En İyi Kore Filmleri

En İyi Kore Filmleri ve Kore Filmi Önerileri

Tüm Zamanların En İyi Kore Filmleri

Bu yazımızda en iyi Kore filmleri listesini paylaştık. Günden güne kalitesini arttıran Kore filmlerinden en iyilerini sizler için seçtik. En iyi Kore filmleri listemizdeki filmleri izlemeden önce eğer daha çok vaktiniz var ise size bu listedeki filmlerden daha iyi olan en iyi Kore dizileri listemizdeki dizileri izlemenizi öneririz.

IMDB puanlamasına katılan kişi sayısı çok az olduğundan dolayı IMDB puanları listeye eklenmemiştir.

30. Sunny

Sunny En iyi Kore filmleriSunny Konusu: Na Mi taşradaki okulundan, Seul’daki bir okula transfer olmuştur. Okula geldiği ilk gün alay konusu olmuştur. Güçlü bir kız topluluğu araya girerek Na Mi’yi korur. Bu olaydan sonra bu kız grubuna dahil olan Na Mi yavaştan ortama ayak uydurmaya başlar. Bu sırada başka bir kız grubu ile mücadeleye giren grubumuz adını Sunny olarak belirler ve beraber mücadele ederler.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik, Dram
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.0

29. As One

As One Kore Filmi ÖnerileriAs One Konusu: Gerçek olaylara dayanan filmde 1991 yılında Japonya’da gerçekleştirilen Dünya Masa Tenisi Şampiyonası’nda bir ilk gerçekleşir. Güney Kore ile Kuzey Kore savaştan sonra ilk kez birleşerek bir takım oluşturur ve bu takımda iki tarafın da sporcuları bulunmaktadır.
Kategori: Dram, Spor
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 7.0

28. The Classic

En iyi Kore Filmleri The ClassicThe Classic Konusu: Üniversiteye giden Ji Hae’nin babası, o daha küçükken ölmüştür. Annesi ise bir süre önce yurt dışına çalışmak için gitmiştir. Edebiyatı seven ve duygusal bir kız olan Ji Hae, annesine olan özlemini giderebilmek için annesinin, babasıyla evlenmeden önceki sevgilisi ve ilk aşkı olan Jun Ho ile birbirlerine yazdıkları mektupları okur.
Kategori: Romantik, Dram, Gençlik
Yapım Yılı: 2003

FD Blog Puanı: 7.0

27. A Millionaire’s First Love

A Millionaire's First Love Kore Film ÖnerileriA Millionaire’s First Love Konusu: Kang Jae Kyung kibirli ve zengin bir çocuktur. 18. doğum gününde büyükbabasının mirasını devralacaktır fakat bunun için vasiyetnamedeki tüm koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. İlk olarak GangWondo’daki Boram Lisesi’ne transfer olması gerekmektedir. Elindeki tüm imkanlar alınarak kendi ayaklarının üstünde durması gerekmektedir. Vasiyetnamedeki herhangi bir koşula uymazsa mirastan hiç pay alamayacaktır. Bunun üzerine Jae Kyung, Gang Wondo’ya gider ve buradaki yeni hayatına alışmak zorunda kalır. Burada tanıştığı bir kız ise onun hayatını değiştirecektir.
Kategori: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 2006

FD Blog Puanı: 7.1

26. Love 911

Love 911 En iyi Kore filmleriLove 911 Konusu: Eşini kaybeden bir itfaiyeci ile içinden geçenleri kimseye anlatamayan bir doktorun birbirleriyle tanışması ve zamanla birbirlerinin yaralarını sarması anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 7.1

25. The Beauty Inside

Kore Film Onerileri The Beauty InsideThe Beauty Inside Konusu: Woo Jin, her uyanışında farklı bir insana dönüşmektedir. Woo Jin, Yi Soo isminde bir kadına aşık olur. Fakat bu sırada Woo Jin farklı farklı insanlara dönüşmeye devam etmektedir.
Kategori: Romantik, Dram, Fantastik
Yapım Yılı: 2015

FD Blog Puanı: 7.1

24. A Taxi Driver

A Taxi Driver En iyi Kore filmleriA Taxi Driver Konusu: Film, 1980 yılında Gwangju’da taksicilik yaparken kendini bulmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Dram, Komedi
Yapım Yılı: 2017

FD Blog Puanı: 7.2

23. My Annoying Brother

Kore Film Önerisi My Annoying BrotherMy Annoying Brother Konusu: Doo Young, judoda çok iyi olan bir sporcudur. Bir kaza geçirdikten sonra Doo Young, judoyu bırakmak zorunda kalır. Dolandırıcılıktan hapse giren kardeşi Doo Sik, Doo Young sayesinde hapisten çıkar. 15 yılın ardından eve dönen Doo Sik birbirlerini sevmemelerine rağmen kardeşi ile birlikte yaşamaya başlar.
Kategori: Komedi, Aile, Dram, Spor
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.2

22. Harmony

En iyi Kore filmleri HarmonyHarmony Konusu: Kim Moon Ok üniversite de müzik profesörüdür ancak kocasının ve kayınvalidesinin yüzünden suça karışmıştır ve şimdi idam suçlularının kaldığı bir hapishanede ölümü beklemektedir. Hapishanede Jeong Hye isminde genç bir kadınla tanışır. Jeong Hye, gördüğü fiziksel şiddeten dolayı kocasını öldürmüştür. Jeong Hye tutuklandığı sırada hamiledir ve bir süre sonra hapishanede çocuğunu doğurur. Hapishanede olduğundan dolayı 18 aylık olunca çocuğunu evlatlık vermek zorundadır. Bebeğiyle sadece bir gün dışarıda zaman geçirebilmek için hapishanenin korosuna yazılır. Moon Ok da koronun şefi olur.
Kategori: Dram, Müzikal
Yapım Yılı: 2010

FD Blog Puanı: 7.3

21. More Than Blue

Kore Film Onerileri More Than BlueMore Than Blue Konusu: Ailesinin kendisine büyük miktar para bırakarak terk ettiği K ile ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş olan Cream, birbirleriyle lisede tanışırlar. Bir süre sonra, Cream K’nin evine taşınır. Bu ikili bazen abi ve kız kardeş, bazen karı ve koca, bazense baba ve kız olarak yaşamaya başlarlar. K, Cream’a aşıktır fakat Cream’ın sürekli erkek arkadaş değiştirmesini, uzaktan sakin bir şekilde seyretmektedir. Daha sonra K ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve az bir ömrü kaldığını öğrenir. Cream geçmişte yaşadıklarından ötürü yalnız kalmaktan korkmaktadır bu yüzden K, artık sevdiği kadın için bir şeyler yapmaya karar verir. Bu sırrı sevdiğinden saklayarak ona iyi bir eş bulmak için araştırmaya başlar. K’nın çabalamasına gerek kalmadan Cream, Ju Hwan adındaki başarılı bir doktora aşık olduğunu söyler. Bu durum K için çok zor olsa da sevdiği kadın için bunu kabul eder.
Kategori: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 2009

FD Blog Puanı: 7.3

20. My Way

My Way En iyi Kore filmleriMy Way Konusu: Kore işgal edildiği sırada Koreli askerlerin Japon ordusu tarafından esir alınıp Almanya’nın yanında, Normandiya’da, zorla savaştırılması anlatılmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Dram, Savaş
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.3

19. The Flu

Kore Filmlerinden The FluThe Flu Konusu: Bilinmeyen bir hastalık bir anda her yerde yayılmaya başlar. Bu bilinmeyen hastalık solunum yoluyla bulaşmaktadır ve hastalık bulaştıktan 36 saat sonra ölüm gerçekleşmektedir. Salgını kontrol altında tutabilmek için insanların mücadelesi anlatılmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Dram
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 7.4

18. Windstruck

En iyi Kore filmleri WindstruckWindstruck Konusu: Suçluları yakalamaya çok hevesli acemi polis memuresi Kyung, bir gün kapkaç yapan kişinin peşine düşer. Kyung peşine düştüğü adamı yakalar ancak yakaladığı adamın kapkaç yapan adam olmadığını çok geçmeden anlar. Kyung, Yakaladığı bu adamdan hoşlanır. Özür dilemek yerine, adamla yakınlaşmak amacıyla adamın koluna kelepçeyi geçirir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Yapım Yılı: 2004

FD Blog Puanı: 7.4

17. Along With the Gods Serisi

Kore Film Önerileri Along With the GodsAlong With the Gods Konusu: Ölen kişiye öteki dünyaya kadar bir ölüm meleği eşlik eder. Ölen kişilerin gittiği bu dünyada, insanlar 49 gün boyunca 7 farklı denemeden geçerler. Bu arada insanların hayatına karışmaması gereken ölüm meleği insan ilişkilerine karışınca olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.
Kategori: Aksiyon, Dram, Fantastik
Yapım Yılı: 2017 – 2018

FD Blog Puanı: 7.5

16. The Way Home

The Way Home en iyi Kore filmleriThe Way Home Konusu: Şımarık bir şehirli çocuğun yazı anneannesinin yanında geçirmesi için köye götürülmesi ile hikayemiz başlar.
Kategori: Aile, Dram
Yapım Yılı: 2002

FD Blog Puanı: 7.5

15. Be With You

Be With You Kore film OnerileriBe With You Konusu: Karısını kaybeden bir adam ve onun oğlunun hikayesi anlatılmaktadır. Bu adamın karısı ölmeden önce oğluna yağmurlu bir günde hep beraber olacaklarına dair söz vermiştir. Bir gün mucizevi bir olay gerçekleşir. Karısı öldükten 1 yıl sonra tekrar eve gelir fakat hiçbir şey hatırlamıyordur.
Kategori: Romantik, Fantastik, Dram, Aile
Yapım Yılı: 2018

FD Blog Puanı: 7.5

14. Hello Ghost

Hello Ghost En İyi Kore FilmleriHello Ghost Konusu: Sang Man sürekli intihar etmeye çalışır fakat her seferinde başarısız olur. Yine bir intihar girişiminde kalbi durur ancak hastaneye kaldırılır ve kurtarılır. Uyandığında artık hayaletleri görebilen bir adam olmuştur. Hayaletler kendi hayallerini gerçekleştirebilmek için Sang Man’ı kullanmaya karar vermişlerdir. Bu yüzden de Sang Man’ın intihar etmesine izin vermezler. Sang Man bundan sonra ne yapacaktır?
Kategori: Dram, Komedi, Aile, Fantastik
Yapım Yılı: 2010

FD Blog Puanı: 7.6

13. Old Boy

Kore Film Onerileri Old BoyOld Boy Konusu: Ailesiyle mutlu bir hayat süren Oh Dae Su bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir odada bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae Su, 15 yıl tutsak edildikten sonra serbest bırakılır. Oh Dae Su hayatını mahvedenlerden intikamını almak için yemin eder.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Dram
Yapım Yılı: 2003

FD Blog Puanı: 7.6

12. My Sassy Girl

En iyi Kore Filmleri My Sassy GirlMy Sassy Girl Konusu: Kolej öğrencisi Gyun Woo bir akşam eve dönerken metroda çok güzel ve çok sarhoş bir kıza rastlar. Ayakta durmakta zorlanan bu kızı Gyun Woo trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız bayılmadan önce en son Gyun Woo ile konuştuğu için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışlarını gören Gyun Woo kızın sorumluluğunu almak zorunda hisseder ve onu bir motele kadar taşır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Yapım Yılı: 2001

FD Blog Puanı: 7.6

11. The Man From Nowhere

The Man From Nowhere Kore Film ÖnerileriThe Man From Nowhere Konusu: Bir rehine dükkanı işleten gizemli Cha Tae Sik ile komşusunun kızı olan So Mi arkadaş olurlar. Uyuşturucu bağımlısı annesi sorun çıkardığında Tae Sik küçük kıza göz kulak olur. So Mi annesinin karıştığı bir uyuşturucu işi yüzünden kaçırılır. Bunun üzerine Tae Sik, mafyanın kaçırdığı So Mi’yi kurtarmak için harekete geçer.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Dram, Suç
Yapım Yılı: 2010

FD Blog Puanı: 7.7

10. Ode to My Father

Ode to My Father En iyi Kore filmleriOde to My Father Konusu: Kore Savaşı’nda binlerce insan savaştan kaçıp güvenli bir yere gitmek için Amerikan ordusunun gemisine akın eder ve bu sırada izdiham yaşanır. Bu izdiham da Yoon Deok Soo kız kardeşi ile babasını kaybeder. Annesi ve kalan iki küçük kardeşi ile Busan’daki halasının yanına taşınırlar. Deok Soo ailesini koruyacağına dair babasına söz vermiştir. Bu sözü tutabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.
Kategori: Romantik, Dram, Aile, Komedi
Yapım Yılı: 2014

FD Blog Puanı: 7.7

9. Chilling Romance

Kore Film Önerileri Chilling RomanceChilling Romance Konusu: Hayaletleri görebilen ve bu sebeple kendini dünyadan soyutlayan bir kız ile onu seven ve korumaya çalışan bir erkek arasındaki romantik ilişki anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik, Korku
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.7

8. Train to Busan

Train to Busan En iyi Kore filmleriTrain to Busan Konusu: Seok Woo, kızı ile birlikte Busan’a giden bir hızlı trene binmiştir. Fakat yolculuk sırasında bilinmeyen bir virüs yayılmaya başlar. Bu virüse yakalanan herkes zombiye dönüşür. Virüsten etkilenmeyenler, Busan’a sağ salim varabilmek için mücadele edeceklerdir.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Korku, Dram
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 7.8

7. Maundy Thursday

Kore filmi Maundy ThursdayMaundy Thursday Konusu: Birçok kez intihara kalkışan bir kadının bu intihar eğilimini kontrol altına almak için teyzesi tarafından bir idam mahkumuyla görüşmeye mecbur bırakılması ile hikaye başlar. Başlarda her ikisi de bu olaya karşıdır fakat birbirleriyle buluştukça aralarında bir etkileşim olmaya başlar.
Kategori: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 2006

FD Blog Puanı: 7.8

6. Silenced

En iyi Kore filmleri SilencedSilenced Konusu: Kang In Ho, Moojin şehrinde işitme engelliler için atanmış yeni bir öğretmendir. Seo Yoo Jin  ise Moojin İnsan Haklarını Koruma Merkezi’nde çalışmaktadır. Bu ikili okulda gizlice uygulanan şiddeti ve diğer korkunç şeyleri gün yüzüne çıkarmak için birlikte çalışırlar.
Kategori: Dram, Gerilim, Suç, Psikolojik
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı:7.8

5. A Werewolf Boy

Kore Film Önerisi A Werewolf BoyA Werewolf Boy Konusu: Soon Yi ve ailesi bazı sebeplerden dolayı kırsal bir alana taşınırlar. Buradaki kalacakları evi ölen babasının iş ortağı olan Ji Tae onlara sağlar. Bir gün Soon Yi evin yanındaki ahırda kilitli bir odada vahşi bir çocuğun yaşadığını keşfeder. Soon Yi ve ailesi onu, sosyal becerilerinin gelişmediği yetim kalmış bir çocuk olarak görür. Daha sonra Soon Yi ve vahşi çocuk arasında bir bağ kurulur. Bu sırada, Ji Tae’nin de Soon Yi ile evlenmek gibi planları vardır.
Kategori: Romantik, Dram, Gizem, Fantastik
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 7.9

4. Always

Always en iyi Kore filmleriAlways Konusu: Eski bir boksör olan şimdilerde ise su satarak geçimini sağlayan Chul Min ile gözleri görmeyen Jung Hwa arasında geçen aşk hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 2011

FD Blog Puanı: 7.9

3. Hope

En iyi Kore filmleri HopeHope Konusu: Umut anlamına gelen So Won ailenin tek çocuğudur. Babası fabrikada çalışmaktadır. Annesi ise evlerinin altında bulunan kırtasiye dükkanını işletmektedir. Küçük kız So Won yağmurlu bir günde yolda yürürken tanımadığı bir adam tarafından cinsel istismara uğrar. Haberi alan ailesi yıkılır ve So Won psikolojik tedavi görmeye başlar. Film, ailesi So Won’un eski haline dönebilmesi için ellerinden geleni yapmalarını ve aynı zamanda da adaletin yerini bulması için çabalarını anlatmaktadır.
Kategori: Dram, Aile
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 7.9

2. A Moment to Remember

Kore filmi A Moment to RememberA Moment to Remember Konusu: Bir gün birbirini hiç tanımayan moda tasarımcısı olan Soo Jin ile inşatta ustabaşı olarak çalışan Cheol Soo arasında markette karşılaştıkları sırada bir yanlış anlaşılma olur. Daha sonra Soo Jin babasının sorumlu olduğu inşaata gider ve orada aralarında yanlış anlaşılma olan adamla karşılaşır. Adamın isminin Cheol Soo olduğunu ve babasının inşaatında ustabaşı olarak çalıştığını öğrenir. Bu ikisi birbirine aşık olur ve evlenirler. İkilinin hayatı harika gidiyordur fakat Soo Jin’in unutkanlıklarının artması ve alzheimer olduğunu öğrenmesi hayatlarını tamamen değiştirecektir.
Kategori: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 2004

FD Blog Puanı: 8.0

1. Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No 7 En iyi kore filmleriMiracle in Cell No. 7  Konusu: Kızını çok seven zihinsel özürlü baba bir gün, yanlışlıkla bir suça karışır ve suçsuz olduğu halde hapishaneye gönderilir. Yıllar geçtikten sonra, kızı Ye Seung hukuk fakültesi okumuştur ve babasının suçsuzluğunu kanıtlamak için elinden geleni yapar.
Kategori: Dram, Aile
Yapım Yılı: 2013

FD Blog Puanı: 8.0

 

En iyi Kore Filmleri listemizin sonuna geldik. Umarım listemizi beğenmişsinizdir.
En iyi Kore filmleri listesinde olmasını istediğiniz filmleri yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yap