oono Akira online oyun şirketinde çalışmaktadır. Dark Lord adında bir karakteri vardır ve sürekli bu karakteri oynar. Fakat bir gün oyunu açtığında Dark Lord olarak oyunun içine çekilir. Orada tek bacağı olan bir kızla tanışır ve birlikte zorlu yolculuğa başlarlar.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 6.6

14. Oda Nobuna no Yabou

Oda Nobuna no Yabou filmdiziblogOda Nobuna no Yabou Konusu: Ne geliyorsa sıradan öğrencilerin başına geliyor diyerek yine sıradan bir lise öğrencisi olan Yoshiharu, zamanda yolculuk yapar ve Sengoku dönemine gider. Yoshiharu burada Oda Nobuna ile tanışır. Nobuna, Yoshiharu’ya maymun ismini takar ve fetihlerinde ondan yardım ister.
Kategori: Komedi, Romantik, Fantastik, Tarihi
Bölüm Sayısı: 12

Myanimelist Puanı: 7.5

15. Fushigi Yuugi

Fushigi Yuugi Isekai Anime ÖnerileriFushigi Yuugi Konusu: Lise giriş sınavlarına hazırlanan ve çok iyi iki arkadaş olan Yui ve Miaka, bir gün kütüphaneye giderler. Bir takım olaylar sonucunda Yui ve Miaka Dört Tanrı Evreni adındaki bir dünyaya götürülürler. Geldikten kısa bir süre sonra onları bu dünyaya getiren aynı ışık Yui’yi geri götürür. Bundan habersiz olan Miaka, çaresiz bir şekilde arkadaşı Yui’yi aramaya başlar. Bir süre sonra ise Miaka, kendini Suzaku’nun rahibesi olarak bulacaktır.
Kategori: Fantastik, Tarihi, Dövüş Sanatları, Macera, Romantik, Komedi, Shoujo, Dram
Bölüm Sayısı: 52

Myanimelist Puanı: 7.7

 

En iyi isekai animeler listemizin sonuna geldik. Umarım listemizi beğenmişsinizdir.
En iyi isekai animeler listesinde veya isekai anime önerileri listesinde bulunmasını istediğiniz animeleri yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Etiketler:

8 Yorum

  1. Scary Night Ocak 1, 2020
    • Admin Ocak 1, 2020
  2. XnM Mart 8, 2020
    • Admin Mart 9, 2020
  3. Isekai Sever Mart 12, 2020
  4. bnhn Nisan 26, 2020
  5. Mert Haziran 15, 2020
  6. Mert Haziran 15, 2020

Yorum Yap