Tengen Toppa Gurren Lagann Sifirdan Kahramana

Sıfırdan Kahramana Konulu Anime Önerileri

Sıfırdan Kahramana Konulu Anime Önerileri (Zero to Hero)

Sıfırdan kahramana konulu anime önerileri listesine hoş geldiniz. Sıfırdan kahramana konulu animeleri gerçekten çok severim. Ana karakter sanki elinizde büyümüş gibi hissedersiniz ve gurur duyarsınız. Tabii bu aralar başından beri güçlü olan ana karakterler de dikkatimi çekmeye başladı. Neyse konumuza dönerek sıfırdan kahramana konulu anime önerileri listesine başlayalım.

Listeye animelerin FD Blog puanlarıile Myanimelist puanları eklenmiştir.

Boku no Hero Academia

Sıfırdan Kahramana Konulu Anime Önerileri BnHAAnimenin Konusu: Hikaye neredeyse her insanın bir özel güce sahip olduğu dünyada geçmektedir. Ana karakterimiz Midoriya’nın hiç özel gücü yoktur fakat bir numaralı kahraman olan All Might’ın insanları gülümseyerek kurtardığını görünce onun gibi havalı bir kahraman olmak ister ve bu yolda çeşitli zorluklarla yüzleşir.
Kategori: Okul, Aksiyon, Komedi, Fantastik, Shounen
Bölüm Sayısı: 63+ (Devam ediyor)
Yorum: Sıfırdan kahramana konusuna en çok uyan animedir. Hiçbir güce sahip olmayan Midoriya’nın en iyi kahraman olma hikayesi anlatılmaktadır. En iyi animeler listesinde 4 numarada olan bu animeyi kesinlikle izlemenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 9.3

Myanimelist Puanı: 8.6

Katekyo Hitman Reborn

Katekyo Hitman Reborn TsunaAnimenin Konusu: Sawada Tsunayoshi ezik, her şeyden korkan ve pısırık bir çocuktur. Bundan dolayı özel hocası Reborn’dan ders almaya yönlendirilir. Bebek görünümündeki Reborn’un amacı Tsunayoshi’yi Vongola Ailesi’nin 10. temsilcisi yapmaktır.
Kategori: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Shounen
Bölüm Sayısı: 203
Yorum: Sıfırdan kahramana kategorisine yakışır bir shounen anime fakat ana karakterin bir türlü zihinsel olarak gelişmemesi animenin tek ve en büyük dezavantajıdır. Yeni başlayanlar için güzel bir anime ilk bölümler sabrederseniz devamı gelecektir.

FD Blog Puanı: 7.7

Myanimelist Puanı: 8.2

Slam Dunk

Slam Dunk Basketbol AnimesiAnimenin Konusu: Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, aşık olan ve reddedilen bıçkın bir liselidir. En son yine aşık olduğu kız tarafından reddedilmiştir. Fakat bu sefer Hanamichi’yi reddeden Haruko adındaki bu kız, Hanamichi’yi neden reddettiğini açıklar. Basketbol kulübünden biriyle çıkmak istediği için reddettiğini söyler. Haruko’nun kalbini kazanmak için daha önce hiç eline top bile almamış olan Hanamichi, basketbol kulübüne katılır.
Kategori: Dram, Okul, Shounen, Spor, Komedi
Bölüm Sayısı: 101
Yorum: Basketbol hakkında hiçbir şey bilmeyen Hanamichi’nin daha sonra basketbolu seven harika bir oyuncu oluşunu izliyoruz. Animenin tek kötü tarafı yarım kalmış olması bu yüzden yarım kalmış animeleri sevmeyenlere önerilmez.

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.5

Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

Shijou Saikyou no Deshi Kenichi Zero to HeroAnimenin Konusu: Shirahama Kenichi, okul hayatı boyunca sürekli kötü muamele görmüş, zayıf ve korkak bir çocuktur. Bir gün, yolda tanıştığı Miu, Kenichi’nin hayatını tamamen değiştirir. Miu, güçlü olmak isteyen Kenichi’yi, Ryouzanpaku ismindeki garip hocaları olan garip bir dojoya çalışması için yollar. Burada farklı dövüş sanatlarında uzmanlaşmış ustalarla karşılaşan Kenichi, tam olarak karar vermediği sırada Miu’nun da aslında bu dojoda yaşadığını öğrenir ve kesin olarak katılmaya karar verir. Böyle Kenichi’nin zorlu eğitimi başlar.
Kategori: Dövüş Sanatları, Shounen, Okul, Komedi, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 61
Yorum: Sıfırdan kahramana konulu anime deyince ilk akla gelen animelerden birisidir şüphesiz.

FD Blog Puanı: 8.4

Myanimelist Puanı: 8.2

Tengen Toppa Gurren Lagann

Tengen Toppa Gurren Lagann Sifirdan KahramanaAnimenin Konusu: Gelecekte geçen hikayemizde, insanlar bir takım sebeplerden dolayı uzun bir süredir yer altında yaşamaktadırlar. Küçükken ailesini kaybetmiş olan Simon, Jeeha adlı köydeki en iyi kazıcılardan biridir. Simon bir gün kazı yaparken garip bir nesne bulur. Bunun üstüne “Guren Brigade” çetesinin lideri olan Kamina, Simon’u bu çetenin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadıkları bu deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmektedir. Simon’u da harekete geçiren Kamina, birlikte buradan kaçmayı amaçlarlar.
Kategori: Aksiyon, Bilim Kurgu, Mecha, Macera, Komedi
Bölüm Sayısı: 27
Yorum: Goku kadar güçlenmese de ana karakterimiz Simon da bayağı bir güçleniyor.

FD Blog Puanı: 7.5

Myanimelist Puanı: 8.7

Owari no Seraph

Owari no Seraph Yu Animenin Konusu: Gizemli bir virüs yüzünden çocuklar dışındaki bütün insanlar ölmüştür. Sağ kalan çocuklar ise vampirler tarafından tutsak edilirler. Vampirler tarafından tutsak edilmiş çocuklardan biri olan ana karakterimiz Yuichiro Hyakuya, vampirlerden nefret etmektedir ve bir gün bütün vampirleri öldürebilecek kadar güçlü olmak istemektedir.
Kategori: Shounen, Aksiyon, Fantastik, Dram
Bölüm Sayısı: 24
Yorum: Eksikliklerine rağmen güzel bir konuya sahip animedir. Vampir temalı dizi arayanlara önerilir.

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 7.7

Kingdom

Sifirdan kahramana konulu anime önerileri KingdomAnimenin Konusu: Eski Çin zamanlarında, ailesini savaşta kaybetmiş Shin ve Hyou adında iki çocuk yaşamaktadır. Köle olan bu iki çocuğun en büyük hayali kölelikten kurtulmak ve büyük bir general olmaktır. Bu iki çocuğu gören Shou Bunkun adlı devlet büyüğü, Hyou’yu kraliyet sarayında eğitip yetiştirmek üzere yanına alır. Bunun üstüne Shin hayatına yalnız devam etmek zorunda kalır. Bir süre sonra Çin Kralı’nın kardeşi tarafından bir isyan çıkar. Hyou yaralı bir halde oradan kaçıp kurtulur ve Shin’in yanına döner. Shin’e bir köy haritası verip oraya gitmesini ister ve hayatını kaybeder. O şok halinde haritadaki yere giden Shin, vardığında Hyou’ya çok benzeyen biriyle karşılaşır. Hyou’ya benzeyen kişi Çin Kralı Ei Sei’dir. İşin aslında Hyou, Çin Kralı’nı korumak için kullanılmıştır.
Kategori: Aksiyon, Askeri, Tarihi, Seinen
Bölüm Sayısı: 77
Yorum: Berserk gibi sağlam tarihi anime severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir seridir. Shin’in o korkusuz bir şekilde her şeye göğüs germesi ve ana karakterde olması gereken özelliklerin tamamının olması animeyi daha da çok sevmeme neden olmuştur. Çok fazla anime izleyince artık ana karakterin sağlam olup olmaması, o animeyi sevmemde çok büyük bir etken oluşturmaya başladı. Bu yüzden ana karakteri sağlam anime arıyorsanız doğru yerdesiniz.

FD Blog Puanı: 9.2

Myanimelist Puanı: 8.3

Eyeshield 21

Sifirdan Kahramana Eyeshield 21Animenin Konusu: Kobayakawa Sena, her şeyden korkan ezik birisidir. Sena, okul serserileri tarafından tartaklandıktan sonra tüm hayatı bir anda değişir. Kısa süre sonra, okulun amerikan futbolu takımının kaptanı olan Hiruma Youichi tarafından Sena’nın yeteneği keşfedilerek takıma alınır ve sahaların gizemli kahramanı olan Eyeshield 21 adındaki bu oyuncu takımı daha da ileriye taşıyacaktır.
Kategori: Aksiyon, Komedi, Spor, Shounen
Bölüm Sayısı: 145
Yorum: Katekyo Hitman Reborn gibi değil bu animede ana karakterimizin kişiliği gittikçe iyileşiyor hatta bomba gibi bir finali de var. Sıfırdan kahramana konulu anime önerileri listesine tam uyan bir diğer animedir.

FD Blog Puanı: 8.4

Myanimelist Puanı: 8.0

DanMachi

Sifirdan Kahramana Konulu anime önerileri DanMachiAnimenin Konusu: Ülkedeki en büyük maceraperest olmayı hedefleyen Bell Cranel bir gün zindanlara girdiği sırada Minator denilen canavarla karşılaşır. Tam öldüğünü düşündüğü anda Ais Wallenstein adındaki bir kadın maceraperest tarafından kurtarılır. Bell, ilk görüşte ona aşık olur ve Ais gibi bir maceraperest olmaya çalışır.
Kategori: Aksiyon, Romantizm, Macera, Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 13
Yorum: 2019’da devamı gelecek olan seriden beklentim büyük. Eğer sağlam bir sezon yaparlarsa en iyi animeler listesine bile girebilir.

FD Blog Puanı: 8.0

Myanimelist Puanı: 7.8

Yu Yu Hakusho

Sifirdan Kahramana Yu Yu HakushoAnimenin Konusu: 14 yaşındaki Yusuke Urameshi, herkesle kavga eden bir serseridir. Tek arkadaşı ise Keiko Yukimura’dır. En başta Kazuma Kuwabara olmak üzere bütün çeteler Yusuke’ye saldırmaktadır. Fakat Yusuke her defasında kazanmaktadır. Bir gün yolda giderken, araba çarpmak üzere olan küçük bir çocuğu kurtarır fakat araba Yusuke’ye çarpar ve Yusuke hayatını kaybeder. Ölen kişinin ruhunu ruhlar alemine götürmekle görevli Botan, ona vaktinden önce öldüğünü söyler. Ruhlar alemi kralının oğlu Koenma ise, ona geri dönebilmesinin tek bir yolu olduğu söyler. Bir süre hayalet olarak gezen Yusuke, tekrar vücuduna kavuşur fakat o artık Ruh Dedektifi olmuştur ve onu yeni görevler beklemektedir.
Kategori: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Shounen
Bölüm Sayısı: 112
Yorum: Yapıldığı yıla göre gayet iyi bir animedir. Eski animeleri sevenlerin izlemesini öneririm.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 8.4

High School DxD

High School DxD Sifirdan KahramanaAnimenin Konusu: Hyoudou Issei adındaki liseli gencin tek bir dileği vardır. Dileği ise bir gün ileride kendi haremini kurmaktır. Fakat öyle şansızdır ki daha bir kızla ilk buluşmasında ölümcül bir yara alarak ölüme terk edilmiştir. Gremory adlı klanın varisi olan Rias Gremory tarafından kurtarılır ve şeytan olarak dirilir. Issei farkında olmadan kendini fantastik bir savaşın tam ortasında bulur. Şeytan olarak dirilen Issei ne kadar şansız da olsa işin aslında harem hayaline gittikçe yaklaşmaktadır.
Kategori: Okul, Romantizm, Fantastik, Ecchi, Komedi, Harem
Bölüm Sayısı: 48
Yorum: Ecchi ve haremin en iyi harmanlandığı animelerden biridir. Üst düzey ecchi içerdiği için ecchiden rahatsız olanların izlemesi önerilmez.

FD Blog Puanı: 7.1

Myanimelist Puanı: 7.6

Baby Steps

Zero to Hero Baby StepsAnimenin Konusu: İlkokuldan beri en iyi notları alan örnek öğrenci Eiichirou Marou, tam da hayatında bazı eksikliklerin olduğunu düşünürken tenis kulübünün ilanını görür. Kulübü ziyaret ettiği sırada tenisin büyüsüne kapılan Eiichirou, tenise sıfırdan başlamasına rağmen kararlılığı ve zekası ile tenis dünyasında yükselmeye başlayacaktır.
Kategori: Spor, Romantik, Okul, Shounen
Bölüm Sayısı: 50
Yorum: Romantik tagına çok aldırmayın çünkü fazla yok daha çok spor ve shounen kategorisinde değerlendirebiliriz. Ana karakterimiz zeki olduğu için bu animeyi daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

FD Blog Puanı: 7.3

Myanimelist Puanı: 8.0

Busou Renkin

Busou Renkin Anime ÖnerileriAnimenin Konusu: Mutou Kazuki, bir gün yolda giderken gördüğü bir kızı tuhaf bir canavardan kurtarmak istediğinde hayatı tamamen değişir. Aslında kurtarmaya çalıştığı kızın adı Tsumura Tokiko’dur ve homunculus adındaki yaratıkları yok etmeye yemin etmiş bir savaşçıdır. O gün kendisini yem olarak kullanmaktaydı ancak bunu bilmeyen Kazuki onu kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetmiştir. Kazuki’nin bu hareketinden etkilenen Tokiko, Kazuki’ye bir kakugane (homunculuslarla savaşmak için güç veren simya ile yapılmış alet) vererek ona yeni bir hayat sunar.
Kategori: Aksiyon, Fantastik, Shounen, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 26
Yorum: Klişe bir anime olsa da bu klişeleri yerinde işleyen ve işlerken sıkmayan güzel bir animedir.

FD Blog Puanı: 7.0

Myanimelist Puanı: 7.4

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Re Zero Kara Hajimeru Isekai SeikatsuAnimenin Konusu: Lise öğrencisi olan Subaru Natsuki, yolda giderken aniden başka bir dünyaya çağrılır. Kimin tarafından çağrıldığı ya da ışınlandığı yerin neresi olduğu hakkında hiçbir fikre sahip değildir. Yapayalnız kaldığı bir dünyada bir de saldırıya uğrayınca işler daha da kötü bir hal olur. Tam bu sırada Emilia ismindeki gizemli bir kız Subaru’yu kurtarır. Bunun üzerine Subaru ona iyilik borcunu ödeyebilmek için beraber çalışmaya başlarlar. İpuçlarını tam bulduklarında Subaru ve Emilia saldırıya uğrarlar ve öldürülürler. Daha sonra Subaru ölümden dönüş isminde zamanı geri alabilen bir yetenek kazanır ve tekrar hayata döner.
Kategori: Fantastik, Dram, Gerilim, Psikolojik
Bölüm Sayısı: 25
Yorum: Gerilim ve psikolojik türden sağlam bir anime bulmak neredeyse imkansız bu yüzden bu animenin yeri ayrıdır bende.

FD Blog Puanı: 9.2

Myanimelist Puanı: 8.4

Inuyashiki

Sifirdan Kahramana konulu anime önerileri InuyashikiAnimenin Konusu: Inuyashiki Ichirou, çok şanssız birisidir. Daha 58 yaşındayken, çok yaşlı görünüşü yüzünden çevresindeki dünya tarafından acınası bir yaşlı adam olarak görüldü. Ailesi için yaptığı onca şeye rağmen onlar tarafından da aynı şekilde görüldü. Bir de bunun üstüne doktoru onun kanser olduğunu ve az bir zamanının kaldığını söyler. Üzgün bir şekilde parkta dolaşırken gökyüzünden kör edici bir ışık tam Ichirou’nun durduğu yere düşer. Bir süre sonra kendine gelen Ichirou, çok geçmeden vücudunda olan değişikliklerin farkına varacaktır.
Kategori: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Psikolojik, Seinen
Bölüm Sayısı: 11
Yorum: Muhteşem müziklere ve finale sahip kesinlikle izlenmesi gereken bir seinen anime.

FD Blog Puanı: 8.1

Myanimelist Puanı: 7.8

Major

Major Sıfırdan kahramana konulu anime önerileriAnimenin Konusu: Goro’nun küçüklükten itibaren beyzbol hayatının anlatıldığı animedir.
Kategori: Dram, Shounen, Spor, Komedi
Bölüm Sayısı: 156
Yorum: Bana göre en iyi beyzbol animesidir. Elimizde büyüyen Goro’nun nerelere geldiğini izleyenler bilir.

FD Blog Puanı: 9.0

Myanimelist Puanı: 8.4

Yowamushi Pedal

Yowamushi Pedal Onoda ve TakımıAnimenin Konusu: Sakamichi Onada liseye yeni başlamış, animeleri seven, kendine güveni olmayan pısırık bir gençtir. Liseye başladığından beri anime kulübüne girmek istemesine rağmen yeterli sayıya ulaşamadığından dolayı kulübün açılmaması ve ünlü bisiklet sürücüleri olan iki sınıf arkadaşıyla tanışması sonucu bisiklet kulübüne katılır. Yarışları tamamlayabilmek için zorlu eğitimler yapmaya başlar ve farkında olmadığı bisiklet becerilerini keşfeder.
Kategori: Spor, Komedi, Dram, Shounen
Bölüm Sayısı: 112
Yorum: Heyecanlı ve sürükleyici bisiklet yarışları ile karakter gelişimleri de yerinde olan güzel bir animedir. Dublajı da var ama dublajlı izlememenizi öneririm.

FD Blog Puanı: 7.7

Myanimelist Puanı: 7.9

Hajime no Ippo

Hajime no Ippo Sifirdan Kahramana giden IppoAnimenin Konusu: Ippo sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün serseriler tarafından dövülmek üzere olan Ippo’yu Takamura kurtarır. Takamura bir boksördür. Ippo, Takamura’ya hayran olur ve onun gibi boksör olmak ister. Bu hayranlık onun boks hayatına başlamasını sağlar.
Kategori: Spor, Dram, Komedi, Shounen
Bölüm Sayısı: 126
Yorum: Boks hakkında hiçbir şey bilmeyen Ippo, sıfırdan başlayarak en iyi olmayı hedefler. Sıfırdan kahramana konusuna uyan en iyi spor animesini bu listeye eklemezsek olmaz.

FD Blog Puanı: 9.1

Myanimelist Puanı: 8.7

 

Sıfırdan kahramana konulu anime önerileri listesinin sonuna geldik. Umarım önerilen animeleri beğenmişsinizdir.
Sizin de bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz animeleri yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın.

6 Yorum

  1. ercüment Mayıs 26, 2019
    • Admin Mayıs 26, 2019
  2. Otaku Ağustos 6, 2019
    • Admin Ağustos 6, 2019
  3. Victor Eylül 3, 2019
    • Admin Eylül 8, 2019

Yorum Yap