En iyi Tarihi Kore Dizileri

En İyi Tarihi Kore Dizileri Listesi

Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi Tarihi Kore Dizileri

En iyi tarihi Kore dizileri listesine hoş geldiniz. Bol bol entrika, aşk ve savaş izlemek isteyenler için en iyi tarihi Kore dizilerini listeledik.

En kapsamlı ve en iyi tarihi Kore dizileri listesi FD Blog Puanları da eklenerek sizlere sunulmuştur.

25. Rooftop Prince

Tarihi Kore dizileri Rooftop Prince Dizinin Konusu: Prens Lee Gak’ın zamanda yolculuk yaparak Joseon döneminden günümüze gelmesini ve veliaht prensesin katilini araması anlatılmaktadır. Günümüze ayak uydurup aradığını bulabilecek midir?
Kategori: Romantik, Komedi, Dram, Tarihi, Fantastik, Gizem
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 7.5

24. Chuno

Chuno En iyi Tarihi Kore DizileriDizinin Konusu: Soylu bir ailenin oğlu olan Lee Dae Gil, ailenin kölesi Un Nyun’a aşık olur. Dae Gil köle sistemine karşı olan ve bu eşitsizliği ortadan kaldırmak isteyen birisidir. Hem tavır ve tutumları hem de bir köleye olan aşkı babası tarafından hiç hoş karşılanmaz. Babası ceza olarak Un Nyun’a işkence yapar. Bu durumu öğrenen Un Nyun’un ağabeyi, kardeşine yaptıklarından dolayı Dae Gil’in evini yakar. Dae Gil’i öldü sandıkları için ağabey ve kardeş oradan kaçarlar. Dae Gil ölmemiştir ve ailesini kaybettiği için artık köle avcısı Lee Dae Gil olur ve yıllar boyunca Un Nyun ve ağabeyini arar.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 
2010

FD Blog Puanı: 7.5

23. Sungkyunkwan Scandal

Tarihi Kore Dizileri Sungkyunkwan ScandalDizinin Konusu: Kim Yoon Hee, Joseon döneminde yaşamakta olan genç bir kızdır. Babası öldükten sonra ailesine bakmak zorunda kalmıştır. Yoon Hee zeki bir kızdır ve kitap yazarak geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Tek bir hayali vardır o da okuyup iyi bir meslek sahibi olmaktır fakat bu hayalini gerçekleştirmesi imkansızdır. Çünkü Joseon Hanedanlığı döneminde kızların üniversiteye girmesi yasaktır. Sungkyunkwan Yüksek Okulu zorlu sınavları olan ve girmesi çok zor olan meşhur bir okuldur. Yoon Hee’nin erkek kardeşi bu sınava girmek ister fakat hastalanır bu yüzden Ablasına, kendisinin yerine sınava girmesini ve o okulda okumasını söyler. Yoon Hee hayalini gerçekleştirebilmek için bunu kabul eder. Erkek kılığına girerek Sungkyunkwan Yüksek Okulu sınavlarına gider. Çok zeki olduğu için bütün sınavları geçerek okula girer. Ancak her şey onun sandığı gibi kolay olmayacaktır. Etrafında bir sürü erkek vardır ve Yoon Hee, bu erkeklerin birbirleriyle olan entrika savaşlarının ortasına düşmüştür.
Kategori: Tarihi, Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 
2010

FD Blog Puanı: 7.6

22. The Princess’ Man

The Princess' Man Tarihi Kore DiziDizinin Konusu: Veliaht Prens Suyang’ın kızı Prenses Lee Se Ryung, çok meraklı ve güzel bir prensestir fakat çok yanlış kişiye aşık olmuştur. Aşık olduğu kişi, babası Suyang’ın taht hakkını elinden almaya çalışan General Kim Jong Seo’nun oğludur. Onların bu aşkı Romeo ve Juliet’in aşkına benzemekteydi.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 
2011

FD Blog Puanı: 7.6

21. Love in The Moonlight

Love in The Moonlight Tarihi KoreDizinin Konusu: Hong Ra On, erkek kılığına giren bir kızdır. Erkek kılığına girmesinin amacı ise erkeklere kadınlarla olan ilişkileri hakkında öğütler vermektir. Bir gün bazı olaylar sonucunda Veliaht Prens Hyo Myeong ile karşılaşır. Hong Ra On, karşılaştığı kişinin Veliaht Prens olduğundan habersiz olduğu gibi Veliaht Prens Hyo Myeong da Hong Ra On’un bir kız olduğundan habersizdir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 
2016

FD Blog Puanı: 7.6

20. 100 Days My Prince

Tarihi Kore Dizileri 100 Days My PrinceDizinin Konusu: Joseon Hanedanlığı döneminde geçen bu dizide veliaht prens bir gün aniden kaybolur. Hafızasını kaybetmesine yol açan bir kaza sonucunda veliaht prens sarayın dışında bir sivil olarak yüz gün geçirir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 
2018

FD Blog Puanı: 7.7

19. Queen In Hyun’s Man

Tarihi Kore Dizileri Queen In Hyun's ManDizinin Konusu: Park Boong Do, bir çok entrika yüzünden mevkisini kaybeden Kraliçe In Hyun’un mevkisini ve haklarını geri alması için çalışan bir alimdir. Zamanda yolculuk yaparak 300 yıl sonraya yani günümüze gelir. Burada bir dizide Kraliçe In Hyun rolünde oynayan Choi Hee Jin ile tanışır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 
2012

FD Blog Puanı: 7.7

18. Queen for Seven Days

Queen For Seven Days Tarihi Kore DizisiDizinin Konusu: Dizide, sadece 7 gün tahtta oturabilmiş olan Kraliçe Dan Kyung ile Kral Jung Jong’un aşk ve dram dolu hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Psikolojik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 
2017

FD Blog Puanı: 7.8

17. The Crowned Clown

En iyi Tarihi Kore Dizileri The Crowned ClownDizinin Konusu: Joseon hanedanlığı döneminde geçmekte olan dizide, Kral Lee Hun, ayaklanmalar ile mücadele ettiği dönemde kendisine karşı düzenlenecek suikast girişimlerini önleyebilmek için kendisine çok benzeyen Ha Sun isminde bir soytarıyı tahta geçirir. Kralın yerine tahtta oturmak zorunda kalan sahte kral, tahtta oturduğu bu sürede Kraliçe Yoo So Woon’a aşık olur. Yeo Jin Goo bu dizide iki rolde (Kral Lee Hun ve Ha Sun) oynamıştır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 
2019

FD Blog Puanı: 7.8

16. Moon Embracing The Sun

Moon Embracing The Sun En iyi Tarihi Kore DizileriDizinin Konusu: Veliaht prense uygun bir prenses seçilmesi gerekir. Bu nedenle üst düzey yöneticilerin ve soyluların kızları ana kraliçenin ve baş kraliçenin karşısına çıkarlar. Veliaht prens sarayda mutlu değildir ve saraydan kaçmaya çalışır. Saraydan kaçarken Yeon Woo adında güzel bir kız ile karşılaşır. Güzeller güzeli Yeon Woo ile Veliaht Prens Lee Hwon’un aşkları tam da bu sırada başlayacaktır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 
2012

FD Blog Puanı: 7.8

15. Rebel: Thief Who Stole the People

En iyi Tarihi Kore Dizileri RebelDizinin Konusu: Rebel dizisi, Joseon’un ilk devrimcisi olan Hong Gil Dong’un hayatını konu almaktadır.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 30
Yapım Yılı: 
2017

FD Blog Puanı: 7.9

14. Queen Seon Deok (Muhteşem Kraliçe)

Queen Seon Deok Muhteşem KraliçeDizinin Konusu: Kral Jin Pyeong’un ölümünün ardından tahta geçecek bir varisi yoktur. Bu nedenle en büyük kızı olan Prenses Duk Man’ı halefi olarak belirler. Duk Man, Silla’nın ilk kraliçesi olur fakat saray ahalisini arkasına alan Mi Shil, tahtı vermeye niyetli değildir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Savaş
Bölüm Sayısı: 62
Yapım Yılı: 
2009

FD Blog Puanı: 7.9

13. Dong yi

En iyi Tarihi Kore Dizileri Dong YiDizinin Konusu: Saray orkestrasında hizmetçi olan Dong Yi, Kral Suk Jong’un cariyesi Jang Hee Bin’i zor bir durumdan kurtarır ve daha sonraları Kral Suk Jong, Dong Yi’ye aşık olur. Bunu gören Jang Hee Bin, Kraliçe olmak istediği için bu ikilinin arasındaki aşkı bozmak için elinden geleni yapar.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 60
Yapım Yılı: 
2010

FD Blog Puanı: 7.9

12. Jumong (Efsane Prens)

Jumong - Efsane PrensDizinin Konusu: Kore tarihinin bir bölümü üzerine kurulmuş bu dizide, Jumong’un hayatı ve Goguryeo Krallığı anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Savaş, Gerilim, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 81
Yapım Yılı: 
2006-2007

FD Blog Puanı: 8.0

11. Dae Jang Geum (Jewel in The Palace)

Tarihi Kore Dizileri Dae Jang GeumDizinin Konusu: Saraydaki Mücevher adıyla Türkiye’de de yayınlanmış olan bu dizi, Joseon Hanedanlığı’nın ilk kadın saray hekimi olan Jang Geum’in hayatını konu edinmiştir.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 54
Yapım Yılı: 
2003-2004

FD Blog Puanı: 8.0

10. Six Flying Dragons

Tarihi Kore Dizileri Six Flying DragonsDizinin Konusu: Dizi, Joseon döneminde yaşayan Yi Bang Won ile 6 kişinin azimlerinin, başkaldırışlarının ve başarılarının hikayesini anlatmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Gerilim, Tarihi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 50
Yapım Yılı: 
2015-2016

FD Blog Puanı: 8.0

9. Faith

En iyi Tarihi Kore Dizileri FaithDizinin Konusu: Dizide, Goryeo döneminden bir savaşçı olan Choi Yeong ile günümüzden Goryeo dönemine giden bir kadın doktor olan Yoo Eun Soo arasındaki zaman ve mekanı aşan aşkları anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Fantastik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 
2012

FD Blog Puanı: 8.3

8. Mr. Sunshine

Mr Sunshine En iyi Tarihi Kore DizileriDizinin Konusu: Hikayemiz 20. yüzyılın başlarında, Kore’nin Japon işgalinden önceki dönemde geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon’daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılarak Amerika’ya götürülür. Büyüyüp bir Amerikan askeri olduğunda Joseon’a geri döner ve aristokrat aileden olan bir kıza aşık olur.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Savaş, Askeri, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 
2018

FD Blog Puanı: 8.3

7. Hwarang

Hwarang En iyi Tarihi Kore DizileriDizinin Konusu: Silla Krallığı’nda, Hwarang isminde genç erkek savaşçılardan oluşan elit bir grubu anlatmaktadır. Hwaranglar atçılık ve kılıç kullanmadaki yeteneklerinin iyi olmasının yanında mükemmel görünüşleri ile de tanınmaktadırlar.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 
2016

FD Blog Puanı: 8.3

6. Warrior Baek Dong Soo

Tarihi Kore Dizisi Warrior Baek Dong SooDizinin Konusu: 1700’lü yıllarda, Joseon döneminde, krallığın koruyuculuğunu yapan bir ailenin, çeşitli entrikalar sonucunda hain ilan edilmesinin ardından, bu ailenin tamamının yok edilmesi emri verilir. Aileden sadece yeni doğan bir çocuk olan Baek Dong Soo kurtulur.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 29
Yapım Yılı: 
2011

FD Blog Puanı: 8.3

5. Iljimae

En iyi Tarihi Kore Dizileri IljimaeDizinin Konusu: Ryung, gündüzleri pazar yerinde gangsterlik, geceleri ise fakirlere yardım etmek amacıyla hükumet yetkililerini soymaktadır. Her soygun yaptığında soygun yerinde elma ağacının dalını bırakır. Halk onu sadece Iljimae olarak bilir. Bong, Ryung’u sevmektedir ve bunun yanı sıra iyi de bir dövüşçüdür. Bir doktorun kızı olan Eun Chan da Iljimae ile karşılaştıkları günden beri onu sevmektedir.
Kategori: Tarihi, Aksiyon, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 
2008

FD Blog Puanı: 8.5

4. Empress Ki

Empress Ki En iyi Tarihi Kore DizileriDizinin Konusu: Dizi, Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığının 37 yıllık hükümdarı olan ‘Demir Leydi’ lakabıyla ünlenmiş İmparatoriçe Ki’nin hayatını anlatmaktadır. Goryeo’da doğan fakat Yuan İmparatorluğunda yaşayan ve imparatoriçe mevkisine yükselen, İmparatoriçe Ki’nin sevgisi ve mücadelesi anlatılmıştır.
Kategori: Tarihi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 51
Yapım Yılı: 
2013

FD Blog Puanı: 8.5

3. Gu Family Book

Tarihi Kore Dizisi Gu Family BookDizinin Konusu: Yarı insan yarı mitolojik yaratık olan Choi Kang Chi’nin sevdiklerini koruyabilmek ve insan olabilmek için verdiği mücadele anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Fantastik, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı:
2013

FD Blog Puanı: 8.6

2. Bridal Mask

En iyi Tarihi Kore Dizileri Bridal MaskDizinin Konusu: Lee Kang To, Japon sömürgecileri tarafından istihdam edilen hırslı bir Kore subayıdır. Annesinin buna karşı çıkmasına ve kendi kardeşinin Japonlarla olan kötü geçmişine rağmen, Kang To, başarılı olmak ve ailesini fakirlikten kurtarmak umuduyla Japon sömürgecilerinin altında çalışmaya devam etmektedir. Maskeli bir kahraman ise Kang To’nun karşısına çıkarak halka yapılan haksızlıklara son vermeye çalışmaktadır.
Kategori: Tarihi, Aksiyon, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 28
Yapım Yılı: 2012

FD Blog Puanı: 8.9

1. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

En iyi Tarihi Kore Dizisi Moon LoversDizinin Konusu: Güneş tutulması esnasında eski zamana Goryeo Hanedanlığı dönemine ışınlanan ve orada herkesin korktuğu 4. Prens Wang So’ya aşık olan Hae Soo adındaki kızın hikayesi anlatılmaktadır.
Kategori: Tarihi, Romantik, Dram, Fantastik
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016

FD Blog Puanı: 9.0

 

Umarım en iyi tarihi Kore Dizileri listesini beğenmişsinizdir.

En iyi tarihi Kore dizileri listesinde kesinlikle olmalı dediğiniz dizileri yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Etiketler:

4 Yorum

  1. Sokolovic Eylül 21, 2019
    • Admin Eylül 24, 2019
  2. tarih Mayıs 31, 2020
  3. Pinknight Ağustos 11, 2020

Yorum Yap