En iyi Japon Dizileri

En İyi Japon Dizileri ve Japon Dizi Önerileri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Japon Dizileri

En iyi Japon dizileri listesine hoş geldiniz. Bu yazımızda en kapsamlı ve en kaliteli japon dizi önerilerini sizler için paylaştık.

Japon dizilerini bir oturuşta bitirebilirsiniz çünkü Japon dizileri diğer dizilere nazaran daha az bölüm sayısına ve süresine sahiptir. Japon dizi önerileri istiyorsanız veya en sürükleyici, en iyi Japon dizileri hangileri? Diye soruyorsanız doğru adrestesiniz.

25. Nobuta wo Produce

Nobuta wo ProduceDizinin Konusu: Shuji Kiritani, okuduğu lisede en popüler öğrencidir. Kendisini beğenmesine rağmen aslında iyi bir çocuktur. Sınıf arkadaşı olan Akira Kusano, Shuji’yi dostu olarak görmektedir fakat Shuji ondan nefret etmektedir. Bir gün sınıfa Nobuka Kotoni adında bir kız öğrenci gelir. Nobuka asosyal, ezik ve çok korkak birisidir. Bu nedenle de sürekli alay konusu olmaktadır. Bu olanları gören Shuji ve Akira, Nobuka Kotoni’yi okulun en popüler kızı yapmaya karar verirler ve böylelikle üçlünün arkadaşlığı başlamış olur.
Kategori: Dram, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2005

FD Blog Puanı: 7.3

24. Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Yamato Nadeshiko Shichi Henge Japon DiziDizinin Konusu: Sunako, bir gün sevdiği kişiye duygularını açtığında karşılaştığı tepki “Ben çirkin kızlardan hoşlanmam” olur. Bunun üstüne Sunako, hayata küser. Yalnızlaşmış ve psikopata bağlamıştır. Her gün korku filmi izleyen gotik ve karanlık bir kıza dönüşmüştür. Bu halini gören Sunako’nun teyzesi kiracıları olan 4 yakışıklı erkeğin yanına gönderir. Kiracılar ile bir anlaşma yapar. Bu antlaşmaya göre kiracılar Sunako’yu bir prensese (leydiye) dönüştürürse onlardan kira almayacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Fantastik, Gençlik
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2010

FD Blog Puanı: 7.3

23. Maou

En iyi Japon Dizileri MaouDizinin Konusu: Melek avukat olarak bilinen Naruse Ryo, özellikle zor durumda olanlara yardım eden harika bir avukattır. Serizawa Naoto ise başarılı bir dedektiftir. Bir gün Naoto’ya içinde bir tarot kartı olan kırmızı bir zarf gelir ve aile avukatının ölüm davasına bakarken aynı karttan onda da olduğun fark eder. Daha sonra başka kırmızı zarflar da gelmeye başlar ve bu kırmızı zarfları gönderen kişinin tek hedefi Naoto gibidir. Naoto bu dava üzerinde çalışırken yolu Ryo ile kesişir ve ikisinin de geçmişindeki acılar gün yüzüne çıkar. Çünkü zarfları gönderen Ryo’dur. Ancak bundan Naoto’nun haberi yoktur.
Kategori: Dram, Romantik, Gerilim
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2008

FD Blog Puanı: 7.4

22. Koizora

En iyi Japon Dizileri KoizoraDizinin Konusu: Liseye yeni başlamış olan Mika, hayalindeki aşkı bekleyen genç bir kızdır. Bir gün kazara garip görünümlü sarışın bir erkekle çarpışır. Garip görünümlü bu kişinin ilgisini çeken Mika, okulda telefonunu kaybeder. Uzun aramalar sonucunda telefonunu kütüphanede çalarken bulur. Mika, telefonu açtığında karşısındaki kişinin hayatını tamamen değiştireceğinden haberi yoktur.
Kategori: Romantik, Dram, Okul
Bölüm Sayısı: 6
Yapım Yılı: 2008

FD Blog Puanı: 7.4

21. Suki na Hito ga Iru Koto

Suki na Hito ga Iru KotoDizinin Konusu: Pastacı olan Sakurai Misaki. kariyerine ve kendini sürekli geliştirmeye odaklandığından dolayı uzun zaman hiç sevgilisi olmamıştır. Bir gün işten atılır ve dönüş yolunda ilk aşkı olan Chiaki ile karşılaşır. Misaki’nin ilk aşkı olduğunu bilmeyen Chiaki, Misaki’ye kendi restoranında bir iş teklif eder. Chiaki ile yakınlaşabileceğini düşündüğü için işi kabul eder. Ayrıca Misaki’nin evi restorana uzak olduğu için Chiaki, Misaki’ye benim evimde kalabilirsin der. Misaki sadece ikisinin evde olacağını düşünür. Fakat Misaki eve gidince görür ki evde kalan 2 kişi daha vardır.
Kategori: Romantik, Komedi, Aile, Dram
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.4

20. 5-ji Kara 9-ji Made

From five to nine Japon dizileriDizinin Konusu: İngilizce öğretmeni olan Sakuraba Junko, New York’ta çalışmanın hayallerini kurmaktadır. Junko bir gün bir cenazeye gider. Cenazede bir hata yapar ve keşişin suratına yanlışlıkla kaptaki külleri fırlatır. Çok utanan Junko özür diler. Daha sonra Junko’nun ailesi, Junko’yu görücü usulü randevuya gönderir. Görüşeceği adam ise cenazede üstüne kül fırlattığı keşiş Takane Hoshikawa’dır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2015

FD Blog Puanı: 7.4

19. Soredemo, Ikite Yuku

Soredemo Ikite Yuku En iyi Japon DizileriDizinin Konusu: Eita’nın küçük kız kardeşi Mitsushima, 15 yıl önce cinayete kurban gitmiştir. Bu olaydan sonra ailesinin üzerine büyük bir keder çökmüştür fakat yine de parlak bir gelecek için mücadeleye devam etmişlerdir.
Kategori: Dram, Aile, Psikolojik
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.5

18. Mother

En iyi Japon Dizileri MotherDizinin Konusu: Nao Suzuhara geçici olarak ilkokul öğretmenliği yaptığı sırada, öğrencilerinden birinin annesi tarafından suistimal edildiğini fark eder. Üvey babası ve annesi ile yaşayan küçük kız okula sürekli morluklar içinde gelmektedir. Bir gün suistimal edilen bu kızı çöp poşetinin içinde çöpe atılmış halde bulunca Suzuhara daha fazla dayanamaz ve kızı kaçırmaya karar verir.
Kategori: Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2010

FD Blog Puanı: 7.5

17. Todome no Kiss

Japon Dizi Onerileri Todome no KissDizinin Konusu: Dojima Otaro ünlü bir kiralık sevgilidir(host). Geçmişte yaşadığı birtakım olaylardan sonra insanların aşkla değil para ve güçle mutlu olacaklarına inanır. Bir gün noel baba kılığındaki bir kız onu zorla öper. Öpüldükten sonra Otaro ölür ve 7 gün öncesine döner.
Kategori: Romantik, Komedi, Gizem, Fantastik
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.5

16. Bloody Monday

En iyi Japon Dizileri Bloody MondayDizinin Konusu: Rusya’da bir şehrin bütün nüfusunu yok eden biyolojik bir terör saldırısının ardından, Japon Kamu Güvenliği Ünitesi (THIRD-i) aynı teröristlerin bu defa Japonya’ya saldıracağından şüphelenmektedir. Bloody X adındaki bu biyolojik silah insanlar için ölümcül olan bir virüs yaymaktadır. Bu iş için en becerikli hacker olan Takagi Fujimaru’ya baş vuran THIRD-i, teröristlerin asıl amacını öğrenmeyi amaçlamaktadırlar. Ancak Fujimaru derinlere indikçe, teröristlerin polis içinde köstebekleri olduğunu öğrenir.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Polisiye
Bölüm Sayısı: 20 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2008 – 2010

FD Blog Puanı: 7.6

15. Gokusen

En iyi Japon Dizileri GokusenDizinin Konusu: Genç ve idealist öğretmen Yamaguchi Kumiko (öğrencilerin ona taktığı diğer isimle Yankumi), Shirokin Lisesine, öğretmen olarak atanır. Kendisine başa çıkılması en zor sınıf olan 3D sınıfı verilir. Okul yönetimi tarafından mimlenmiş olan 3D sınıfındaki öğrenciler, çıkan her kötü olaydan sorumlu tutulmaktadır. Tüm öğretmenler bu öğrencilerden umutlarını kesmişlerdir fakat Kumiko onları doğru yola getirebileceğine inanmaktadır. Okul yönetimi Kumiko için endişelenirken öğrencilerde yeni gelen bu öğretmeni diğerleri gibi yıldırıp istifa ettirmeyi düşünürler. Ancak bilmedikleri bir şey vardır ki o da Kumiko’nun büyük bir yakuza ailesinin varisi olduğudur.
Kategori: Aksiyon, Okul, Komedi, Gençlik, Dram
Bölüm Sayısı: 33 (3 Sezon)
Yapım Yılı: 2002 – 2005 – 2008

FD Blog Puanı: 7.6

14. Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu

Nigeru wa Haji da ga Yaku ni TatsuDizinin Konusu: Moriyama Mikuri psikoloji bölümünü bitirmiş fakat geçici işler dışında bir iş bulamamıştır. Çalıştığı şirketten kovulunca babasının ona bulduğu bir evde hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Daha sonra Mikuri’nin ailesi kırsal bir yere taşınmak isterler ama Mikuri yeni iş bulduğu için gitmek istemez. Aşırı disiplinli olan Hiramasa ile kalacak bir yeri olmadığı için iş icabı evlenirler. Hiramasa’nın evlenme amacı ise evde yemek ve temizlik yapacak birini istediğindendir.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.6

13. Tonbi

En iyi Japon Dizileri TonbiDizinin Konusu: Dizi, çok sevdiği eşinin ölümünden sonra dul kalan bir erkeğin tek oğlunu zorluklara göğüs gererek nasıl büyüttüğünü anlatmaktadır.
Kategori: Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 7.7

12. Boku dake ga Inai Machi

Japon Dizi Onerisi Boku Dake ga Inai MachiDizinin Konusu: Eve geldiğinde annesini öldürülmüş hâlde bulan Satoru, zamanda yolculuk yaparak annesinin ve üç sınıf arkadaşının öldürülmesini önlemeye çalışacaktır.
Kategori: Fantastik, Dram, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.7

11. Ouroboros

Ouroboros En iyi Japon DizileriDizinin Konusu: Ikuo ve Tatsuya yetim iki çocuktur. Tek çocuklu bir aile olan Mahoroba’ların evinde yaşamaktadırlar. Bir gün ilkokulda onlara öz ablasıymış gibi bakan Öğretmen Yuko gözleri önünde öldürülür. Ikuo ve Tatsuya gördüklerini polise anlatırlar fakat dava altın saat takan bir polis memuru tarafından kapatılır. Aradan 15 yıl geçtikten sonra Ikuo dedektif olur. Yakışıklılığını ve zekasını kullanan Tatsuya ise bir yakuza olmuştur. Dedektif Ikuo ile yakuza Tatsuya’nın tek amacı altın renkli saati olan adamı bulup polis teşkilatının karanlık yüzünü ortaya çıkarmaktır.
Kategori: Aksiyon, Suç, Gerilim
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2015

FD Blog Puanı: 7.7

10. Rich Man, Poor Woman

Rich Man Poor Woman Japon DramaDizinin Konusu: Toru Hinata, 29 yaşında zengin bir adamdır. İlk başlarda küçük bir odada web sitesi kurar ve daha sonra bu hobisi ona çok para kazandırır. Şimdilerdeyse sosyalleşmeyi sevmemektedir çünkü yanına gelen kişilerin parasını istemesinden şüphelenmektedir. Chihiro Sawaki sürekli iş değiştirir düzgün bir iş bulamaz ve bir gün beklenmedik bir olay sonucunda Toru Hinata ile çalışmaya başlar. Chihiro Sawaki bir süre sonra Toru Hinata’nın aslında kötü biri olmadığını anlar.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 7.7

9. Pride

En iyi Japon Dizileri PrideDizinin Konusu: Halu, harika bir buz hokeyi oyuncusudur. Aki ise çok saf ve uzun zamandır gelmeyen sevgilisini bekleyen bir kızdır. Bu ikisinin bir gün yolları kesişir ve ikili ikisinin de yararına olacağını düşündükleri bir oyuna başlarlar. Peki bu oyunun sonu nasıl bitecek?
Kategori: Romantik, Dram, Spor
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2004

FD Blog Puanı: 7.8

8. Liar Game

En iyi Japon Dizileri Liar GameDizinin Konusu: Kanzaki Nao hiç yalan söylemeyen çok dürüst bir kızdır. Dürüst olduğu kadar da saf birisidir. Bir gün oyun ofisinden içinde 100.000 lira olan bir kutu alır. İçindeki parayı gören Nao, kutunun üzerindeki mektubu doğru düzgün okumadan kutuyu açar daha sonra ise mektubu okur. Mektupta kurallar açık ve nettir: Oyuna katılmak istemeyenlerin kutuyu açmasına gerek yoktur fakat kutu açıldıktan sonra oyuna katılmak zorunludur ve reddedilemez. Mecburen Nao oyuna girer. Daha sonra kendisine yardımcı olması için dolandırıcı, Akiyama Shinichi’yi bulur. Başlarda Nao’ya yardım etmeyi reddeder. Ancak Nao’nun bitmek bilmeyen ısrarları sonucunda Akiyama pes eder. Önce Nao’nun yardımcısı olan Akiyama, daha sonra o da oyuna dahil olur.
Kategori: Psikolojik, Gizem
Bölüm Sayısı: 20 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2007 – 2009

FD Blog Puanı: 7.8

7. Hanazakari no Kimitachi e

Hanazakari no Kimitachi eDizinin Konusu: Mizuki, Amerika’da yaşayan bir Japondur. Hayranı olduğu ve sevdiği yüksek atlama atleti Sano İzumi onu korurken sakatlanır. Mizuki bundan kendini sorumlu hisseder. Daha sonra Sano iyileşmesine rağmen spora geri dönmeyince Mizuki Japonya’ya Sano’yu ikna etmek için geri döner. Fakat bir sorun vardır. Sano’nun okuduğu okula sadece erkekler girebilmektedir. Mizuki, Sano’ya yakın olabilmek için erkek kılığında Osaka Lisesi’ne girer.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik, Spor, Dram
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2007

FD Blog Puanı: 7.8

6. Itazura na Kiss – Love in Tokyo

Itazura na Kiss Love in TokyoDizinin Konusu: Lise açılış töreninde, pek zeki olmayan saf kız Kotoko Aihara’nın dikkatini, yakışıklı ve okulun en zekisi Naoki Irie çeker. Kotoko ona aşık olmuştur. Başlarda ne hissettiğini söyleyemese de en sonunda Naoki’ye açılır. Fakat Naoki ”Aptal kadınları sevmiyorum.” der ve Kotoko’yu reddeder. Bir gün, Kotoko’nun evi bir depremde ciddi şekilde zarar görür ve kullanılamaz hale gelir. Evleri tamir olana kadar Kotoko ve babası, babasının bir arkadaşı ile yaşamaya karar verirler. Her şeyden habersiz olan Kotoko, geçici olarak taşındığı evin Naoki’nin evi olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşar.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Aile
Bölüm Sayısı: 32 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2013 – 2014

FD Blog Puanı: 7.9

5. Hana Yori Dango

Japon Dizi Onerileri Hana Yori DangoDizinin Konusu: Makino Tsukushi, zengin ve güçlü ailelerin çocukları olan F4 olarak da bilinen 4 genç yönetimindeki okulda tek fakir öğrencidir. Domyoji Tsukasa F4 grubunun lideri ve büyük bir Holding’in varisidir. F4 grubunun diğer üyesi Hanazawa Rui içine kapanık biridir. Bir diğer F4 üyesi Nishikado Sojiro kendilerine ait Çay Serenomi Okulunun çalışanı ve varisidir. F4 grubunun son üyesi Mimasaka Akira ise bir playboydur. F4 grubunu karşısına alan kişi dolabında kırmızı bir not bulur. Bu not kime bırakıldıysa o kişi küçük düşürülerek okuldan uzaklaşmaya zorlanır. Bir gün Makino arkadaşını korumak için Domyoji’ye karşı durur. Ertesi gün Makino dolabında kırmızı notu bulur. Birçok küçük düşürülmeye rağmen yılmaz. Bu yılmayan tavrı Domyoji’nin dikkatini çeker.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Dram
Bölüm Sayısı: 20 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2005 – 2007

FD Blog Puanı: 8.0

4. Boku no Ita Jikan

Boku no Ita JikanDizinin Konusu: Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Takuto, bir gün ALS hastalığı olduğunu ve kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Takuto az kalan bu ömrünü umutsuzluk içinde yaşamak yerine dolu dolu yaşamak ister.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2014

FD Blog Puanı: 8.0

3. Kazoku Game

En iyi Japon Dizileri Kazoku GameDizinin Konusu: Numata ailesinin küçük oğulları sebepsiz bir şekilde okula gitmeyi bırakır ve ona internetten özel bir hoca tutarlar. Ailesi, küçük oğullarının en az abisi kadar başarılı olmasını istemektedirler. Fakat bu öğretmeni tuttuklarına sonradan pişman olacaklardır. Yoshimoto adındaki bu adam aileyi tamamen değiştirecektir.
Kategori: Psikolojik, Gizem, Okul, Aile
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 8.1

2. GTO (Great Teacher Onizuka)

En iyi Japon Dizileri GTODizinin Konusu: Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatındaki tek amacı en iyi öğretmen olmaktır. İş için bir okula başvurur fakat senin gibi bir çöpü öğretmen yapamayız deyip gönderirler. Fakat okulun müdürü Onizuka’dan etkilenmiştir ve onu işe almıştır. Fakat bu okuldaki öğretmenler problemli ve yozlaşmıştır. Ayrıca öğretmenlerin umudunu kestiği sürekli sorun çıkartan ve çöp olarak nitelendirilen 2-4 sınıfını Onizuka’ya vermişlerdir. En iyi öğretmen olmayı amaçlayan Onizuka için aslında bu iyi bir fırsattır.
Kategori: Dram, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 1998

FD Blog Puanı: 8.2

1. 1 Litre no Namida

En iyi Japon Dizisi 1 Litre no NamidaDizinin Konusu: En iyi Japon Dizileri listesinin zirvesinde Aya’nın dram dolu hayat öyküsü var. Akıllı ve sporda iyi olan Aya, Omurilik Soğanı Dejenerasyonu adında bir hastalığa yakalanır. Sürekli düşüp bedeninin kontrolünü kaybedince annesi onu hastaneye kontrole götürür. Annesi kızının hastalığını ve kısa bir ömrü kaldığını öğrenince yıkılır ve bunu Aya’ya söyleyemez. Fakat hastalığın belirtileri daha da artınca Aya şüphelenir ve bazı araştırmalar sonucunda hastalığını anlar. Hastalığının tedavisi olmadığını öğrenen Aya, hayatına nasıl devam edecektir ?
Kategori: Romantik, Dram, Okul, Aile
Bölüm Sayısı: 11
Yapım Yılı: 2005

FD Blog Puanı: 8.3

 

En iyi Japon dizileri listemizin sonuna geldik. Umarım listemizi beğenmişsinizdir.
En iyi Japon dizileri listesinde olmasını istediğiniz dizileri yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Etiketler:

3 Yorum

  1. sevil kiper Ağustos 17, 2019
    • Admin Ağustos 18, 2019
    • Bushido Kasım 22, 2019

Yorum Yap