En iyi Pakistan dizisi Bashar Momin

En İyi Pakistan Dizileri ve Pakistan Dizi Önerileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Pakistan Dizileri

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Pakistan dizileri listesine hoş geldiniz. Pakistan dizilerindeki konular ve oyunculuklar diğer dizilerden daha gerçekçi ve iyi olduğu için hep ilgimi çekmiştir. Hint dizileri gibi binlerce bölüm de değiller kısa ve öz. Ayrıca uzun bakışmalar da yok. Hint dizileri sevenlerin kesinlikle bu listedeki Pakistan dizilerini izlemesini öneririm.

Doğru düzgün bilgiye ve puanlamaya sahip olmadığı için IMDB puanları listeye eklenmemiştir.

Not: Yeni çeviriler gelirse güncelleme yapılacaktır.

12. Khuda Aur Mohabbat

Khuda Aur Mohabbat FD BlogKhuda Aur Mohabbat Konusu: Üniversiteden yeni mezun olmuş zengin bir ailenin oğlu olan Hammad, bir camide imamlık yapan Hoca Aleemuddin’in kızı Iman’ı görür ve ilk görüşte ona aşık olur. Bu aşk Hammad’ın hayatını tümüyle değiştirecektir.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 14
Yorum: Ne imkansız aşk içeren filmler, diziler izledim ama Khuda aur Mohabbat gibisini görmedim. Farklı ve etkileyici finali olan güzel bir Pakistan dizisi.

FD Blog Puanı: 7.0

11. Mera Naam Yousuf Hai

Mera Naam Yousuf HaiMera Naam Yousuf Hai Konusu: Züleyha’yı babası ve annesi farklı kişilerle evlendirmek ister. Züleyha ise bu isteklerini reddeder. Bir gün tren yolculuğu yaparken Züleyha ile Yusuf’un yolları kesişir. Yusuf, Züleyha’ya ilk görüşte aşık olmuştur ve bu yüzden Yusuf’un zorlu imtihanlardan geçmesi gerekecektir.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 20
Yorum: Bu adam her izlediğim dizisinde çok çekiyor çok. Acaba bu adama garezleri mi var? Şaka bir tarafa yine güzel ve izlenmesi gereken Pakistan dizilerinden birisidir.

FD Blog Puanı: 7.2

10. Meri Zaat Zarra e Benishan

Meri Zaat Zarra e BenishanMeri Zaat Zarra e Benishan Konusu: Saf ve temiz bir kalbe sahip olan Saba hem büyük bir aşkla sevilmişti hem de büyük bir nefretle kıskanılmıştı. Aile fertleri ona öyle iftiralar atmıştı ki sevdiği insan bile Saba’ya inanmamıştı. Aradan 18 yıl geçtikten sonra gerçekler açığa çıkmıştır fakat Saba artık yoktur.
Kategori: Dram
Bölüm Sayısı: 20
Yorum: Dram severler buyrun sizi böyle alalım. Dram ve entrikanın hakkını veren bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim, pişman olmayacaksınız.

FD Blog Puanı: 7.4

9. Humsafar

Humsafar en iyi Pakistan dizileriHumsafar Konusu: Fakir bir kız olan Khirad’ın annesi ölürken, kendisi öldükten sonra Khirad iyi bir hayat yaşasın ve yalnız kalmasın diye oldukça zengin olan erkek kardeşinden kızına uygun bir eş bulup onunla evlendirmesini ister. Erkek kardeşi de kendisinden daha önce hiçbir şey istememiş olan ölüm döşeğindeki ablasının ilk ve son isteğini yerine getirmek için kendi oğlunu Khirad ile evlendirir. Fakat bu evliliği Khirad’ın dayısı hariç onaylayan yoktur.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 23
Yorum: Son bölüm hariç bol bol dram ve gerilime sahip Pakistan dizisidir. Bir dizi veya film ne kadar iyi olursa olsun, bana göre asıl kaliteyi belirleyen finaldir. Bu dizinin de finalini çok sevdiğim için puanını biraz yükselttim.

FD Blog Puanı: 7.5

8. Zindagi Gulzar Hai

Zindagi Gulzar HaiZindagi Gulzar Hai Konusu: Kashaf’ın babası, karısı ona bir erkek evlat veremediği için 2. kez evlenmiştir. Annesi ise küçük bir okulda müdürlük yaparak 3 kızına tek başına bakmaktadır. Babasının ilgisizliğinden dolayı çok zor koşullarında yetişen Kashaf ve kardeşleri hayatları boyunca bir çok zorluğa göğüs germek zorunda kalmışlardır. Kashaf babasının yüzünden erkeklere güvenmeyen bir karakterdedir. Burslu olarak kazandığı üniversiteye gittiği ilk gün flört etmeyi seven ve zengin olan Zaroon Junaid ile tatsız bir sürtüşme yaşar. Kashaf ve Zaroon’un hayatı bundan sonra değişmeye başlayacaktır.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 26
Yorum: Birbirleriyle bu kadar zıt karakterlere sahip olmalarına rağmen bunu aşma çabaları (daha çok Zaroon’un çabası) görülmeye değer. Bu kızın buradaki oyunculuğunu maalesef pek sevemedim. Fakat Fawad Khan yine harika oyunculuk sergilemiş.

FD Blog Puanı: 7.5

7. Zakham

Zakham Yara En iyi Pakistan DizileriZakham Konusu: Karmaşık ilişkilerin ve toplumsal baskıların insana verdiği acı ve ızdırabın hikayesidir.
Kategori: Dram, Romantik, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 26
Yorum: Bashar Momin’den sonra beklentiyi çok yükselttiğim için beklentimi pek karşılayamadı. Dizide çözülemeyen bir çok olay var ve olaylar arası kopukluklar vardı. Fakat sırf Faysal’ın harika oyunculuğu için bile izlenir.

FD Blog Puanı: 7.6

6. Mera Yaar Miladay

Mera Yaar MiladayMera Yaar Miladay Konusu: Aşk, tutku ve çılgınlık etrafında dönen bir hikaye.
Kategori: Romantik
Bölüm Sayısı: 22
Yorum: Neler olabileceğini az çok anlayabiliyoruz gidişattan. Fakat zaten o anladığımız hikaye, sürükleyiciliği katıyor. Yine finalini çok beğendiğim bir diziydi.

FD Blog Puanı: 7.7

5. Gul E Rana

En iyi Pakistan dizileri Gul e RanaGul E Rana Konusu: Gul E Rana kolejden mezun olduktan sonra ailesinin yanına döner fakat kısa süre sonra babası vefat eder. Annesi ve kız kardeşiyle amcasının evine taşınmak zorunda kalır. Amcasının oğlu Adele çok çapkın ve kibirli biridir. Gul E Rana’ya ilk gördüğünden beri aşıktır. Gul E Rana ise Adele ile evlenmek istemez çünkü o, kuzeni Ashar’ı sevmektedir. Gul E Rana zorla Adele ile evlendirilir. Gul E Rana, kibirli Adele’den nefret etmeye devam mı edecek yoksa onu sevecek mi?
Kategori: Romantik, Gerilim
Bölüm Sayısı: 21
Yorum: Bashar Momin’e güzel bir alternatif dizi. Aralarında çok fark vardı fakat bu da severek izlediğim bir diziydi.

FD Blog Puanı: 7.8

4. Diyar e Dil

Diyar e DilDiyar e Dil Konusu: Hikayemiz, Agha Jan ve iki oğlu Suhaib ile Behroze etrafında dönüyor. Behroze babasının baskısıyla küçükken Arjuman ile nişanlanmıştır. Ama büyüdüğünde orta sınıf bir aileden olan Ruhi’ye aşık olmuştur. Behroze eve döndüğünde, Ruhi’den başkasıyla evlenmeyeceğini söyleyerek evi terk eder. Bu durumda Arjumand ile Suhaib evlenmek zorunda kalır. Behroze Ruhi ile mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamaya başlar. Aradan uzun yıllar geçer. Ruhi ve Behroze’un Farah adında bir kızları olurken, Arjumand ve Suhaib’in ise Wali isminde oğulları dünyaya gelir. İki kuzen yıllar sonra yeni bir değişime öncülük etmek zorundadırlar. Çünkü aileleri onları evlendirme niyetindedir. Wali ile Farah, ailelerinin geçmişte yaptıkları hatalarının bedelini mi ödeyeceklerdir yoksa birbirlerine aşık mı olacaklardır?
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 33
Yorum: Her şeyiyle dozunda ve güzel bir diziydi ve izleyince anlayacaksınız bir kişi var rolünü gerçekten çok iyi oynamış çünkü oynadığı karakterden nefret ettirmek kolay değil. Ayrıca bir karakteri 180 derece döndürerek tekrar hakkıyla oynamak da zordur ve bunu başarmış.

FD Blog Puanı: 7.9

3. Bin Roye

Bin Roye Pakistan DizisiBin Roye Konusu: Saba çocukluğundan beri kuzeni Irtaza’ya aşıktır. Saba’nın ailesi ve Irtiaza’nın ailesi uzun yıllardır birlikte yaşamaktadır. Irtaza, yüksek lisans yapmak için yurt dışına gitmeye karar verdiğinde Saba ona karşı gelmez çünkü ona güveniyordur. Irtaza gitmeden önce geri döneceğine dair söz verir. Saba, Irtaza’nın geri dönmesini ve sözünü tutmasını bekler. Irtaza gelecek ve her şey eskisi gibi olacak mıdır?
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 17
Yorum: Finalinin aceleye getirildiğini düşünüyorum biraz daha uzatılarak çok daha güzel final yapılabilirdi onun haricinde gayet sürükleyici ve merak uyandırıcı bir diziydi.

FD Blog Puanı: 7.9

2. Dil Lagi

Dil Lagi Pakistani DramaDil Lagi Konusu: Mohid ile Anmol’un ilk karşılaşmaları pek iyi olmaz. Fakat Mohid ilk görüşte aşık olur. Anmol ise yanlış anlaşılmalar sonucunda Mohid’i hiç sevmez. Zamanla Anmol, Mohid’in aşkına yenik düşecektir.
Kategori: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 25
Yorum: En iyi Pakistan Dizileri listesinde zirve ortağı diyemeyeceğim çünkü çok fark var aralarında bu yüzden 2 numara diyeceğim. Hiç sıkılmadan izlediğim 2 Pakistan dizisinden biri olan Dil Lagi’yi izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 8.0

1. Bashar Momin

En iyi Pakistan dizisi Bashar MominBashar Momin Konusu: Rudaba, babasının en yakın arkadaşının oğlu Buland ile nişanlanmış saf ve masum bir kızdır. Bir gün Rudaba’nın babası ve Buland’ın babası soyguna uğrarlar ve olay yerinde öldürülürler. Rudaba’nın abisi ve hiç görmediği nişanlısından başka kimsesi kalmamıştır. Bu sebeple babasının evini terk edip, abisinin ve yengesinin yanına taşınmak zorunda kalır. Fakat bu eve taşınması Rudaba’nın hayatını alt üst edecektir.
Kategori: Dram, Gerilim, Romantik
Bölüm Sayısı: 32
Yorum: En iyi Pakistan dizileri listesinin 1 numarası olan Bashar Momin’i anlatmaya ve övmeye kelimeler yetmez sadece ölmeden önce kesinlikle izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 9.0

 

Umarım listeyi beğenmişsinizdir. Sizin de listede olmasını istediğiniz dizi varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap