En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri ve Kore Dizi Önerileri

En İyi Güney Kore Dizileri

Son yıllarda ülkemizde çokça izlenen ve izleyici kitlesi her geçen gün artan Kore dizilerinden sadece en iyi Kore dizilerinin bulunduğu listeye hoş geldiniz. Gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri listesi öznel sıralama yani FD Blog Puanına göre hazırlanmıştır. Fakat bu sizi yanıltmasın gerçekten iyi olduğunu düşünmediğimiz dizileri listeye almadık.

Çok az katılımcı IMDB puanlamasına katılmış bu yüzden oradaki puanların yanıltıcı olabileceğini düşündüğümüz için IMDB puanları listeye eklenmemiştir.

Not: Listeye girebileceğini düşündüğümüz diziler(yeni çıkan diziler veya gözden kaçanlar) olunca liste güncellenecektir.

50- 49 Days

En İyi Kore Dizileri 49 Days

49 Days Konusu: Shin Ji Hyun nişanlandığı kişi ile evlenme planları yaparken bir trafik kazasında ağır şekilde yaralanır ve komaya girer. Ruh bekçisi ona 49 günlük son şans sayılabilecek bir ömür verir. Ancak bunun bir tek şartı vardır o da onun yüzünden incinen üç kişiyi bulmaktır. Shin Ji Hyun bu şartı yerine getirebilmek için Song Yi Kyung’un bedenini kullanacaktır.
Kategori: Romantizm, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2011
Oyuncular: Lee Yo Won (Song Yi Kyung) – Nam Gyu Ri (Shin Ji Hyun) – Jung Il Woo (Song Yi Soo) – Jo Hyun Jae (Han Kang) – Bae Soo Bin (Kang Min Ho)

FD Blog Puanı: 8.0

49- Pinocchio

En İyi Kore Dizileri PinocchioPinocchio Konusu: Bir yerel gazetede muhabirlik yapmaya başlayan, gerçeğin peşinden koşan 20’li yaşlarındaki bir grup gencin aşklarını, başarısızlıklarını ve bu başarısızlıkların getirdiği gelişmeleri anlatmaktadır. Choi In Ha, Pinokyo sendromu denen bir hastalığı olan muhabirdir. Her yalan söylediğinde bir anda hıçkırık tutmaya başlar.
Kategori: Romantizm, Komedi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014
Oyuncular: Park Shin Hye (Choi In Ha) – Lee Jong Suk (Choi Dal Po) – Lee Yoo Bi (Yoon Yoo Rae) – Kim Young Kwang (Seo Bum Jo)

FD Blog Puanı: 8.0

48- Goong

En İyi Kore Dizileri GoongGoong Konusu: Dizi, 20. yüzyılın başlarındaki kraliyet ailesi model alınarak kurgulanmıştır. Bir gün Kral hastalanır. Kralın durumu kötü olduğundan dolayı veliaht prens Lee Shin’e bir eş bulmak gereklidir. Lee Shin, balerinlikle uğraşan Hyo Rin’e evlenme teklif eder ama Hyo Rin balerin olmayı daha çok istediğini söyleyerek onu reddeder. Bunun üzerine Lee Shin, daha önce verilmiş bir sözün üzerine Chae Kyung adında bir kızla evlenmek zorunda kalır. Chae Kyung’un saray yaşamına alışmaya çalışırken, diğer kral adayı olan Lee Yul’un da İngiltere’den gelmesiyle olaylar karmaşık bir hal alacaktır.
Kategori: Romantizm, Komedi, Okul
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2006
Oyuncular: Yoon Eun Hye (Shin Chae Kyung) – Joo Ji Hoon (Lee Shin) – Song Ji Hyo (Min Hyo Rin) – Kim Jung Hoon (Lee Yul)

FD Blog Puanı: 8.0

47- I’m not a Robot

En İyi Kore Dizileri Im not a RobotI’m not a Robot Konusu: İnsanlara karşı alerjisi olduğundan dolayı daha önce hiç kız arkadaşı olmamış bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
Kategori: Romantizm, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 32 (Her bölüm 30 dakikadır.)
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Yoo Seung Ho (Kim Min Kyu) – Chae Soo Bin (Jo Ji Ah/Aji-3) – Uhm Ki Joon (Hong Baek Gyun)

FD Blog Puanı: 8.0

46- Cunning Single Lady

Cunning Single LadyCunning Single Lady Konusu: Na Ae Ra daha iyi bir yaşama sahip olabilmek için görünüşüne odaklanmıştır. Daha sonra mühendislik okumuş olan Cha Jung Woo ile tanışır ve bir süre sonra evlenirler ancak daha sonra boşanırlar. Boşanmanın ardından Ae Ra zor zamanlar geçirir. Ae Ra’nın aksine Jung Woo ise zengin ve başarılı birisi olur. Bunu öğrenen Ae Ra, Jung Woo ile tekrar evlenmek için onu baştan çıkarmanın planlarını yapar.
Kategori: Romantizm, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2014
Oyuncular: Lee Min Jung (Na Ae Ra) – Joo Sang Wook (Cha Jung Woo)

FD Blog Puanı: 8.1

45- Hi! School – Love On

Hi! School Love OnHi! School – Love On Konusu: Lise öğrencilerin karmaşık dostluklarını, aşklarını ve başı dertte erkek bir öğrenci olan Shin Woo Hyun’u ve onu kurtarırken insan olan bir meleği Lee Seul Bi’yi anlatmaktadır.
Kategori: Romantizm, Okul, Gençlik, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014
Oyuncular: Kim Sae Ron (Lee Seul Bi) – Nam Woo Hyun (Shin Woo Hyun) – Lee Sung Yeol (Hwang Sung Yeol)

FD Blog Puanı: 8.1

44- Chicago Typewriter

En İyi Kore Dizileri Chicago TypewriterChicago Typewriter Konusu: Dizi, 1930’larda Japon sömürgesi altında yaşayan ve reenkarnasyon ile günümüzde tekrar dünyaya gelen yazarları anlatmaktadır. Günümüzde bu yazarlardan biri kitapları çok satan bir yazar, biri bu yazarın anti-fanı ve diğeri ise gizemli bir hayalet yazar olarak yaşamaktadır.
Kategori: Romantizm, Komedi, Dram, Fantastik, Gizem
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Yoo Ah In (Han Se Joo) – Im Soo Jung (Jeon Seol) – Go Kyung Pyo (Yoo Jin Oh)

FD Blog Puanı: 8.1

43- Who Are You: School 2015

School 2015 Kore DizisiSchool 2015 Konusu: Dizi, Güney Kore’deki prestij sahibi özel bir lisede geçmektedir. Eun Byul, bu lisede popüler bir öğrencidir ve bir anda ortadan kaybolur. Lee Eun Bi ise Go Eun Byul’a çok benzemektedir. Eski okulunda hiç arkadaşı olmayan ve zorbalık gören Eun Bi okuldan atılır. Arkasında uzaklara gideceğini belirten bir not bırakarak kendini suya atar ve daha sonra gözlerini bir hastanede açar ama hiçbir şey hatırlamamaktadır. Herkes onu kayıp kız olan Eun Byul zanneder. Eun Bi her şeyden habersiz bir şekilde Eun Byul’un hayatını yaşamaya başlar.
Kategori: Romantizm, Okul, Dram, Gizem, Gençlik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Oyuncular: Kim So Hyun (Lee Eun Bi/Go Eun Byeol) – Nam Joo Hyuk (Han Yi An) – Yook Sung Jae (Kong Tae Gwang)

FD Blog Puanı: 8.1

42- My Secret Romance

En İyi Kore Dizileri My Secret RomanceMy Secret Romance Konusu: Dizi, zengin bir ailenin oğlu olan Cha Jin Wook ile hayatında daha önce hiç sevgilisi olmayan Lee Yoo Mi arasındaki romantik ilişkiyi anlatmaktadır.
Kategori: Romantizm, Komedi
Bölüm Sayısı: 13
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Sung Hoon (Cha Jin Wook) – Song Ji Eun (Lee Yoo Mi)

FD Blog Puanı: 8.1

41- City Hunter

En İyi Kore Dizileri City HunterCity Hunter Konusu: Lee Yoon Sung, henüz bebekken ölen babasının en yakın arkadaşı tarafından kaçırılır ve babasıyla birlikte ölen 20 askerin intikamını almak için zorlu koşullarda eğitilir. Yıllar sonra yasa dışı suçlara da bulaşmış olan 5 suçludan intikamını almak için Seul’e gelir ve Güney Kore’nin Ulusal İletişim Ağı Takımında çalışmaya başlar. Bir gün, Mavi Saray’da koruma olarak çalışan Kim Na Na adında bir kızla tanışır. Kusursuz bir intikam planı Lee Yoon Sung’un tek amacıdır. Bu yüzden Yoon Sung aşık olmamaya çalışsa da işler istediği gibi gitmez.
Kategori: Aksiyon, Romantik, Gerilim, Dram, Suç
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2011
Oyuncular: Lee Min Ho (Lee Yoon Sung) – Park Min Young (Kim Na Na) – Lee Joon Hyuk (Kim Yeong Joo)

FD Blog Puanı: 8.2

40- A Korean Odyssey

En İyi Kore Dizileri A Korean OdysseyA Korean Odyssey Konusu: Dizi, birbirleriyle sürekli didişen ve anlaşamayan Son Oh Gong ve Woo Ma Wang kötülüğün her yerde kol gezdiği karanlık bir dünyada gerçek bir ışık aramasını konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Korku, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Lee Seung Gi (Son Oh Gong) – Cha Seung Won (Woo Ma Wang) – Oh Yeon Seo (Jin Seon Mi) – Lee Hong Ki (Jo Pal Gye)

FD Blog Puanı: 8.2

39- Because This is My First Life

Because This is My First LifeBecause This is My First Life Konusu: Nam Se Hee 30 yaşlarında bekar bir adamdır. Kendisi evlenmemeyi tercih etmiştir. Kendi evi vardır ancak ipoteklidir. Yoon Ji Ho’da  30 yaşlarında bekar bir kadındır. Evi yoktur ve olanlara imrenmektedir. Maddi sıkıntıları yüzünden flörtten uzak durmaktadır. Yoon Ji Ho, Nam Se Hee’nin evinde yaşamaya başlar ve ev arkadaşı olurlar.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Jung So Min (Yoon Ji Ho) – Lee Min Ki (Nam Se Hee)

FD Blog Puanı: 8.2

38- I Hear Your Voice

En İyi Kore Dizileri I Hear Your VoiceI Hear Your Voice Konusu: Masum olma ihtimali %1 bile olmayan sanıklar için devletin atamış olduğu avukatlar ile ilgili bir dizidir. Jang Hye Sung küstah, cesur, vurdumduymaz ve komik bir kadın avukattır. Cha Kwan Woo maço, ciddi ve tutkulu olan devlet avukatı ve eski bir polis memurudur. Park Soo Ha ise insanların düşüncelerini duyabilme gücü olan 19 yaşında bir gençtir. Kimsenin istemediği, suçsuz bulunma şansının %1 olduğu gibi zor durumları birlikte çözmek için bir takım olacaklardır.
Kategori: Romantik, Dram, Komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Lee Jong Suk (Park Soo Ha) – Lee Bo Young (Jang Hye Sung) – Yoon Sang Hyun (Cha Kwan Woo) – Lee Da Hee (Seo Do Yeon)

FD Blog Puanı: 8.2

37- Legend of the Blue Sea

Legend of The Blue Sea filmdiziblogLegend of the Blue Sea Konusu: Hikaye, dünya üzerindeki son denizkızı Shim Chung ile bir dolandırıcı olan Heo Joon Jae karşılaşmasıyla başlar ve bu denizkızının karada yaşamak için mücadele etmesiyle devam eder.
Kategori: Romantik, Dram, Komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Lee Min Ho (Heo Joon Jae) – Jun Ji Hyun (Shim Chung)

FD Blog Puanı: 8.2

36- Faith

En İyi Kore Dizileri FaithFaith Konusu: Dizide, Goryeo döneminden bir savaşçı olan Choi Yeong ile günümüzden Goryeo dönemine giden bir kadın doktor olan Yoo Eun Soo arasındaki zaman ve mekan dinlemeyen aşkları anlatılmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2012
Oyuncular: Kim Hee Sun (Yoo Eun Soo) – Lee Min Ho (General Choi Yeong) – Ryu Deok Hwan (King Gong Min)

FD Blog Puanı: 8.3

35- Mr. Sunshine

En İyi Kore Dizileri Mr. SunshineMr. Sunshine Konusu: 20. yüzyılın başlarında, Kore’nin Japon işgalinden önceki dönemde geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon’daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılarak Amerika’ya götürülür. Büyüyüp bir Amerikan askeri olduğunda Joseon’a geri döner ve bir aristokrat aileden olan bir kıza aşık olur.
Kategori: Aksiyon, Askeri, Tarihi, Romantik, Dram, Savaş
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2018
Oyuncular: Lee Byung Hun (Eugene Choi) – Kim Tae Ri (Go Ae Sin) – Kim Min Jung (Kudo Hina) – Yoo Yeon Seok (Gu Dong Mae) – Byun Yo Han (Kim Hui Seong)

FD Blog Puanı: 8.3

34- Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon filmdiziblogStrong Woman Do Bong Soon Konusu: Dizi, fiziksel olarak olağanüstü güçlü bir kadın olan Do Bong Soon ile bir CEO olan An Min Hyuk arasındaki aşkı anlatmaktadır.
Kategori: Romantik, Dram, Komedi, Fantastik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Park Bo Young (Do Bong Soon) – Park Hyung Shik (Ahn Min Hyuk) – Ji Soo (In Gook Doo)

FD Blog Puanı: 8.3

33- Hwarang

En İyi Kore Dizileri HwarangHwarang Konusu: Silla Krallığı’nda, Hwarang isminde genç erkek savaşçılardan oluşan elit bir grubu anlatmaktadır. Hwaranglar atçılık ve kılıç kullanmadaki yeteneklerinin iyi olmasının yanında mükemmel görünüşleri ile de tanınmaktadırlar.
Kategori: Tarihi, Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Park Seo Joon (Moo Myung) – Go Ah Ra (Ah Ro) – Park Hyung Shik (Sam Maek Jong)

FD Blog Puanı: 8.3

32- School 2017

En İyi Kore Dizileri School 2017School 2017 Konusu: Öğrencilerin gerçek hayattaki yaşam tarzlarını, karşı karşıya kaldıkları zorlukları ve hissettikleri duyguları konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Kim Se Jung (Ra Eun Ho) – Kim Jung Hyun (Hyun Tae Woon) – Jang Dong Yoon (Song Dae Hwi)

FD Blog Puanı: 8.3

31- While You Were Sleeping

While You Were Sleeping filmdiziblogWhile You Were Sleeping Konusu: Rüyasında gelecekte meydana gelebilecek kötü olayları görebilen Hong Ju ile bu kötü olayların gerçekleşmemesi için mücadele verecek olan bir savcıyı (Jung Jae Chan) konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik, Gerilim
Bölüm Sayısı: 32 (Her bölüm 30 dakikadır.)
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Suzy (Nam Hong Ju) – Lee Jong Suk (Jung Jae Chan) – Jung Hae In (Han Woo Tak)

FD Blog Puanı: 8.3

30- Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo filmdiziblogWeightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu: 20 yaşındaki bayan bir halterci olan Kim Bok Joo’nun ilk defa aşık olması anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Okul, Gençlik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Lee Sung Kyung (Kim Bok Joo) – Nam Joo Hyuk (Jung Joon Hyeong)

FD Blog Puanı: 8.3

29- Warrior Baek Dong Soo

Warrior Baek Dong Soo filmdiziblogWarrior Baek Dong Soo Konusu: 18. yüzyılda, Joseon döneminde, krallığın koruyuculuğunu yapan bir ailenin, çeşitli entrikalar sonucunda hain ilan edilmesinin ardından, bu ailenin tamamının yok edilmesi emri verilir. Aileden sadece yeni doğan bir çocuk Baek Dong Soo kurtulur.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 29
Yapım Yılı: 2011
Oyuncular: Ji Chang Wook (Baek Dong Soo) – Yoo Seung Ho (Yeo Woon) – Yoon So Yi (Hwang Jin Joo) – Shin Hyun Bin (Yoo Ji Sun)

FD Blog Puanı: 8.3

28- Healer

En İyi Kore Dizileri HealerHealer Konusu: Kim Moon Ho büyük yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün, Moon Ho geçmişte yaşanan bir davanın gerçeğini öğrenir. Bilerek dava ile ilgili kişilere yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunu yaparken de hakikat ve inançları üzerinde mücadele vermektedir. Kim Moon Ho, internet muhabiri Chae Young Shin ve aynı zamanda “Healer” olarakta bilinen Seo Jung-Hoo bu davayı çözmede yardımcı olur.
Kategori: Romanik, Komedi, Dram, Aksiyon, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014
Oyuncular: Ji Chang Wook (Healer) – Park Min Young (Chae Yeong Shin) – Yoo Ji Tae (Kim Moon Ho)

FD Blog Puanı: 8.3

27- The Heirs

En İyi Kore Dizileri The HeirsThe Heirs Konusu: Dizimiz zengin ve genç mirasçıların, sıradan ve fakir bir aileden gelen Cha Eun Sang ile arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Lee Min Ho (Kim Tan) – Park Shin Hye (Cha Eun Sang) – Kim Woo Bin (Choi Yeong Do)

FD Blog Puanı: 8.3

26- Just Between Lovers

En İyi Kore Dizileri Just Between LoversJust Between Lovers Konusu: Hikaye, başarısızlık korkusu yüzünden geri adım atmak yerine kendilerine yeni fırsatlar oluşturmak için en azından sahte de olsa bir umuda tutunan insanları konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Lee Jun Ho (Lee Kang Doo) – Won Jin Ah (Ha Moon Soo) – Lee Ki Woo (Seo Joo Won)

FD Blog Puanı: 8.4

25- Heartstrings

En İyi Kore Dizileri HeartstringsHeartstrings Konusu: Kyu Won zeki ve gayageum çalmakta oldukça başarılı genç bir kızdır. Kore Klasik Müziğinde okumaktadır. Aynı zamanda ailesinde dünyanın en iyi üç pansori sanatçısı bulunmaktadır. Shin ise soğuk ve gitar çalma konusunda büyük bir yeteneği olan bir gençtir. Akademide müzik departmanına kabul edilir. Bu iki genç kültür ve yetişme tarzı bakımından farklı çevrelerden olsalar da aralarında çıkan anlaşmazlıklar yakın zamanda aşka dönecektir.
Kategori: Romantik, Dram, Müzikal
Bölüm Sayısı: 15
Yapım Yılı: 2011
Oyuncular: Park Shin Hye (Lee Kyu Won) – Jung Yong Hwa (Lee Shin)

FD Blog Puanı: 8.4

24- My Girlfriend is a Gumiho

En İyi Kore Dizileri My Girlfriend is a GumihoMy Girlfriend is a Gumiho Konusu: Cha Dae Wung bir kızla tanışır ve bu kız, gerçekte bir Gumiho’dur. Efsaneye göre Gumiho insanların karaciğerlerini yiyen dokuz kuyruklu bir tilkidir. Kızın bir Gumiho olduğunu öğrenince, onun karaciğerinin yemesine engel olabilmek için çılgınca şeyler yapar.
Kategori: Dram, Romantik, Komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2010
Oyuncular: Lee Seung Gi (Cha Dae Wung) – Shin Min Ah (Gumiho) – Noh Min Woo (Park Dong Joo)

FD Blog Puanı: 8.4

23- Fight For My Way

En İyi Kore Dizileri Fight for My WayFight For My Way Konusu: Hayallerinden çok uzakta olmalarına rağmen hayallerini gerçekleştirmek için mücadele eden iki kişiyi konu almaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Park Seo Joon (Ko Dong Man) – Kim Ji Won (Choi Ae Ra)

FD Blog Puanı: 8.4

22- She was Pretty

En İyi Kore Dizileri She Was PrettyShe was Pretty Konusu: Ji Seong Jun küçükken çirkin birisidir ancak çirkin ördek hikayesindeki gibi büyüyünce bu görünümden kurtulup yakışıklı hale gelir. Kim Hye Jin ise Sung Jun’un tam tersi küçükken güzel birisidir ancak büyüdükçe çirkin bir görünüme sahip olur. Ji Sung Jun ilk aşkını bulmaya çalışır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Oyuncular: Hwang Jung Eum (Kim Hye Jin) – Park Seo Joon (Ji Seong Jun)

FD Blog Puanı: 8.4

21- Coffee Prince

En İyi Kore Dizileri Coffee PrinceCoffee Prince Konusu: Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan, genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca bol yaşamış olan Choi Han Kyul ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfen, bir erkek gibi görünen Go Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul’un hayatı da bundan sonra hızla değişmeye başlayacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 17
Yapım Yılı: 2017
Oyuncular: Yoon Eun Hye (Go Eun Chan) – Gong Yoo (Choi Han Gyul)

FD Blog Puanı: 8.4

20- You’re Beautiful

You're Beautiful En İyi Kore DizileriYou’re Beautiful Konusu: Mi Nam üç kişilik meşhur bir idol grubuna dördüncü olarak alınır. Ancak, ciddi bir kaza geçirince, Mi Nyeo kardeşinin kimliğini ve yerini almak zorunda kalır. Mi Nyeo ve grup üyesi Tae Kyung ilk başta birbirleriyle didişmelerine rağmen daha sonra aşk dolu bir ilişki ortaya çıkar.
Kategori: Romantik, Komedi, Müzikal
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2009
Oyuncular: Jang Geun Suk (Hwang Tae Kyung) – Park Shin Hye (Go Mi Nam/Go Mi Nyeo) – Jung Yong Hwa (Kang Shin Woo) – Lee Hong Ki (Jeremy)

FD Blog Puanı: 8.4

19- Descendants of the Sun

Descendants of The Sun filmdiziblogDescendants of the Sun Konusu: Birleşmiş Milletlerin askeri gücünde görev yapmakta olan Yüzbaşı Yoo Shi Jin ile Ordu Doktoru Kang Mo Yeon arasındaki aşk hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Askeri, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Song Joong Ki (Yoo Shi Jin) – Song Hye Kyo (Kang Mo Yeon) – Jin Goo (Seo Dae Yeong) – Kim Ji Won (Yoon Myung Ju)

FD Blog Puanı: 8.4

18- Playful Kiss

En İyi Kore Dizileri Playful KissPlayful Kiss Konusu: Baek Seung Jo adında popüler ve dahi çocuk ile pek akıllı olmayan ama her zaman gülmeyi bilen bir kız olan Oh Ha Ni arasındaki hikaye anlatılmıştır. Deprem Oh Ha Ni’nin evini yerle bir eder ve bu yüzden babasıyla Baek Seung Jo’nun evine taşınırlar.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2010
Oyuncular: Kim Hyun Joong (Baek Seung Jo) – Jung So Min (Oh Ha Ni)

FD Blog Puanı: 8.4

17- Boys Over Flowers

En İyi Kore Dizileri Boys Over FlowersBoys Over Flowers Konusu: Jan Di, lüks ve iyi tanınmış Shin Hwa Kolejinin yakınlarındaki bir kuru temizleme dükkanına sahip olan ortalama bir ailenin kızıdır. Jan Di bir gün okula çamaşırları teslim etmek için gittiğinde okulun şımarık ve en zengin 4 erkeğiyle karşılaşır. Bu dörtlü F4 olarak bilinirler ve onlara karşı açık konuşanları sevmezler.
Kategori: Romantik, Gençlik, Okul, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 25
Yapım Yılı: 2009
Oyuncular: Gu Hye Seon (Geum Jan Di) – Lee Min Ho (Goo Joon Pyo) – Kim Hyun Joong (Yoon Ji Hoo) – Kim Sang Beom (So Yi Jung) – Kim Joon (Song Woo Bin)

FD Blog Puanı: 8.4

16- Uncontrollably Fond

En İyi Kore Dizileri Uncontrollably FondUncontrollably Fond Konusu: Shin Joon Young ve No Eul yıllar önce daha çocukken birbirlerine aşık olmuşlardır ve daha sonra ayrılmak zorunda kalmışlardır. Yetişkin olduklarında ikili tekrar karşılaşırlar. Shin Joon Young iyi bir aktör ve şarkıcı, No Eul ise bir belgesel yapımcısıdır.
Kategori: Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Suzy (Noh Eul) – Kim Woo Bin (Shin Joon Yeong)

FD Blog Puanı: 8.5

15- Iljimae

En İyi Kore Dizileri IljimaeIljimae Konusu: Ryung (Lee Joon Gi) gündüzleri pazar yerinde gangsterlik, geceleri ise fakirlere yardım etmek amacıyla hükumet yetkililerini soymaktadır. Her soygun yaptığında soygun yerinde elma ağacının dalını bırakır. Halk onu sadece Iljimae olarak bilir. Bong, Ryung’u sevmektedir ve aynı zamanda iyi bir dövüşçüdür. Bir doktorun kızı olan Eun Chan ise Iljimae ile karşılaştıkları günden beri onu sevmektedir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2008
Oyuncular: Lee Joon Gi (Iljimae) – Han Hyo Joo (Eun Chae) – Lee Young Ah (Bong Soon) – Park Shi Hoo(Shi Hoo)

FD Blog Puanı: 8.5

14- W – Two Worlds

En İyi Kore Dizileri W Two WorldsW – Two Worlds Konusu: 30’lu yaşlarında olan, Seul’de fakat birbirine paralel olan farklı boyutlarda yaşayan Kang Chul ve Oh Yeon Joo arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.
Kategori: Romantik, Dram, Fantastik, Komedi, Gerilim
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Han Hyo Joo (Oh Yeon Joo) – Lee Jong Suk (Kang Chul)

FD Blog Puanı: 8.5

13- You Who Came from the Stars

You Who Came From The Stars filmdiziblogYou Who Came from the Stars Konusu: Do Min Joon, günümüzden 400 yıl önce Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen bir uzaylıdır. Yakışıklı olmasının yanında doğaüstü güçlere sahiptir. Günümüzde, Do Min Joon insanlara alaycı bir şekilde yaklaşmasına rağmen bir oyuncu olan Chun Song Yi ile tanışması onu değiştirecektir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 21
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Kim Soo Hyun (Do Min Joon) – Jun Ji Hyun (Chun Song Yi) – Park Hae Jin (Lee Hui Kyung)

FD Blog Puanı: 8.5

12- Empress Ki

En İyi Kore Dizileri Empress KiEmpress Ki Konusu: Bu hikaye, Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığının 37 yıllık hükümdarı olan ‘Demir Leydi’ İmparatoriçe Ki ile ilgilidir. Goryeo’da doğan fakat Yuan İmparatorluğunda yaşayan ve imparatoriçe mevkisine yükselen, İmparatoriçe Ki’nin sevgisi ve mücadelesi anlatılmıştır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 51
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Ha Ji Won (İmparatoriçe Ki) – Ji Chang Wook (Yuan İmparatoru) – Joo Jin Mo (Goryeo Kralı)

FD Blog Puanı: 8.5

11- Cheese in the Trap

Cheese in The Trap filmdiziblogCheese in the Trap Konusu: Üniversitede okuyan Hong Seol ve Yoo Jung’un tuhaf karşılaşmalarının ardından gizemli ve hassas ilişkileri anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Gençlik, Dram
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Kim Go Eun (Hong Seol) – Park Hae Jin (Yoo Jung) – Seo Kang Joon (Baek In Ho) – Lee Sung Kyung (Baek In Ha)

FD Blog Puanı: 8.5

10- Secret

En İyi Kore Dizileri Secret LoveSecret Konusu: Ahn Do Hoon trafik kazası yapar ve birinin ölümüne sebep olur. Yan koltukta oturan kız arkadaşı Kang Yoo Jung, erkek arkadaşını korumak için suçu üstlenerek hapse girer. Kazada ölen kişi ise Jo Min Hyuk’un kız arkadaşıdır.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Ji Sung (Jo Min Hyuk) – Hwang Jung Eum (Kang Yoo Jung) – Bae Soo Bin (Ahn Do Hoon)

FD Blog Puanı: 8.6

9- Goblin

En İyi Kore Dizileri GoblinGoblin Konusu: Goblin olan Kim Shin, ölümsüz olduğu için sevdiği birçok insanın ölümünü izlemek zorunda kalmıştır. Ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir ve bunun için de insan olan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır. Yüzyıllardır bu gelini arayan Goblin, bir gün hafıza kaybı yaşayan ölüm meleği ile karşılaşır ve aynı evi paylaşmak zorunda kalırlar.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Gong Yoo (Kim Shin/Goblin) – Kim Go Eun (Ji Eun Tak) – Lee Dong Wook (Ölüm Meleği)

FD Blog Puanı: 8.6

8- Gu Family Book

En İyi Kore Dizileri Gu Family BookGu Family Book Konusu: Yarı insan yarı mitolojik yaratık olan Choi Kang Chi’nin sevdiklerini koruyabilmek ve insan olabilmek için verdiği mücadele anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: Lee Seung Gi (Choi Kang Chi) – Suzy (Dam Yeo Wool)

FD Blog Puanı: 8.6

7- A Gentleman’s Dignity

A Gentleman's Dignity filmdiziblogA Gentleman’s Dignity Konusu: Bu dizi,kırklı yaşlardaki 4 yakın arkadaşın aşklarını, başarılarını, başarısızlıklarını ve arkadaşlıklarını anlatmaktadır. Ana hikaye ise sivri dilli bir mimar olan Kim Do Jin ile otoriter bir lise öğretmeni olan Seo Yi Soo arasında geçmektedir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2012
Oyuncular: Jang Dong Gun (Kim Do Jin) – Kim Ha Neul (Seo Yi Soo) – Kim Soo Ro (Im Tae San) – Kim Min Jong (Choi Yo On) – Lee Jong Hyuk (Lee Jung Rok)

FD Blog Puanı: 8.7

6- The Master’s Sun

En İyi Kore Dizileri The Master's SunThe Master’s Sun Konusu: Joo Joong Won, büyük bir mağazayı ve oteli içeren bir topluluk olan Krallık’ın açgözlü ve cimri CEO’sudur. Küçüklüğünde yaşadığı bir olaydan sonra hayaletleri görmeye başlayan Tae Gong Shil ile tanışır. Aralarında fantastik ve gizemli bir bağ vardır ve bu bağ onları birbirlerine daha yakın bir hale getirecektir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Korku, Fantastik
Bölüm Sayısı: 17
Yapım Yılı: 2013
Oyuncular: So Ji Sub (Joo Joong Won) – Gong Hyo Jin (Tae Gong Shil) – Seo In Guk (Kang Woo)

FD Blog Puanı: 8.8

5- Secret Garden

En İyi Kore Dizileri Secret GardenSecret Garden Konusu: Dizide, mükemmellik görüntüsünü koruyan ve kibirli bir kişiliğe sahip alışveriş merkezi CEO’su Kim Joo Won ile güzelliği en iyi kadın oyuncuların kıskançlığına sebep olan fakir ve mütevazi bir dublör olan Gil Ra Im arasındaki fantastik hikaye anlatılmıştır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2010
Oyuncular: Hyun Bin (Kim Joo Won) – Ha Ji Won (Gil Ra Im) – Yoon Sang Hyun (Oska) – Kim Sa Rang (Yoon Seul)

FD Blog Puanı: 8.8

4- Bridal Mask

En İyi Kore Dizileri Bridal MaskBridal Mask Konusu: Lee Kang To, Japon sömürgecileri tarafından istihdam edilen hırslı bir Kore subayıdır. Annesinin buna karşı çıkmasına ve kendi kardeşinin Japonlarla olan kötü geçmişine rağmen, Kang To, başarılı olmak ve ailesini fakirlikten kurtarmak umuduyla Japon sömürgecilerinin altında çalışmaya devam etmektedir. Maskeli bir kahraman ise Kang To’nun karşısına çıkarak halka yapılan haksızlıklara son vermeye çalışmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 28
Yapım Yılı: 2012
Oyuncular: Joo Won (Lee Kang To) – Jin Se Yeon (Oh Mok Dan) – Park Ki Woong (Kimura Shunji)

FD Blog Puanı: 8.9

3- I’m Sorry I Love You

Im Sorry I Love You filmdiziblogI’m Sorry I Love You Konusu: Cha Moo Hyuk, çocukken ailesi tarafından terk edilmiştir ve evlat edinen aile ise onu Avustralya’ya götürmüştür. Evlatlık edinen aile ona kötü davranır ve Cha Moo Hyuk evsiz bir şekilde dolanmaya başlar. Bir gün Cha Moo Hyuk, Kore’de ünlü bir şarkıcı olan Choi Yune’a gizliden gizliye aşık olan  koordinatörü Song Eun Chae ile karşılaşır. Bu karşılaşma ikisinin de kaderini değiştirecektir.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2004
Oyuncular: So Ji Sub (Cha Moo Hyuk) – Im Soo Jung (Song Eun Chae) – Jung Kyung Ho (Choi Yune)

FD Blog Puanı: 8.9

2- Kill Me Heal Me

En İyi Kore Dizileri Kill Me Heal MeKill Me Heal Me Konusu: En iyi kore dizileri listesinin zirve ortağı Kill Me Heal Me. Zengin bir iş adamı olan ve çocukluğunda geçirdiği bir travmadan dolayı, kişilik bölünmesi hastalığı ortaya çıkan Cha Do Hyun ile psikyatri kliniğinde daha yeni olan Oh Ri Jin arasındaki aşk hikayesi işlenmektedir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2015
Oyuncular: Ji Sung (Cha Do Hyun) – Hwang Jung Eum (Oh Ri Jin) – Park Seo Joon (Oh Ri On)

FD Blog Puanı: 8.9

1- Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

En İyi Kore Dizisi Moon LoversMoon Lovers Konusu: En iyi kore dizileri listesinin 1 numarası Moon Lovers. Güneş tutulması esnasında eski zamana Goryeo Hanedanlığı dönemine ışınlanan ve orada herkesin korktuğu 4. Prens Wang So’ya aşık olan Hae Soo adındaki kızın hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Tarih, Dram, Romantik, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Oyuncular: Lee Jun Ki (Wang So) – IU (Hae Soo) – Kang Ha Neul (Wang Wook) – Hong Jong Hyun (Wang Yo)

FD Blog Puanı: 9.0

 

Umarım en iyi kore dizileri listesini beğenmişsinizdir. Eğer sizin de en iyi kore dizileri listesinde olmasını istediğiniz Kore dizileri var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorum Yap