En İyi Kore Dizileri 2019

2019 Yılında Çıkan En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri 2019

2019 yılında çıkmış en iyi Kore dizileri listemize hoş geldiniz. Bu listemize bakmadan önce tüm zamanların en iyi Kore dizileri adlı listemize bakmanızı öneririm.

Kore dizileri açısından 2019 yılı çok iyi diyemeyeceğim. 2019 yılında başyapıt diyebileceğimiz diziler çıkmadı fakat pek çok ortalamanın üstünde Kore dizisi çıktı. Ortalamanın üstünde dediğimiz bu diziler yani bize göre 2019’un en iyi Kore dizileri nelermiş hep birlikte bakalım.

 

1. Doctor John

Doctor John en iyi kore dizileri 2019Doctor John Konusu: Ağrı tedavisi konusunda uzman olan bir grup doktorun ve bu doktorların başında bulunan Doctor John’un hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Gizem, Medikal, Dram
Bölüm Sayısı: 32

2. When the Camellia Blooms

When the Camellia Blooms Kore Dizi filmdiziblogWhen the Camellia Blooms Konusu: Dong Baek ile Yong Shik, aşklarının her şeyin üstesinden geleceğine inanmaktadırlar fakat çevrelerindeki insanlar böyle bir şeyin mümkün olmayacağını düşünmektedirler.
Kategori: Romantik, Gerilim, Dram, Aile, Komedi
Bölüm Sayısı: 40

3. Arthdal Chronicles

Arthdal Chronicles En iyi Kore dizileri 2019Arthdal Chronicles Konusu: Antik Çağda, Arthdal adındaki bir diyarda geçen hikayede, kaderinde Arthdal’ın yıkımına yol açacağı öngörülen bir çocuk dünyaya gelir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 18

4. Her Private Life

Her Private Life Kore Dizi filmdiziblog 2019Her Private Life Konusu: Hikaye, fangirl Sung Deok Mi ile bu fangirle aşık olan Ryan’ın etrafında dönmektedir. Deok Mi, bir sanat müzesinde çalışır ve bir idolün sıkı hayranıdır. Fakat fangirl olduğunu herkesten gizlemektedir. Bir gün çalıştığı iş yerine müdür olarak gelen Ryan, Deok Mi’nin fangirl olduğunu öğrenir ve olaylar başlar.
Kategori: Komedi, Romantik, Dram, Aile
Bölüm Sayısı: 16

5. Hotel del Luna

Hotel del Luna En iyi Kore Dizileri 2019 Hotel del Luna Konusu: Hotel del Luna, Seul’un ortasında bulunan ve müşterilerinin sadece hayaletlerin olduğu bir oteldir. Bu otelin Ceo’su büyük günahlar işlediği için lanetlenmiştir ve 1000 yıldan fazla bir süredir bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün otele gelen bir adam, otelde büyük değişimlere yol açacaktır.
Kategori: Korku, Gerilim, Gizem, Romantik, Dram, Komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 16

6. Angel’s Last Mission: Love

Angel's Last Mission: Love Korean Drama filmdiziblog Angel’s Last Mission: Love Konusu: Dan cennetten gönderilen bir melektir. Tekrar cennete gidebilmek için Dan’a son bir görev verilir. Son görevi, Yeon Seo ismindeki bir kadına gerçek aşkı bulmasında yardımcı olmaktır. Fakat zaman geçtikçe bir meleğin bir insanla ilişki kurmasının yasak olduğunu bilmesine rağmen Dan, Yeon Seo’ya aşık olmaktan kendini alıkoyamayacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 32

7. Strangers From Hell

Strangers From Hell En iyi Kore Dizileri 2019Strangers From Hell Konusu: 20’li yaşlarında olan Yoon Jong Woo doğduğundan beri küçük bir köyde yaşamaktadır. Seul’de iş bulunca Seul’e taşınır. Goshiwon adı verilen mutfak ve banyosunun apartmandaki kişilerle ortak kullanılan bir eve taşınır. Taşındıktan sonra apartmandaki kalan diğer kişilerin şüpheli ve garip davranışlar sergilediklerini fark eder.
Kategori: Gerilim, Gizem, Korku, Psikolojik, Dram
Bölüm Sayısı: 10

8. The Tale of Nokdu

The Tale of Nokdu 2019 Korean DramaThe Tale of Nokdu Konusu: Jeon Nok Du, dul kadınların oluşturduğu gizemli bir topluluğun arasına sızmak için kadın kılığına girer. Burada, gisaeng eğitimi gören ancak gisaeng olmak istemeyen Dong Dong Ju ismindeki bir kız ile tanışır. Kadın olmadığını ve kılık değiştirmesinin nedenini öğrenen Dong Ju’yu zor bir durumdan kurtarır ve onu evlatlık kızı olarak yanına alır.
Kategori: Komedi, Aksiyon, Tarihi, Romantik
Bölüm Sayısı: 32

9. Kingdom

Kingdom En iyi Kore Dizileri 2019Kingdom Konusu: Yoseon Krallığı döneminde ülkeyi yıkıma uğratan bir virüs yayılır. Bu virüs insanları canavara başka deyişle zombiye çevirmektedir. Prens, neler olduğunu araştırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Kral ise başka bir tehlikeyi fark edecektir.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Korku, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 6

10. The Fiery Priest

The Fiery Priest Korean Drama filmdiziblogThe Fiery Priest Konusu: Katolik bir papaz olan Kim Hae Il, kinci ve haşin bir kişiliğe sahiptir. Kim Hae Il, çenesi düşük bir dedektif ve hırslı bir savcı, bir rahibin öldürülmesi sonucunda davayı çözmek için bir araya gelirler.
Kategori: Aksiyon, Komedi, Suç, Gizem, Dram, Dedektif
Bölüm Sayısı: 40

11. The Crowned Clown

The Crowned Clown Kore dizileri 2019 filmdiziblogThe Crowned Clown Konusu: Joseon hanedanlığı döneminde geçmekte olan dizide, Kral Lee Hun, ayaklanmalar ile mücadele ettiği dönemde kendisine karşı düzenlenecek suikast girişimlerini önleyebilmek için kendisine çok benzeyen Ha Sun isminde bir soytarıyı tahta geçirir. Kralın yerine tahtta oturmak zorunda kalan sahte kral, tahtta oturduğu bu sürede Kraliçe Yoo So Woon’a aşık olur. Yeo Jin Goo bu dizide iki rolde (Kral Lee Hun ve Ha Sun) oynamıştır.
Kategori: Romantik, Dram, Komedi, Tarihi
Bölüm Sayısı: 16

12. My Country: The New Age

My Country: The New Age En iyi Kore dizileri 2019My Country: The New Age Konusu: Dizi, Goryeo Döneminin sonlarında sevdikleri için savaşan 3 kişiyi anlatmaktadır.  İki yakın arkadaş olan Seo Hwi ve Nam Sun Ho bir gün görüş ayrılığı yaşarlar ve bu iki yakın arkadaş kılıçlarını birbirlerine doğrulturlar.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 16

13. The Light in Your Eyes

The Light in Your Eyes Korean drama The Light in Your Eyes Konusu: Dizi, 25 yaşındayken bir anda zamanda ileri giderek yaşlanan ve gençliğinin tadını çıkaramayan bir kadın ile sahip olduğu çok fazla zamanının olmasına rağmen zamanın değerini bilmeyen 26 yaşındaki genç bir adamın etrafında dönmektedir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Aile, Melodram
Bölüm Sayısı: 12

14. Rookie Historian Goo Hae Ryung

Rookie Historian Goo Hae Ryung filmdiziblog Kore diziRookie Historian Goo Hae Ryung Konusu: 19. yüzyıl’da geçen hikayede, tarihçi Goo Hae Ryung’un yaşamı anlatılmaktadır. Hae Ryung bir çok toplumsal sorunla elinden geldiğince mücadele eder.
Kategori: Dram, Tarihi, Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 40

15. Beautiful World

Beautiful World En iyi Kore Dizileri 2019 filmdiziblogBeautiful World Konusu: İki farklı ailenin etrafında dönen dizide, Park Moo Jin ve Kang In Ha çiftinin oğlu, okulda zorbalığa uğrar ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılır. Bu olayın üstüne, Park Moo Jin ve Kang In Ha çifti, oğluna bunu yapanı ortaya çıkarmak için çalışır. Zengin bir çift olan Oh Jin Pyo ve Seo Eun Joo’nun oğlu ise okulda başını belaya sokar. Oh Jin Pyo ve Seo Eun Joo çifti ise bunu örtbas etmeye çalışır.
Kategori: Dram, Okul, Aile, Melodram
Bölüm Sayısı: 16

 

2019 Yılında Çıkan En İyi Kore Dizileri listemizin sonuna geldik.
Peki sizin 2019 yılında çıkan Kore dizilerinden en beğendikleriniz hangileri? Yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorum Yap