En iyi Romantik Animeler

En İyi Romantik Animeler ve Romantik Anime Önerileri

Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Animeler

En iyi romantik animeler listesine hoş geldiniz. Bazı animeler var ki dizilerden veya filmlerden daha iyi aşkı size vermektedir. Aşkı en güzel anlatan en romantik animelere gelin beraber bakalım.

Sadece ana teması romantizm olan animeler listeye alınmıştır. Yani Sword Art Online veya Berserk gibi romantizm kategorisine giren fakat ana teması romantizm olmayan animeler listeye alınmamıştır.

25. 3D Kanojo: Real Girl

3D Kanojo Real Girl Romantik Anime3D Kanojo: Real Girl Konusu: Asosyal ve otaku olan Tsutsui Hikari, gerçek dünyadaki kızlar yerine sanal kızları tercih etmektedir. Bir gün ceza olarak okul havuzunun etrafındaki çöpleri temizlerken aynı cezayı alan Iroha adındaki gerçek bir kızla tanışır. Tsutsui ile Iroha arkadaş olurlar ve yolları daha fazla kesişmeye başlar.
Kategori: Romantik, Okul, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 7.3

24. Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Ookami Shoujo to Kuro Ouji En iyi romantik animelerOokami Shoujo to Kuro Ouji Konusu: Hiç erkek arkadaşı olmamasına rağmen gururundan ötürü erkek arkadaşı varmış gibi davranan Erika, yakışıklı bir çocuğun gizlice fotoğrafını çeker ve onun erkek arkadaşı olduğunu iddia eder fakat fotoğrafını çektiği kişi aslında okulunun en popüler erkeği Kyouya Sata olduğu ortaya çıkar. Erika’nın Sata’yı erkek arkadaşı yapmaktan başka seçeneği kalmaz. Fakat Sata’nın nazik görünümünün altında taş kalpli bir sadist yatmaktadır.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Shoujo
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 7.4

23. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

Bunny Girl En iyi romantik animelerBunny Girl Konusu: Söylentilere göre sadece ergenlik döneminde görülebilen gizemli bir sendrom olan Puberte sendromuna Sakuta Azusagawa yakalanır. Sakuta’nın bir anda tavşan kostümlü bir kız görmeye başlar. Bu kızı Sakuta haricinde kimse görememektedir. Sakuta bu kızla zaman geçirirken ona aşık olmaya başlar. Bu sendromun arkasındaki gerçek nedir? Sakuta ve bu kız arasında aşk yaşanabilecek midir?
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Fantastik
Bölüm Sayısı: 13

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 8.5

22. Soredemo Sekai wa Utsukushii

Romantik anime Soredemo Sekai wa UtsukushiiSoredemo Sekai wa Utsukushii Konusu: Yağmur yağdırabilme yeteneğine sahip dört prensesten en küçüğü olan Nike istemediği halde zorla Güneş Kralı Livius ile evlendirilmek için gönderilir. Nike, Güneş Krallığına vardığında, dünyayı fetheden kralın bir çocuk olduğunu görür. Nike, kendinden küçük bu kralla ne yapacaktır?
Kategori: Romantik, Macera, Fantastik, Shoujo
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 7.2

Myanimelist Puanı: 7.8

21. Nodame Cantabile

Nodame Cantabile En iyi romantik animelerNodame Cantaible Konusu: Megumi Noda diğer lakabı ile Nodame, kolejde okuyan bir piyano öğrencisidir. Nodame notalara göre değil kendi müzik zevkine göre piyano çalmaktadır ve mezun olduktan sonra ise anaokulu öğretmeni olmayı istemektedir. Shinichi Chiaki ise aynı kolejin en yetenekli öğrencilerinden biridir. Çok iyi keman ve piyano çalan Chiaki’nin asıl tutkusu ise orkestra şefi olmaktır. Chiaki ve Nodame tesadüfen tanışılar ve Nodame, Chiaki’ye aşık olur. İkili sürekli kavga etse de ortak tutkuları müzik onları bir araya getirmektedir.
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Müzikal, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Sayısı: 45 (3 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.2

Myanimelist Puanı: 8.3

20. Tsuki ga Kirei

Tsuki ga Kirei En iyi romantik animelerTsuki ga Kirei Konusu: Kotarou Azumi ve Akane Mizuno sınıf arkadaşıdır.İkili okullarının son yılında yetişkin olmanın zorluklarını aşarken aynı zamanda birbirlerine olan hislerinin de farkına varacaklardır.
Kategori: Romantik, Okul
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 8.3

19. Ookami to Koushinryou

Ookami to Koushinryou romantik animeOokami to Koushinryou Konusu: Craft Lawrence, yük arabasıyla birlikte sürekli yolculuk eden bir seyyar satıcıdır. Lawrence eskiden de uğramış olduğu kasabalardan biri olan Pasroe Kasabası’na tekrar gelir. Kasabadan ayrılırken Lawrence yük arabasının arkasında uyumakta olan bir kız bulur. Kurt kulakları ve kuyruğu olan bu kız, kendisinin kasabanın inandığı bereket tanrıçası Horo olduğunu söyler. İnsanların ona olan inancının azaldığını söyleyerek kuzeydeki ana vatanı Yoitsu’ya geri dönmeyi istemektedir. Bunun üzerine Lawrence ve Horo birlikte yolculuğa başlarlar.
Kategori: Romantik, Tarihi, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 25 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 8.4

18. Itazura na Kiss

Itazura na Kiss En iyi romantik animelerItazura na Kiss Konusu: Aihara Kotoko, liseye başlar ve ilk gününde zeki ve yakışıklı Irie Naoki’yi görür görmez aşık olur. Irie Naoki’ye açılmak için 2 yıl boyunca cesaretini toplamaya çalışan Aihara, açılır ve reddedilir. 2 yıl boyunca boşuna kürek çektiğini düşünen Aihara, Irie’den vazgeçer fakat Aihara’nın evi yıkılır ve mecburen Aihara, babasıyla birlikte babasının bir arkadaşının evine yerleşir. Kalacakları bu ev aslında Irie’nin babasının evidir. Aynı evde yaşamaya başlayan Irie ve Aihara arasında ilişki nasıl olacaktır? Aralarındaki buzlar eriyecek midir?
Kategori: Romantik, Komedi, Shoujo
Bölüm Sayısı: 25

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 7.7

17. Nisekoi

Nisekoi En iyi romantik animelerNisekoi Konusu: Ichijou Raku, bir yakuza ailesinin oğludur. Fakat o, normal ve yasalara saygılı bir devlet memuru olmanın hayallerini kurar. Tek hayali bu değildir. 10 sene önce yüzünü bir türlü anımsayamadığı bir kıza evleneceklerine dair bir söz vermiştir. Sahip olduğu tek ipucu ise boynunda taşıdığı kilitli kolyedir. Söz verdiği kişiyi yıllar sonra bulabilecek midir?
Kategori: Romantik, Okul, Shounen, Harem, Komedi
Bölüm Sayısı: 32 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 7.6

16. Akagami no Shirayuki-Hime

Akagami no Shirayuki Hime romantik animeAkagami no Shirayuki-Hime Konusu: Shirayuki, benzersiz kızıl saçlara sahip bir kızdır. Budala bir prens olan Raji, ona metresi olmasını emreder. Bunun üzerine Shirayuki saçını keserek komşu ülkeye kaçar. Bir başına kalan Shirayuki’nin karşısına Zen adlı birisi çıkar acaba Zen Shirayuki’ye yardım edecek midir?
Kategori: Romantik, Dram, Fantastik, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 8.0

15. Lovely Complex

Lovely Complex En iyi romantik animelerLovely Complex Konusu: Koizumi yaşıtlarına göre daha uzun bir kız, Ootani ise yaşıtlarına göre daha kısa bir erkektir. Bu ikili birbirleriyle hiç anlaşamamalarına rağmen aralarında bir çekim de oluşacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 8.1

14. ReLIFE

ReLIFE En iyi romantik animelerReLIFE Konusu: 27 Yaşındaki Arata Kaizaki daha mülakatları bile geçemeyen işsiz birisidir. Arata’nın hayatı, ReLIFE Araştırma Laboratuvarından Ryo Yoake’nin ona verdiği, görünüşünü 17 yaşına dönüştüren bir ilaçla değişir. Artık bir yıl boyunca denek olarak liseye dönüp okuması gerekmektedir.
Kategori: Romantik, Okul, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Sayısı: 17 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.2

13. Ore Monogatari

Ore Monogatari romantik animelerOre Monogatari Konusu: Gouda Takeo, lise birinci sınıf öğrencisi olmasına rağmen iri yapılı ve çok uzun birisidir. Günlerini kızlar arasında çok popüler olan yakışıklı çocukluk arkadaşı Sunakawa ile barış içinde geçirmektedir. Bir gün okula giderken Takeo, trende bir kızı tacizden kurtarır ve bunun sonucunda Takeo için yeni bir bahar başlayacaktır.
Kategori: Romantik, Komedi, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.0

12. Ao Haru Ride

Ao Haru Ride En iyi romantik animelerAo Haru Ride Konusu: Yoshioka Futaba sevimli görünüme sahip olduğu için ortaokulda kız arkadaşları tarafından dışlanmıştır ve bir yanlış anlaşılma yüzünden, hoşlandığı tek kişi olan Tanaka’ya aşkını ilan edememiştir.
Liseye geçmiştir ve bu sefer arkadaşları onu yine kıskanmasın diye, mümkün olduğunca erkeksi görünmeye çalışmaktadır. Daha sonra tekrar Tanaka ile karşılaşır şimdiki adı Mabuchi Kou’dur. Futaba, Tanaka’yı tekrar görünce ne yapacaktır?
Kategori: Romantik, Okul, Shoujo, Yaşamdan Kesitler, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 7.6

Myanimelist Puanı: 7.8

11. Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke romantik animeKimi ni Todoke Konusu: Kuronuma Sawako mükemmel bir bayan ana karakterdir. Tabii korku filminden bahsediyorsak. Korkunç görünüşünün altında aslında sevimli bir kız yatmaktadır. Arkadaş edinmek istemektedir ve daha sonra okulun en popüler çocuğu ile arkadaş olur. Bu ona arkadaşların yanında düşman da verecektir.
Kategori: Romantik, Okul, Yaşamdan Kesitler, Shoujo
Bölüm Sayısı: 37 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.6

Myanimelist Puanı: 8.1

10. Amagami SS

Amagami SS En iyi romantik animelerAmagami SS Konusu: Anime altı farklı kadının eşlik ettiği bir oyuna dayanır. Animenin hikayesi aynı ana karakterin sırayla her kadın kahramanın ayrı bakış açılarıyla çekilecek çok sonlu bir şekilde ilerleyecektir.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Sayısı: 25

FD Blog Puanı: 7.7

Myanimelist Puanı: 7.5

9. Kamisama Hajimemashita

Romantik animeler Kamisama Hajimemashita

Kamisama Hajimemashita Konusu: Momozono Nanami’nin babası ailesini umursamayan kötü biridir ve kimsesi olmayan tek kızını, borç batağında bırakarak evden kaçmıştır. Sokaklara düşen Nanami bundan daha kötüsü olamaz diye düşünürken bir köpek tarafından kovalanıp ağaçta kalmış bir adam görür. Adama yardım edince adam da karşılık olarak Nanami’yi alnından öperek ona kendi evini vereceğini söyler. Hiçbir şeyi kalmadığı için kandırılma riskini göze alır ve adamın tarif ettiği yere gider. Nanami kendini perili bir tapınakta bulur ve burada pekte hoş karşılanmaz.
Kategori: Romantik, Fantastik, Shoujo, Komedi
Bölüm Sayısı: 25 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.7

Myanimelist Puanı: 8.2

8. Sukitte Ii Na Yo

Sukitte Ii Na Yo En iyi romantik animelerSukitte Ii Na Yo Konusu: Lisede okuyan Mei Tachibana, çocukluğunda yaşadığı bir olaydan ötürü kimseye güvenmemektedir ve hiç arkadaşı olmamıştır. Yamato Kurosawa ise lisenin en popüler erkek öğrencisidir. Kızlara hiç yüz vermez çünkü hepsinin aynı olduğunu düşünmektedir. Yamato, okulda Mei ile karşılaşır ve Mei’nin diğerlerinden farklı olduğunu düşünerek onunla arkadaş olmak ister. Mei kimseyle arkadaş olmama konusunda ısrar etmektedir. Mei, bir akşam yolda birisi tarafından takip edildiğini fark eder ama yardım isteyecek kimseye ulaşamayınca son çare olarak aradığı Yamato, beklemediği kadar hızlı şekilde gelir ve Mei’yi kurtarır. Bu olaydan sonra ikisinin hayatı da çok değişir.
Kategori: Romantik, Okul, Shoujo
Bölüm Sayısı: 13

FD Blog Puanı: 7.8

Myanimelist Puanı: 7.6

7. Kaichou wa Maid-Sama!

Kaichou wa Maid Sama Romantik animeKaichou wa Maid-Sama Konusu: Seiga lisesi, birkaç yıl önce karma lise haline gelen eski bir erkek lisesidir.  Yeni gelen kızlar okulun eski alışkanlıklarından dolayı okula pek alışamamaktadır. Okulun kız öğrencisi olan Misaki Ayuzawa bu durumu değiştirmek için harekete geçer. Bir süre sonra sert ve erkek düşmanı olarak tanınır ve hocalarında saygısını kazanarak öğrenci konseyi başkanı seçilir. Fakir bir aileden gelen Misaki, ailesine destek olmak için okuldan sonra bir kafede yarı zamanlı olarak çalışmaktadır. Okuldaki şöhretini korumak için bu durumu gizlemesi gerekmektedir. Fakat bir gün okulun en popüler erkek öğrencilerinden biri olan Takumi Usui’nin Misaki’yi görmesiyle işler karışır.
Kategori: Romantik, Okul, Komedi, Shoujo
Bölüm Sayısı: 26

FD Blog Puanı: 7.9

Myanimelist Puanı: 8.2

6. Golden Time

Golden Time En İyi romantik animelerGolden Time Konusu: Tada Banri bir kaza sonucunda hafızasını kaybeder. Geçmişteki hiçbir şeyi tanımadığı gibi kendisi de farklı biri olmuştur. Ailesi sürekli eski Banri’nin geri geleceğine dair ümitlerini korumaktadır. Daha sonra Banri üniversiteyi kazanır. Koskoca şehirde bir başına kalan Banri ne yapacaktır?
Kategori: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 8.1

Myanimelist Puanı: 7.9

5. Clannad

Clannad En iyi romantik animeler

Clannad Konusu: Çok küçük yaşlarda annesini kaybeden Tomoya, babası ile birlikte yaşamaktadır. Ancak babası, karısının ölümünün üzerine kendisini alkole vermiştir. Tomoya ve babasının ilişkileri kötüdür daha sonra Tomoya ve babası kavga ederken babası, Tomoya’nın kolunu yaralamasıyla ilişkileri daha da kötüleşir. Kolundaki yara yüzünden basketbol kulübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, daha da yalnızlaşır. Lise son sınıfa geçen Tomoya’nın tek arkadaşı Youhei’dir. Tomoya’nın hayatı okulda hiç arkadaşı olmayan Nagisa ile tanışması ile tamamen değişir.
Kategori: Romantik, Dram, Okul, Fantastik, Komedi, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Sayısı: 47 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 8.2

Myanimelist Puanı: 8.6

4. Toradora

En İyi Romantik Animeler ToradoraToradora Konusu: Lisede okuyan Ryuuji Takasu sıradan ve sakin bir çocuk olmasına rağmen, sert ve belalı biriymiş gibi görünen suratından dolayı herkes ondan kaçmaktadır. Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve hoşlandığı kız olan Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu öğrenince çok sevinir. Ancak beklenmedik bir anda okulun en tehlikeli yaratığı olarak bilinen, aynı sınıfta olduklarını daha sonra öğreneceği Taiga Aisaka’ya çarpar. Küçük boyuna rağmen oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir. Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın verdiği ortak yönüyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir
Kategori: Romantik, Yaşamdan Kesitler, Komedi, Okul
Bölüm Sayısı: 25

FD Blog Puanı: 8.5

Myanimelist Puanı: 8.4

3. Akatsuki no Yona

Akatsuki no Yona Romantik AnimeAkatsuki no Yona Konusu: Krallığın tek prensesi olan Yona, kaygısız ve rahat bir hayat yaşamaktadır. Herhangi bir insanın sahip olamayacağı, en iyi giyim ve kozmetiğe, en güzel yemeklere, sevgi dolu bir imparator olan babaya ve en yakışıklı kuzeni Soo-won’ a sahiptir. Buna rağmen, koruması olan Son Hak’ın çok sinir bozucu biri olmamasını ve saçlarının kızıl olmamasını dilerdi. Fakat neredeyse kusursuz olan dünyası sevdiği adam Soo-won’un, babasını öldürmesiyle parçalanır ve böylelikle Soo-won’un tahta çıkma yolu açılır. Son Hak, Yona ile birlikte kaçarak kurtulur ve bundan sonra kaçak bir hayat sürdürürler.
Kategori: Romantik, Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 8.6

Myanimelist Puanı: 8.2

2. Darling in the FranXX

Romantik Anime Darling in the FranXXDarling in the FranXX Konusu: Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir olan Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak için yaratılmış çocuklar kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada özgürlük veya dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx denen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adındaki devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için onların Franxx’leri hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak tanınan 016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.
Kategori: Romantik, Aksiyon, Dram, Mecha, Bilim-Kurgu
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 8.6

Myanimelist Puanı: 7.5

1. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

Yahari En iyi Romantik AnimeYahari Ore no Seishun Love Comedy Konusu: En iyi romantik animeler listesinin bir numarasında Yahari var. Hikigaya Hachiman sorunlu bir kişiliğe sahip lise öğrencisidir. Bu sorunlu kişiliğini düzeltmek isteyen öğretmeni, Hachiman’ı Kamu Hizmeti adlı kulübe girmesi için zorlar. Bu kulüp ise kendi gibi sorunlu kişilerden oluşmaktadır.
Kategori: Romantik, Okul, Komedi, Yaşamdan Kesitler, Dram
Bölüm Sayısı: 26 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 9.3

Myanimelist Puanı: 8.2

 

En iyi romantik animeler listemizin sonuna geldik. Umarım listeyi beğenmişsinizdir.
Sizin de en iyi romantik animeler listesinde olmasını istediğiniz animeler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Muhammed Ocak 22, 2020
    • Admin Ocak 27, 2020
    • Sananelannnnn Temmuz 14, 2020
    • Admin Eylül 17, 2020
  2. çalışkan Nisan 21, 2020

Yorum Yap