En iyi Tayland Dizileri Full House Thailand

En İyi Tayland Dizileri ve Tayland Dizi Önerileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Tayland Dizileri

Son yıllarda çevirisi ve izlenmesi artan Tayland dizileri arasından en iyilerini seçerek en iyi Tayland dizileri listesini oluşturdum. Yine her zaman olduğu gibi FD Blog Puan sıralamasına göre sıraladım yani öznel bir sıralama kullanılmıştır. Gerçekten iyi olduğunu düşünmediğim Tayland dizilerini listeye almadım.

Not: Yeni çeviriler geldikçe liste güncellenecektir.

10- U-Prince Series Part 10: Crazy Artist

U Prince Serisi 10. Bölüm Crazy Artist Dizinin Konusu: Mel B erkek arkadaşı tarafından birbirine çok benzedikleri gerekçesiyle terk edilir. Bunu gören Hippie, Mel B’ye dostça yardım etmek ister. Mel B eski erkek arkadaşının haklı olup olmadığını anlamak için kendinden çok farklı olan Hippie ile çıkmaya karar verir. Hippie, Beatles tişörtü karşılığında Mel B ile kısa süreliğine sevgili olmayı kabul eder. Fakat bu anlaşma onların hayatlarını değiştirecektir.
Kategori: Romantik, Komedi, Okul, Dram
Bölüm Sayısı: 4
Süre: 60 Dakika
Yorum: Güzel bir konu daha iyi işlenebilirdi fakat yine de serinin diğer bölümlerinden daha iyiydi.

FD Blog Puanı: 7.0

9- You’re My Destiny

You're My Destiny En iyi Tayland dizileriDizinin Konusu: Pawut, büyük bir şirketin sahibinin oğludur. Wanida ise hukuk firmasında bir sekreterdir. İkisi de aynı mekanda içip sarhoş olurlar. Oteldeki odanın numarası bir kaza sonucu değişir. Bu kaza sonucu sarhoş olan ikili bilinçsiz bir şekilde aynı odada kalıp birlikte olurlar. Daha sonra ise Wanida bu birliktelikten sonra hamile olduğunu öğrenir ve artık bu iki kişinin hayatı eskisi gibi olmayacaktır.
Kategori: Komedi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 17
Süre: 60 Dakika
Yorum: Kore versiyonu olan Fated to Love You kadar iyi değil fakat bir Tayland dizisine göre ortalamanın üstünde.

FD Blog Puanı: 7.0

8- Karn La Krang Neung… Nai Hua Jai

Karn La Krang Neung Nai Hua JaiDizinin Konusu: Fahsai uzun süredir birlikte olduğu sevgilisini başka bir kadına evlenme teklif ederken görür. Bunun üzüntüsünü unutabilmek için arkadaşıyla Japonya’ya gider. Bu sırada Altın Ejderha Çetesi’nin lideri olan Daniel, düşman çetesinin lideri Chen Ming’le çatışırken yaralanır. Tesadüfen Fahsai ile karşılaşan Daniel, onun eski sevgilisi Botan’a benzediğini görür ve peşinden gider. Düşman çetesinin lideri Chen Ming de Botan’ı sevmiştir ve onun da Fahsai’den haberi olur. Fahsai bir anda kendini bilmediği bir ülkede bilmediği bir adamla büyük bir çeteden kaçarken bulur. Bu süre içerisinde Fahsai ve Daniel yakınlaşırlar fakat Daniel bir gün ortadan kaybolur. Bir süre sonra Tayland’da tekrar karşılaşan ikili arasındaki ilişki nasıl olacaktır?
Kategori: Dram, Romantik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 12
Süre: 1 Saat 20 Dakika
Yorum: Mafya dizilerinde de aşk bir başka oluyor izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 7.0

7- Game Maya

Game Maya En iyi Tayland dizileriDizinin Konusu: Gun, koruma olarak görev yapmaktadır. Nişanlısı ise ülkenin en büyük şirketlerinden birinde çalışmaktadır. Bu şirkette mirasçı Kawin ve manevi babası kirli işler çevirmektedir. Gun’un nişanlısı düğüne saatler kala trafik kazası geçirir ve orada ölür. Ölmeden önce Kawin’i suçlayan bir mesaj bırakmıştır. Pim ise ülkenin en büyük starlarından biridir ve Kawin ile nişanlıdır. Gun, olaylarla bağlantısı olduğunu düşündüğü için Pim’e yaklaşır ve onun yanında koruma olarak göreve başlar. İçeri sızıp intikam almak isteyen Gun için işler istediği gibi gitmeyecektir.
Kategori: Dram, Romantik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 17
Süre: 60 Dakika
Yorum: Nefretten doğan aşk konulu diziler seviyorsanız izlemeden geçmeyin.

FD Blog Puanı: 7.1

6- I Wanna Be Sup’tar

I Wanna Be Sup'Tar En iyi Tayland DiziDizinin Konusu: 5 yıl önce süperstar Win Pakorn, hakkında çıkan gey dedikodularından dolayı Tayland’dan ayrılmıştır. Ülkesine geri dönüp tekrar eski ününe kavuşmak istemektedir. Wan Nueng ismindeki kızın ise tek amacı yıldız olmaktır fakat ailesi evlerini satıp Tayland’dan İngiltere’ye gitmek isterler. Bunu kabul etmeyen Wan Nueng bazı olaylardan sonra evi satın alan ve gey olduğunu sandığı Win Pakorn ile yaşamak zorunda kalır.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 26
Süre: 50 Dakika
Yorum: Eğlenceli ve komik bir Tayland dizisidir. Dram sevmeyenlere önerilir.

FD Blog Puanı: 7.1

5- Angel Magic

En iyi Tayland Dizileri Angel MagicDizinin Konusu: Lallalit “Beauty” annesini ve babasını küçük yaşta iken kaybetmiştir. Zengin bir aileye sahip olduğu için her istediğini elde etmiştir. Bu yüzden kendinden başka kimseyi önemsememektedir. En büyük korkusu ise kuşlardır. Bir gün, geceleri kuşa dönüşme laneti ile lanetlenir. Bu lanetin bozulabilmesi için onu gerçekten seven bir erkek ile öpüşmesi gereklidir.
Kategori: Romantik, Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 28
Süre: 60 Dakika
Yorum: Tayland fantastik dizilerini çok sevmem fakat bu dizi kendini izlettiriyor. Tek sorunu konusuna rağmen çok uzun olması, daha kısa olsa seyir zevki daha iyi olabilirdi.

FD Blog Puanı: 7.1

4- Tra Barb See Chompoo

En iyi Tayland dizileri Tra Barb See ChompooDizinin Konusu: Peat, gergin bir evde büyümüş çünkü annesi ile babası arasında ne sevgi ne de sıcaklık vardır. Annesi bir gün ölür ve bunun sorumlusu olarak babasını görür. Peat, üniversiteye başladığında her şeye olumlu ve iyi yönünden bakan Kiew ile tanışır. Bu sıralarda Kiew’in annesi kansere yakalanır. Kiew’in babasının yakın arkadaşı olan Peat’in babası Nai, tedavi masraflarını karşılamak ister. Daha iyi bir bakım için Nai, Kiew ve annesini kendi evlerine getirir. Bunu gören Peat sinirlenir ve Kiew ile annesinin hayatını cehenneme çevirmeye çalışır.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 24
Süre: 42 Dakika
Yorum: Listedeki en yeni dizi olan Tra Barb See Chompoo, Tayland dizilerinin daha iyi olabileceğinin habercisi olabilir.

FD Blog Puanı: 7.2

3- Full House Thailand

En iyi Tayland Dizileri Full House ThailandDizinin Konusu: Om-Em ablası ile birlikte babasından miras kalan evde yaşamaktadır. Ablası nişanlısıyla birlikte tefecilere borçlanır ve Om-Em’i Kore’ye seyahate gönderirler. Om-Em seyahatteyken ablası borcu ödeyebilmek için evi satar. Om-Em tatile giderken uçakta Mike ile tanışır. Bu tanışma pek de iyi bir tanışma olmaz. Daha sonra Om-Em’in otel parası tam ödenmediği için ortada kalır. Bir şeylerin ters gittiğini anlayan Om-Em Tayland’a geri döner ve ablasının evi sattığını öğrenir. Evin yeni sahibi ise Mike’dır.
Kategori: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Süre: 50 Dakika
Yorum: Romantik ve komedi kategorilerinin hakkını veren sürükleyici bir Tayland dizisi kesinlikle önerilir.

FD Blog Puanı: 7.4

2- Kiss Me

Kiss Me En iyi Tayland dizileriDizinin Konusu: Taliw, neşeli ve hayata iyi yönlerinden bakan birisidir. Japonya’dan gelen yüksek IQ’lu ve yakışıklı birisi olan Tenten’e aşık olmuştur. Fakat Tenten, Taliw’e bazen iyi ve nazik davranırken bazen de onunla dalga geçip onu rezil etmektedir. Taliw, Tenten’e karşı beslediği duygularla nasıl baş edecektir?
Kategori: Romantik, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Süre: 45 Dakika
Yorum:En iyi Tayland dizileri listesinin 2 numarasında Kiss Me var. Okul kategorisinde güzel bir Tayland dizisi arıyorsanız Kiss Me tam size göre.

FD Blog Puanı: 7.4

1- Kleun Cheewit

En İyi Tayland Dizileri Kleun CheewitDizinin Konusu: Jee çok ünlü bir model ve artisttir. Jee’nin annesi zengin bir adamla evlenmiştir. Yeni üvey babası, bir gün Jee’ye ilaç vererek onu taciz etmeye kalkar fakat Jee onun elinden arabaya binerek kaçar. Bu sırada ilaç etkisini gösterir ve araba ile bir kıza çarparak ölümüne sebep olur. Ölümüne sebep olduğu kızın sevgilisi Thit olayı duyunca mahvolur. Bu olay üzerine sevgilisine çarpan kişiden intikam almaya yemin eder.
Kategori: Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 15
Süre: 1 Saat 45 Dakika
Yorum:En iyi Tayland dizileri listesinin 1 numarası Kleun Cheewit. Tayland dizisi deyince aklıma gelen ilk dizidir. Başrollerin bu kadar yakıştığı dizi daha görmedim. Kesinlikle izlemeniz gereken en iyi Tayland dizisidir.

FD Blog Puanı: 8.0

 

Peki sizin en sevdiğiniz Tayland dizisi hangisi ? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap