Orta Çağ’da Geçen Anime Önerileri (Tarihi Anime Önerileri)

Orta Çağ Temalı Anime Önerileri

Orta Çağ’da geçen anime önerileri listesine hoş geldiniz. Animelerin birçoğunda zaten tarihi temalar kullanılmaktadır dikkat ettiyseniz. Fakat hepsi Orta Çağ’ı yansıtmamaktadır. Örnek olarak Naruto, One Piece, Fairy Tail, Gintama gibi animeleri verebiliriz.

Listemize Orta Çağ temasının hakkını verdiğini düşündüğümüz animeler eklenmiştir.

Yakın tarihten animeler arayanlar için Youjo Senki, 91 Days, Kuroshitsuji, Rainbow, Gosick ve Joker Game öneriilir.

1. Kimetsu no Yaiba

Tarihi Animeler Kimetsu no YaibaKimetsu no Yaiba Konusu: Yüzyıllardır ormanda insan yiyen iblisler olduğu söylentisi gezmektedir. Bu yüzden kimse gece vakti dışarıya çıkmayı göze alamamaktadır. Aynı efsaneye göre, geceleri bu insan yiyen iblisleri avlayan bir iblis avcısı da vardır. Babasının ölümünün ardından genç yaşında Tanjirou ailesine bakmak zorunda kalmıştır. Bir gün Tanjirou’nun evde olmadığı sırada, ailesi bir iblis tarafından katledilir ve ailenin hayatta kalan tek üyesi olan kız kardeşi Nezuko, bir iblise dönüşür. Nezuko, normal iblislerden farklı olarak duygu ve düşüncelere sahiptir. Tanjirou, ailesinden kalan tek kişiyi Nezuko’yu insana döndürebilmek için uzun bir yolculuğa çıkar.
Kategori: Tarihi, Aksiyon, Shounen, Fantastik
Bölüm Sayısı: 6+

FD Blog Puanı: 8.0

Myanimelist Puanı: 8.4

2. Drifters

Drifters Orta Çağ Anime ÖnerileriDrifters Konusu: Shimazu Toyohisa Sekighata Savaşı’nda savaşırken Ii Naomasa’yı öldürmeyi başarır ancak kendisi de bu esnada kritik şekilde yaralanır. Yaralı ve bitap bir halde yürürken kendini çok farklı bir mekanda bulur. Burada onu masada oturan gözlüklü biri beklemektedir. Murasaki isimli bu adam Toyohisa’yı odada bulunan bir kapıdan gönderir. Toyohisa kapıdan geçince gözlerini başka bir dünyada açar. Bu dünyada kendisi gibi oraya transfer edilmiş güçlü savaşçılar bulunmaktadır. Bu savaşçılardan oluşan grubun ismi ise Drifters’dır.
Kategori: Tarihi, Aksiyon, Macera, Fantastik, Seinen, Komedi
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 8.1

Myanimelist Puanı: 8.0

3. Arslan Senki

Orta Çağ'da Geçen Anime Önerileri Arslan SenkiArslan Senki Konusu: Görkemli Pers Krallığı, yenilgi yüzü görmemiş Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers prensi Arslan, elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen, kralda olması gereken özelliklere sahip olarak görülmemektedir. Arslan, 14 yaşında ilk savaşına katılır ve bu savaşta her şeyini kaybeder. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya geldiğinde bu sorunların üstesinden gelmek Arslan’ın kaderidir. Düşmüş krallığını geri kazanabilmek için uzun bir yolculuğa çıkması gerekmektedir.
Kategori: Tarihi, Fantastik, Shounen, Macera, Dram, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 33 (2 Sezon)

FD Blog Puanı:7.0

Myanimelist Puanı: 7.7

4. Magi

Magi Orta Çağ'da Geçen Anime ÖnerileriMagi Konusu: Ali Baba’nın hayali, “Zindan” olarak bilinen, canavarlarla ve hazinelerle dolu gizemli kulelerden birini temizleyerek zengin olmaktır. Bir gün, Alaaddin adlı bir çocukla tanışan Ali Baba, ona beraber temizlemeyi teklif eder. Daha sonra yeni tanıştıkları Morgianna adındaki köle bir kızı da kurtararak yanlarına alan ikili zindanları temizlemek üzere yola çıkacaktır.
Kategori: Aksiyon, Shounen, Büyü, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 63 (3 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.7

Myanimelist Puanı: 8.2

5. Kenpuu Denki Berserk

Berserk Orta Cagda Gecen Anime OnerileriBerserk Konusu: Orta Çağ’da geçen anime önerileri listesine en yakışan animelerden birisidir. Midland Krallığı’nda eskisi gibi bereketli ve huzurlu değildir. Tam bu kargaşada bir silahşör ülkenin kralını öldüreceğini söyler. Guts adındaki bu silahşör insan üstü güce ve büyük bir kılıca sahiptir.
Kategori: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik, Askeri, Korku, Romantik, Seinen
Bölüm Sayısı: 25

FD Blog Puanı: 9.0

Myanimelist Puanı: 8.4

6. Kingdom

Kingdom Orta Cagda Gecen Anime OnerileriKingdom Konusu: Köle olan Shin ve Hyou’nun en büyük hayali kölelikten kurtulmak ve büyük bir general olmaktır. Bu iki çocuğu gören devlet büyüklerinden Shou Bunkun, Hyou’yu kraliyet sarayında eğitip yetiştirmek üzere yanına alır. Shin ise hayatına yalnız devam etmek zorunda kalır. Bir süre sonra Çin Kralı’nın kardeşi tarafından bir isyan çıkar ve Hyou yaralı bir halde kurtularak Shin’in yanına döner. Shin’e bir köy haritası verip oraya gitmesini ister ve hayatını kaybeder. O şok halinde haritadaki yere giden Shin, vardığında Hyou’ya çok benzeyen biriyle karşılaşır. Hyou’ya benzeyen kişi Çin Kralı Ei Sei’dir. Hyou, işin aslında Çin Kralı’nı korumak için kullanılmıştır.
Kategori: Aksiyon, Askeri, Tarihi, Seinen
Bölüm Sayısı: 77 (2 Sezon)
Not: Bu anime En iyi animeler listesinde de üst sıralardadır.

FD Blog Puanı: 9.2

Myanimelist Puanı: 8.3

7. Rurouni Kenshin

Tarihi Anime Onerileri Rurouni KenshinRurouni Kenshin Konusu: Himura Kenshin, devrimciler için birçok adam öldürmüş ve bundan dolayı da Hitokiri Battousai adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra ise bir daha asla kimseyi öldürmeyeceğine dair kendine söz verir. Bir gezgin olur ve seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan dojoda geçici olarak kalır. Fakat Kenshin’in geçmişi peşini bırakmayacaktır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Romantik, Komedi, Macera, Shounen
Bölüm Sayısı: 94

FD Blog Puanı:7.5

Myanimelist Puanı: 8.4

8. Samurai Champloo

Samurai Champloo Orta Cagda Gecen Anime OnerileriSamurai Champloo Konusu: Mugen vahşi, düşüncesiz ve kadın düşkünü olan bir hayduttur. Jin ise gizemli, geleneklerine bağlı, terbiyeli ve çok güçlü bir savaşçıdır. Tesadüfen karşılaşırlar ve dövüşürler. Ancak birbirlerini alt edemezler ve dövüş sırasında çıkan yangın yüzünden yakalanırlar. İkili, kendilerini idam edilmekten kurtaran Fuu ile tanışır. Fuu bu ikilinin, kendisine bir samurayı aramasında yardımcı olmaları için ikna eder ve yolculukları başlar.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Macera, Shounen, Komedi
Bölüm Sayısı: 26

FD Blog Puanı: 7.4

Myanimelist Puanı: 8.5

9. Basilisk

Basilisk Orta Cagda Gecen Anime OnerileriBasilisk Konusu: Koga ve Iga klanları, birbirleriyle 400 yıldır savaşan iki ninja klanıdır. Bu klanlardaki kişiler doğa üstü güçlere sahiptirler. Koga Klanından Gennosuke ile Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar fakat birbirleriyle savaşmak zorundadırlar. İkisi de bu anlamsız savaşı sürdürmek istememelerine rağmen kendilerinin de içinde bulunduğu, her iki klandan seçilmiş toplam 20 kişi bu savaşı sürdürürler.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantik, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 7.2

Myanimelist Puanı: 7.6

10. Dororo

Orta Cagda Gecen Anime Onerileri DororoDororo Konusu: Bir samuray efendisi, yeni doğmuş oğlunun organlarını savaş alanında üstünlük sağlamak için 12 şeytana feda eder. Terk edilmiş olan bu bebek, bir doktor sayesinde hayata tutunur. Vücudunu geri alabilmek için şeytanları avlamaya karar veren genç kahraman, yolculuğu sırasında Japonya’nın en ünlü hırsızı olan bir yetimle karşılaşır.
Kategori: Aksiyon, Tarihi, Macera, Shounen, Fantastik
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 8.1

Myanimelist Puanı: 8.5

11. Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari Tarihi AnimeTate no Yuusha no Nariagari Konusu: Iwatani Naofumi, kahraman olmak için farklı tipte 3 kahraman ile beraber başka bir dünyaya çağrılır. Çağrılan bu 4 kahraman efsanevi ekipmanlarla donatılmışlardır. Kalkan Kahramanı olan Naofumi, kalkanın saldırı gücü olmamasından dolayı en zayıf kahraman olarak görülür ve ihanete uğrar. Kendine ihanet edenlerden intikamını almak için her şeyi göze alacaktır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Dram, Komedi, Seinen, Romantik, Fantastik
Bölüm Sayısı: 25

FD Blog Puanı: 8.2

Myanimelist Puanı: 8.5

12. Akatsuki no Yona

Orta Cag Animesi Akatsuki no YonaAkatsuki no Yona Konusu: Krallığın tek prensesi olan Yona, kaygısız ve rahat bir hayat yaşamaktadır. Herhangi bir insanın sahip olamayacağı, en iyi giyim ve kozmetiğe, en güzel yemeklere, sevgi dolu bir imparator olan babaya ve en yakışıklı kuzeni Soo-won’ a sahiptir. Buna rağmen, koruması olan Son Hak’ın çok sinir bozucu biri olmamasını ve saçlarının kızıl olmamasını dilerdi. Fakat neredeyse kusursuz olan dünyası sevdiği adam Soo-won’un, babasını öldürmesiyle parçalanır ve böylelikle Soo-won’un tahta çıkma yolu açılır. Son Hak, Yona ile birlikte kaçarak kurtulur ve bundan sonra kaçak bir hayat sürdürürler.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantik, Komedi, Shoujo
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 8.6

Myanimelist Puanı: 8.2

13. Shingeki no Kyojin

Tarihi Anime Shingeki no KyojinShingeki no Kyojin Konusu: Devlerin uzun süredir yaşadığı bir zamanda insanlar, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. 100 yılın üzerinde bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Daha küçük bir çocuk olan Eren ile Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Büyük deve göre daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre saldırırlar ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürerek tüm insanlığın intikamını alacağına yemin eder.
Kategori: Aksiyon, Askeri, Fantastik, Shounen, Dram
Bölüm Sayısı: 59 (3 Sezon)

FD Blog Puanı: 8.6

Myanimelist Puanı: 8.5

14. Ookami to Koushinryou

Ookami to Koushinryou Orta Cag AnimeleriOokami to Koushinryou Konusu: Craft Lawrence, yük arabasıyla birlikte sürekli yolculuk eden bir seyyar satıcıdır. Lawrence eskiden de uğramış olduğu kasabalardan biri olan Pasroe Kasabası’na tekrar gelir. Kasabadan ayrılırken Lawrence yük arabasının arkasında uyumakta olan bir kız bulur. Kurt kulakları ve kuyruğu olan bu kız, kendisinin kasabanın inandığı bereket tanrıçası Horo olduğunu söyler. İnsanların ona olan inancının azaldığını söyleyerek kuzeydeki ana vatanı Yoitsu’ya geri dönmeyi istemektedir. Bunun üzerine Lawrence ve Horo birlikte yolculuğa başlarlar.
Kategori: Romantik, Tarihi, Fantastik, Macera
Bölüm Sayısı: 25 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 8.3

15. Nanatsu no Taizai

Nanatsu no Taizai Orta Cagda Gecen AnimelerNanatsu no Taizai Konusu: Bazılarının hala canlı olduklarını iddia etmelerine rağmen Yedi Ölümcül Günah, İngiltere Krallığı’nı devirme komploları kurup, Kutsal Şövalyeler tarafından köklerinin kazındığı söylenen bir grup şeytani şövalyeler olarak bilinmektedirler. 10 yıl sonra ise Kutsal Şövalyeler hükümete darbe yapmış, krala suikast düzenlemiş ve krallığın yeni zalim hükümdarları olmuşlardır. Kralın tek kızı olan Elizabeth Yedi Ölümcül Günah’ı bulup krallığı geri almak için onlardan yardım istemek amacıyla bir yolculuğa çıkar.
Kategori: Shounen, Macera, Aksiyon, Ecchi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 52 (3 Sezon)

FD Blog Puanı: 8.5

Myanimelist Puanı: 8.3

16. Zero kara Hajimeru Mahou no Sho

Zero Kara Hajimeru no Sho Tarihi AnimeZero kara Hajimeru Mahou no Shou Konusu: Hikaye, cadıların ve kara büyünün olduğu bir dünyada geçmektedir. İnsanlar yarı insanları aşağılık bir mahluk olarak görmektedirler. Yarı insan olan bir canavar, hep insan olmayı hayal etmiştir fakat insan olamamıştır. Bir gün hayatını tamamen değiştirecek olan bir cadıyla karşılaşır. Cadı, yarı insana “insana dönüşmek istiyorsan benimle gel” der. Cadı, Zero’nun Kitabı adındaki çok güçlü bir kara büyü kitabını arıyordur. Canavar, insana dönüşmek istediği için sevmediği cadı ile birlikte bu kitabı aramak zorunda kalır.
Kategori: Aksiyon, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 6.7

Myanimelist Puanı: 7.2

17. Black Clover

Black Clover Orta Cagda Gecen Anime OnerielriBlack Clover Konusu: Büyü imparatoru olmaya söz veren iki kardeşin hikayesi.
Kategori: Shounen, Fantastik, Büyü, Aksiyon, Komedi
Bölüm Sayısı: 83+

FD Blog Puanı: 7.9

Myanimelist Puanı: 7.0

18. DanMachi

Orta Cagda Gecen Anime Onerileri DanMachiDanMachi Konusu: Ülkedeki en büyük maceraperest olmayı hedefleyen Bell Cranel bir gün zindanlara girdiği sırada Minator denilen canavarla karşılaşır. Tam öldüğünü düşündüğü anda Ais Wallenstein adındaki bir kadın maceraperest tarafından kurtarılır. Bell, ilk görüşte ona aşık olur ve Ais gibi bir maceraperest olmaya çalışır.
Kategori: Aksiyon, Romantik, Macera, Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 13

FD Blog Puanı: 8.0

Myanimelist Puanı: 7.8

19. Claymore

Claymore Orta Cagda Gecen Anime ONerileriClaymore Konusu: Yoma adlı canavarlar kılık değiştirerek insanları avlamaktadırlar. İnsanlığın ise tek bir umudu vardır. O da Claymore adındaki, gizemli bir organizasyon tarafından Yoma adlı canavarları yok edebilmek için yarı canavara dönüştürülmüş kızlardır. Fakat bir Claymore, doğaüstü gücünü ne kadar çok kullanırsa insan tarafını da kaybetmeye o kadar yaklaşmaktadır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Shounen
Bölüm Sayısı: 26

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 7.8

20. Seirei no Moribito

Seirei no Moribito Tarihi AnimelerSeirei no Moribito Konusu: Balsa adındaki gezgin savaşçı, geçmişteki günahlarını affettirebilmek için insanların hayatlarını kurtarmaya adamıştır. Yine bir gün yolculuk ederken, Prens Chagum’un hayatını kurtarır. Görünüşe göre İmparator, oğlunu yani Prens Chagum’u öldürmek istemektedir. İkinci İmparatoriçe tarafından saraya çağırılan kadın savaşçı Balsa’nın görevi, hayatı pahasına Prens Chagum’u korumaktır.
Kategori: Aksiyon, Macera, Tarihi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 26

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.2

21. Rokka no Yuusha

Orta Çağ Temalı Animeler Rokka no YuushaRokka no Yuusha Konusu: Şeytan Kral uyandığında, Kader Tanrısı dünyayı kurtarması için altı kahraman seçip, onlara güç verecektir. Kendisinin dünyadaki en güçlü insan olduğunu iddia eden Adlet adındaki bir çocuk, altı kahramandan biri olarak seçilir. Buluşma yerine geldiklerinde altı değil yedi kahraman toplanınca içlerinden birinin düşman olduğundan şüphelenirler en çokta Adlet’ten.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik, Gizem
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 7.5

22. Goblin Slayer

Goblin Slayer Orta Cag AnimeleriGoblin Slayer Konusu: Goblin avcısının umurunda olan tek şey adından da anlaşıldığı gibi goblin öldürmektir. Sadece goblin avlayarak gümüş seviye maceracı olmuştur. Goblin avcısı bir gün yine goblinleri öldürmek için gittiği bir görevde ölmek üzere olan bir rahibeyi kurtarır. Goblin avcısından etkilenen rahibe, goblin avcısının grubuna katılarak artık goblin öldürme görevlerine beraber çıkarlar.
Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12

FD Blog Puanı:7.8

Myanimelist Puanı: 7.7

23. Grancrest Senki

Orta Cagda Gecen Anime Onerileri Grancrest SenkiGrancrest Senki Konusu: Kaosun hakimiyet sürdüğü bir kıtada, güç sahibi lordların elinde insanları koruyabilecek kutsal mührün gücü vardır. Fakat gücün esiri olan lordlar kaosu arındırma görevlerini bir kenara bırakıp birbirlerinin kutsal mühürlerini ele geçirmeye başlarlar. İnsanlardan uzakta yaşayan ve lordları sevmeyen büyücü Siluka ve kendi evini özgürleştirmek için yola çıkan gezgin şövalye Theo, bu savaş ve kaosla dolu olan toprakları yeniden şekillendirmek için her şeyi yapacaklardır.
Kategori: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 7.2

Myanimelist Puanı: 7.3

24. Shoukoku no Altair

Shoukoku no Altair Orta Cag AnimesiShoukoku no Altair Konusu: Orta Çağ’da geçen anime önerileri listesine bir Osmanlı animesi koymazsak olmaz. Mahmut, Osmanlı Devleti’nde hizmet veren genç bir paşadır. Memleketi savaşa doğru sürüklenirken, divandan çıkan görüşler ikiye ayrılır. Hangi tarafın kazanacağı belirsiz iken düşmanları, dostları ve memlekete karşı kurulan komplolar arasında ülkesinin huzurunu korumak isteyen Mahmut Paşa elinden gelen her şeyi yapmaya çalışacaktır.
Kategori: Tarihi, Macera, Fantastik, Dram, Shounen
Bölüm Sayısı: 24

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 7.6

25. Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage

Reikenzan Orta Cagda Gecen Anime OnerileriReikenzan Konusu: Bir kuyruklu yıldız felaket getirecektir ve düşen kuyruklu yıldız tarafından kaderi değişecek olan çocuğu seçmek için büyük ve güçlü bir aile olan Reiken Klanı giriş sınavı düzenler. Bin yılda bir dünyaya gelen ve eşsiz bir ruha sahip kahramanımız Ouriku giriş sınavına katılarak güçlü bir bilge olma yolunda ilerler.
Kategori: Fantastik, Komedi, Macera
Bölüm Sayısı: 24 (2 Sezon)

FD Blog Puanı: 6.5

Myanimelist Puanı: 7.1

 

Orta Çağ’da Geçen Anime Önerileri listemizin sonuna geldik.
Sizin de Orta Çağ’da Geçen Anime Önerileri listesinde olmasını istediğiniz animeleri yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Yorum Yap